Kŕčové žily. Ako spoznám, že sa jedná o ne?

junovka
20. apr 2008

Baby, ako spoznam, ze sa jedna o krcovu zilu a nie o nieco ine??Pretoze dnes som si objavila pod kolenom modrinu, velkosti asi 5-korunacky a ked som si ju stalcila, tak mam pocit, ze je tam malicka hrcka.Pri stlaceni ma to boli.

biba12
20. apr 2008

Isla by som k lekarovi. Pre istotu. Mne ostala jedna krcova zila viac viditelna po porode a to na pravej nohe dolu ako je lytko z vnutornej strany. Nie je to nic hrozne, ale trochu to vidno. Ale co uz, s tym nic nespravim. Mna to ale neboli. Ani nebolelo.

junovka
autor
20. apr 2008

Neviem, toto som nikdy nemala ani krcove zily som nikdy nemala 😕 Je pravda, ze ked sa nikede buchnem, tak mam z toho stale modrinu, ale nikdy som si hrcku v modrine nenahmatala 😖 😕 ☹

junovka
autor
20. apr 2008

...este by som dodala, v poslednej dobe asi tak 2 mesiace mam bolesti v bedr.klboch a ramennych klboch.Prikladam to tomu, ze mam 12 kg dcerku, ktora si vyzaduje neustavicne nosenie na rukach.A zeby bolest bedr.klbov malo za nasledok aj ta modrinka pod kolenom? 😕 😔

ikke
21. apr 2008

bezne krcove zily pri dotyku nebolia. mozno tak vo vyssom stadiu, ale ked "mas" iba jednu, je skor pravdepodobne, ze je to modrina 😉

dagina
21. apr 2008

Ahojky, se žílama se léčím několik let. Určitě navštiv cévní poradnu, většinou bývají součástí chirurgie, aspoň u nás to tak je. Čím dřív s tím půjdeš, tím lépe, pokud žíla není hodně vystouplá, bude stačit Sklerotizace žil, ale to opravdu posoudí až doktor. Pokud by byla delší objednávací doba, tak si zatím v lékárně kup kompresní punčochy, jinak je platí i pojišťovna (jsou docela drahé). Každopádně to nenechávej jen tak.

nobody
21. apr 2008

k těm "žilám" .. kod kolenem "zepředu"? no eventuelně za lékařem .. anebo zrovna na kožní/cévní
pokud by to bylo, tak dostaneš nějakou mastičku nejspíš
ale klidně to může být modřina a sraženina, to může být cokoliv normálního
ale těžko radit

a klouby mají nějak omezenou pohyblivost?

elly
21. apr 2008

Existuje i moznost vypichu krecovych zil....ani to moc neboli..vlastni zkusenost.....a mas na 3 roky klid..ale pak se to stejne vrati znova...

ikke
21. apr 2008

no ak to mas naozaj zpredu pod kolenom (teda nie na lytku), tak to krcova zila nebude. aspon ja som teda zatial videla iba krcove zily na lytkach a stehnach...

na klby skus kolagen (ak sa nemylim), take penove stvorceky, dostat v lekarni

junovka
autor
21. apr 2008

vzadu pod kolenom.....tam kde byvaju vacsina krc.zil.

nobody
21. apr 2008

jj, tak na cévní jen tak pro dobrý pocit

danu
5. aug 2009

epose • Dnes o 09:12
Ahojte,nenasla som tu takuto temu,tak skusme pokecat.ak mate niektora problem s krcovymi zilami. Dali ste si to niako odstranit a hej tak ako a co vas to stalo? Lebo ja mam aj krcovu zilu na lavej nohe a zacali sa mi robit ale riadne tie metlicky.V lete mi puchnu uz nohy a bolia ma.

sara2 • 1d, snž • Dnes o 09:39
epose, sme na tom podobne.Ja mám tiež také ako to opisuješ.Zatiaľ som to neriešila.Zhoršilo sa mi to v tehotenstve a chceli by sme ešte jedno bábo ,tak to odkladám na potom.Ale kamarátka s tým bola.Mala to horšie ako ja.Už ani sukne nenosila,pretože nohy mala takmer pol roka v tych sťahujúcich pančuchách.A robili jej to ako jednodňovú chirurgiu.Podrobnejšie neviem akým spôsobom.Ale zatiaľ je spokojná.A má stojatú robotu,ale pochvaľuje si.Lebo som čítala,že napriek tomu,že si to odstrániť dáš,že sa to aj tak po čase vráti. ☹

epose • Dnes o 10:04
no ani ja uz dlhy cas sukne koli tomu nenosim. Strasne sa hambim za to. a to mam27 rokov a nemam este dieta.

sara2 • 1d, snž • Dnes o 21:31
No nieje sa začo hanbiť si myslím...a hlavne ak táto moderná doba nám dáva prostriedky ako to odstrániť,nie? 😉 🙂

akdar1
15. júl 2012

Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s operací křečových žil. Známá mi říkala, že jde na soukromou kliniku a odstranění křečové žíly z jedné nohy a cena nějakou "šetrnější" metodou ambulantně bude 17 tis. - na to bohužel nemám ☹, tak jsem se nahlásila do nemocnice, kde mi to budou vytahovat háčkem. Jak to probíhá? Jaká anestezie je lepší? Jaký stav bývá po operaci a jaká je rekonvalescence a co obnáší? Děkuji za info...

evaviki
21. máj 2013

Obnovuju temu.. Poradite dobreho angiologa v Prahe? A musim mat k nemu doporuceni od obvodniho lekare?

lenulafi
8. júl 2013

@akdar1 Ahoj,byla jsi na té operaci?Jsem momentálně těhotná a po porodu co nejdřív to půjde,chci aby šla žíla ven.Jak to probíhá?Díky 😉

lenulafi
8. júl 2013

@evaviki já když jsem se objednávala k doktorovi,tak bez doporučení,ale jsem od jinud...

evaviki
8. júl 2013

@lenulafi dekuji, uz som u neho bola..

akdar1
9. júl 2013

@lenulafi Ano, byla jsem na klasické na chirurgii... Večer si vyznačil, kde žíla je. Ráno jsem si umyla nohu, dali mi oblbovák, změřili tlak a poslali na sál. V předsálí mě napíchli a pak už nic nevím... Do hodiny jsem byla zpět - noha ofačovaná až nahoru. Za dva dny převaz, za týden stehy... Neskutečné modřiny, které časem vybledly - bohužel na vnitřní straně ji mám ještě teď (9 měsíců po operaci) a obvodní říká, že možná do 4 let vymizí!?!? Žádná extra bolest, jen první zvednutí z postele. 14 dní obvaz, 14 dní punčocha celý den...pak při zátěži...

akdar1
9. júl 2013

@lenulafi Jen vim od kamarádky, ze ji lekar doporucil operaci, az prestane nosit miminko - tak kolem dvou - tri let!

lenulafi
10. júl 2013

@akdar1 no fuj teda,se mám na co těšit 😒 . Jen mám strach,aby se mi neudělala na druhé noze,nějak mě chytají křeče.Děkuji za odpověď 😉