Krčná chrbtica

diana135
7. jún 2022

Dobrý deň chcela by som sa spýtať mám problém s krčnou chrbticou,pochodila som 1000000 doktorov mám urobené všetky vysetrenia. Moje problémy sa začali asi 2 roky dozadu začala som mat pocit ťažkých nôh,závraty,pocit na odpadnutie,pocit na vracanie,trpnutie v ľavej ruke ( niekedy sa mi zašlo ako by nebola ani moja), problém s rečou ťažko sa mi vyjadrovalo niekedy som nemohla ani prehovoriť,problém so spánkom,strach hlavne keď som bola sama,dezorientácia hlavne v priestore. Bola som na vyšetreniach MR mozog aj cela chrbtica našli mi tam deformáciu stavca C3/C4 aj C5 a skoliozu,chcela by som sa spýtať čo to môže spôsobovať,chodím pravidelne na masáže ale zdá sa mi že mi je po nich ešte horšie cvicim každý deň užívam magnezium chodím na rehabilitácie a nič z toho mi nepomáha. Mohli by ste mi prosím vás nejako pomôcť mám malú 3 ročnú dcérku a potrebujem sa jej venovať naplno Dakujem

bloger
7. jún 2022

@diana135 sú aj nejaké cviky myslím na to

kacena4
7. jún 2022

a nemoze to byt tetania?

stanulienkat
7. jún 2022

Základ je nespať na bruchu, to je úplne Najhoršie na túto časť chrbtice.

mistymay33
7. jún 2022

@kacena4 tiež si myslím, že tieto príznaky čo opisuješ môžu mať súvislost s tetániou.

diana135
autor
7. jún 2022

@kacena4 bola som aj na vyšetrení tetanie a nevyšlo nic

mogaa
7. jún 2022

@diana135 sm systém ale cvičiť treba dlhodobo a pod skúseným fyzioterapeutom alebo lektorom

de_zi
7. jún 2022

Mamka mala tiež permanente stŕpnutú ruku kvôli krčným stavcom, plus bolesti. Pomohla len operácia. Teraz je cca 3 mesiace po a žiaľ cit do ruky sa zatiaľ nevrátil. Zhoršovalo to asi aj zamestnanie, kde sa celý deň skláňala s hlavou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
de_zi
7. jún 2022

@elizabet173 Zatiaľ nie ale je to v pláne. Dúfam, že tie kúpele pomôžu. (Aj mužovi v minulosti pomohli po ťažkej autonehode, hoci tam sa jednalo o iné - chôdza.)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankahunatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisaaairdacova
7. sep 2023

Dobrý môžem mať od krčnej chrbtice troska chrplavy hlas ?