Kŕče brucha na ľavej strane, odpadnutie a hnačka

veronika01992
28. sep 2020

ahojte idem sa spýtať ma niekto skúsenosti s tym ze ...začnem mat kŕče v bruchu na ľavej strane do toho ma začne striasat zima ostane mi na vracanie...brucho ma začne bolieť tak ako kontrakcie pomalí..začne mi tam skákať lepší prípad je ze hned dostanem hnačku alebo horší ze odpadnem a za niaku pol hodinu dostanem hnačku...neviete z coho by to bolo niaka potravina alebo niečo uz som zúfalá mam to od mala a nič mi nezistili...ale tie kŕče hnacka musí niečo znamenať ďakujem

mmoonna
28. sep 2020

Ja mám niekedy také kŕče, až mi je na vracanie, potím sa a potom mám hnačku. Mám celiakiu a laktózovú intoleranciu, držím poctivo diétu, ale kŕče mám stále. Nič iné mi nezistili. Ale teda neodpadávam.

panelacikova
28. sep 2020

@veronika01992 ja mám "dráždivé črevo" a takmer vždy pred vyprázdnením (akýmkoľvek, nemusí ísť o hnačku práve) mi je na zvracanie, točí sa mi hlava, bolí ma brucho a áno, skáče mi v ňom mnohokrát akoby som tam mala dieťa... to je podľa mňa spôsobené prudšími pohybmi čriev. je to veľmi nepríjemné, žijem s tým už roky a vždy ma to vie trošku vystrašiť. môže ísť o akékoľvek ochorenie črevného charakteru. môže ísť o brušnú virózu. skús to prečkať, ak sa to však bude opakovať aj o pár dní-týždňov, prípadne aj viackrát, odporúčam určite lekára...

veronika01992
autor
29. sep 2020

@panelacikova toto mávam tak raz za rok takéto stavy ze odpadnem naposledy som to mala minuli týždeň a vcera tiez len cez som neodpadla

panelacikova
29. sep 2020

@veronika01992 ja chvalabohu neodpadávam, ale príde mi poriadne slabo. keby som si nesadla, tak asi letím :(

veronika01992
autor
29. sep 2020

@panelacikova malá by som si dat urobiť niake testy na lepok alebo niečo ze z coho to mozem mat

dzina007
29. sep 2020

Ja mam laktozovu intoleranciu, intoleranciu mliecnej bielkoviny a vajec.
Tieto stavy mam ked si nedam pozor dlhodobo na dietu a urobim v kratko case vela dietnych chyb

panelacikova
29. sep 2020

@veronika01992 všetko toto mi robili. sú tomu teraz 3 roky a predtým 6 rokov. všetko som mala negatívne, len reflux mám potvrdený, na čo beriem liečbu. črevá ako bábätko. preto to uzavreli ako dráždivé črevo