Kŕčové žily v malej panve

demografka
27. máj 2012

Ahojte, chcem sa opýtať na skúsenosti a prípadné rady - v piatok som bola u lekárky na kontrole a spomenula som jej pravidelné bolesti úplne dole v panve pri menštruácii a aj pri ovulácii, je to dosť bolestivé. Lekárka mi ultrazvukom zistila kŕčové žily, viacero a dosť veľkých v oblasti malej panvy (zvnútra), že sa to vytvorí niekedy v tehotenstve.
Máte niektorá s tým skúsenosť? Lekárka mi povedala, že riešiť sa to nedá, odporúčila mi vyskúšať tabletky Detralex, ale neručí či pomôžu... čo poradíte? Čo pomohlo vám? Vďaka za každú radu...

zubrienka1
28. máj 2012

@demografka Ahoj, tak toto trapilo aj mna. mam tiez krcove zily v malej panve vnutorne a aj vonkajsie. Tiez sa mi to urobilo pocas tehotenstva. Najhorsie to bolo po druhom porode, ked som dostala menzes. Neuveritelne bolesti. Moj gynekolog mi odporucil Mirenu - antikoncepcne teliesko, teraz nemam skoro vobec menzes, iba obcas slabe spinenie. A tym padom ked nemam menzes nie su bolesti, takze som zatial spokojna. 😉 A taktiez berem Detralex.

demografka
autor
28. máj 2012

@zubrienka1 ahoj, vdaka za nazor... no ja mam tiez fajne bolesti, doslova sa ani sediet neda co ma cely spodok boli pri menstruacii a teraz posledne uz aj pri ovulacii... a tiez sa mi to takto zhorsilo az po druhom porode... uvazujem tiez nad tym, ci nejako nezablokovat menstruaciu a ci nepomoze. hormonalnu antikoncepciu brat nemozem kvoli zdravotnemu stavu, ale ta mirena by asi sla... to sa vklada na pat rokov? lebo nieco podobne si dala moja sestra a nema menstruaciu uz rok... ono ja dalsie dieta uz neplanujem, nemala by som uz mat, tak si to musim premysliet co dalej a ake su moznosti... a tie lieky Detralex pomahaju? ako casto to beries? a nepretrzite? som sa na ne pytala v lekarni a cena ma veru ohurila 😉 vdaka, K

simsalabim
28. máj 2012

@demografka ja mam tiez krcove zily v malej panve a hlavne v maternici...tiez mavam neprijemne bolesti, niekedy viac, niekedy menej. Lekar mi povedal, ze sa s tym neda nic robit....len si dat liek od bolesti, ak ti boli privelmi 😖 Ja mavam bolesti aj mimo menstruacie, ale tak nejako som si uz na ne zvykla, pokial to nie je privelmi zle, akosi ich uz nevnimam.

demografka
autor
28. máj 2012

@simsalabim ahoj, tusila som, ze nas bude viac... to iste povedala aj mne gynekologicka, ze bohuzial na to nic nie je... ja tiez ak inac nejde hodim ibuprofen ci panadol... a ty sa nechystas skusis nejako ovplyvnit maternicu? co myslis, nepomohlo by to?

simsalabim
29. máj 2012

@demografka netusim ako...vraj ak by som take krcove zily mala na nohach, odporucili by operaciu a dovtedy riadne bandaze. Ale to pri maternici neprichadza do uvahy. Nemyslim si, ze by nejake vyzivove doplnky v tomto pripade dokazali pomoct - bola som navyse po znamosti na cievnom a vraj inak mam zily aj obehovy system uplne v poriadku....lekar mi v podstate neporadil nic. Asi je to skor poskodenie nasledkom tehotenstva a porodu, ako nieco, co som si privolala zlou zivotospravou alebo zivotnym stylom.....ty myslis, ze nejake vyzivove doplnky mozu vyraznejsie pomoct?

zubrienka1
29. máj 2012

@demografka to ti neviem na 100%povedat, ci ten detralex pomaha... ale mam pocit, ze ked ho beriem tak ma menej bolia nohy. aj tam mam krcove zily. a beriem 2 tabletky denne. teraz som mala asi tri mesiace pauzu, uz ma zacali bolievat nohy, tak zase som ich nasadila. a ta cena no hruza 😅

demografka
autor
29. máj 2012

@simsalabim @zubrienka1 no kocky ja nemam tiez inde krcove zily, len tu dole sa mi spravili... nohy mam ciste a minuly rok mi tiez komplet kontrolovali cievny system kvoli puchnutiu noh a vsetko ok...
tie lieky detralex teda skor na nohy zaberu, ale asi vyskusam a uvidim, jedno balenie ma nezabije...
a dumam skor nad priamym ovplyvnenim maternice, cyklu, to je asi fakt jedine riesenie, vyzivovo nezmenim nic

simsalabim
29. máj 2012

@demografka a ako chces priamo ovplyvnit maternicu? Hadam nie hormonalnou antikoncepciou? To je podla mna to najhorsie, co sa da urobit.

demografka
autor
29. máj 2012

@simsalabim no ja si nemozem vdaka zdravotnemu stavu dovoli HA, takze toto nie, ale bud tym telieskom, co na 5 rokov nepusti menstruaciu, alebo neviem ako, ved musim pouvazovat a hodit rec s lekarkou... ja uz dalsie deti nechcem a ani kvoli zdraviu nemozem mat (nemala by som), tak hladam vsetky dostupne riesenia...

zubrienka1
29. máj 2012

@simsalabim mne dr. odporucil mirenu - hormonalne antikoncepcne teliesko, velmi male mnozstvo hormonu a posobi priamo v maternici

simsalabim
29. máj 2012

@zubrienka1 no mne prave lekar hovoril, ze podla jeho sukromneho nazoru maternici vadi kazde teliesko - aj medene aj hormonalne....ze sa ju snazi vypudit a ze to maternici nerobi celkove dobre. Ale hovoril mi to uz davno, este som nemala deti a zvazovala som antikoncepciu. Nakolko je to overene studiami netusim, mozno je to len nieco, co sa traduje medzi gynekologmi...mozno to pre dnesne telieska neplati....neviem to posudit. Ale sedliackym rozumom si hovorim, ze ak sa maternica naozaj bude snazit teliesko vypudit, ak jej bude vadit, tak to moje bolesti logicky iba znasobi. A tiez si nemyslim, ze umele hormony tym zilam pomozu. No ale to je iba moj nazor....ty a @demografka si samozrejme mozete mysliet ine a zariadit sa podla seba.

demografka
autor
29. máj 2012

@simsalabim @zubrienka1 ja nad tym vsetkym uvazujem, ale ak ma to teliesko hormony, tak ho nemozem... ja by som sa aj tak bala, ze mozem otehotniet, ved su pripady, ze teliesko "vypadlo"... asi ostanem zatial na tom panadole a najblizsie hodim rec s lekarkou...
a jasne, kazda mame nejaky nazor, ved preto sa tu na to pytam, aby som sa co najviac dozvedela 😉

drnduliak
29. máj 2012

mne ostali krcove zily na nohach po tehotenstve, bezne ma nebolia, ale nedavno som sa svadbe pretancovala celu noc a rano som myslela, ze mi nohy odpadnu....mala som navrete zily a strasne ma boleli, detralex je fakt super, mne pomohol...ale ked mi to ustupilo, uz si ho nedavam, len akutne... co sa tyka malej panvy, to bolo hrozne v tehotenstve, mala som navrete zily a strasne ma vsetko bolelo po milovani...chvalabohu, po porode sa toto zlepsilo, ale cez menzes ma to kvalitne boli... 😢

zubrienka1
30. máj 2012

@simsalabim ono sa teliesko neodporuca zenam, ktore este nemaju deti, tak asi preto ti to hovoril. samozrejme je tam riziko, ze sa ti to tvoja maternica neprijme... aj ja som z toho mala obavy 😔 ale riskla som to, hlavne kvoli tym bolestiam pri menstruacii. uz ho mam rok a je to v pohode...

zubrienka1
30. máj 2012

@demografka ono to teliesko ma velmi malo hormonov a ucinkuju len v maternici (tak nejak to hovoril dr.) tak sa moze aj pri varixoch

demografka
autor
30. máj 2012

@zubrienka1 ono ja mam trosku iny problem aj, mne tesne pred porodom Matejka dost kolisal sluch, mam s tym problemy a vsimli sme si, ze je to dost od hormonov, teda je tam vztah nejaky, lebo som tesne predtym potratila a ustalo to na chvilu, ked mi cyklus nabehol tak zase zacali starosti... takze aj preto moja lekarka radsej hormon nie, ale prehovorim si s nou o tom... ja uz dalsie deti aj kvoli tomu nemozem, je to velke riziko pre mna...

@drnduliak vdaka aj za tvoju odpoved, asi tie lieky skusim... a inac aj ja mavam dost bolesti pri sexe a tym padom pada chut, mozno to je tymi krcovymi, to by ma nikdy nenapadlo...

zubrienka1
30. máj 2012

@demografka to s tymi bolestami po sexe mam aj ja. ono je to asi tym, ze sa to tam prekrvi... inac odkedy mam mirenu, tak chut na sex nemam skoro vobec 😅 neviem, ce je to tym telieskom, alebo som unavena s deti...

demografka
autor
30. máj 2012

@zubrienka1 panecku, tak ma manzel zakope 😀 uz teraz ho obdivujem, co potom???

zubrienka1
30. máj 2012

@demografka aj ja toho mojho 😀 ja este dufam, ze ked mensia babula podrastie, ze sa to zlepsi 😎

demografka
autor
30. máj 2012

@zubrienka1 no neviem, ja odkedy mam zase menzes tak to nie je bohvie co... a maly uz ma dnes 21 mesiacov... aj preto by som to mala riesit...

anika11
30. máj 2012

no tak som prave zistila ako vas tu citam,ze to mam asi aj ja.nemam to od lekara,ale mam krcove zily na nohach a pocas menstruacie ma bolia nielen nohy ale aj tam tie "miesta" 😖 Kvoli tym noham som si kupila v lekarni MOBIVENAL.uzivam to tyzden a prave dnes mi zacina mrcha,tak som zvedava,ci to bude lepsie 😝

demografka
autor
2. jún 2012

@anika11 no vitaj v klube, sice to clenstvo nic moc, ale aspon nieco 😀
mna osobne boli skor zadok ako nejake brucho a to mi dost vadi, lebo tu bolest podvozku neviem ovplyvnit...
@zubrienka1 @drnduliak @simsalabim a baby, mna este jedna vec napada, ci mi neporadite... ja na nohach krcove zily nemam, ale od minuleho roka mi opuchaju nohy, najviac to bolo v lete, az ma bolelo od lytiek dole a teraz to zase zacina... aj mi komplet kontrolovali zily na nohach a vsetko ok... nemoze to mat nejaky suvis s tymi krcovymi zilami v panve??? len ma tak napada... idem vo stvrtok k lekarke, lebo uz dlho mam problemy aj s teplotou, bezne mavam uz okolo 37,2 co nie je dobre a aj tie nohy zase puchnu a bolia, tak sa popytam, len ma zaujima vas nazor, pripadne skusenosti...

estherka73
2. jún 2012

@anika11
Aj ja som zacala uzivat Mobivenal, po troch krpcoch mi varixy nabehli tusim vsade, brala som aj detralex, ale Mobivenal narozdiel od detrakexu obsahuje esezink a mozem konstatovat, ze pocitujem celkove zlepsenie, beriem ho cca 3 mesiace.
@demografka
@zubrienka1
Zelam vela zdravicka🙂

anika11
3. jún 2012

@demografka @estherka73 no zda sa,ze mi ten mobivenal celkom pomohol.posledne ked som mala mrchu tak ma boleli uplne cele nohy a aj vsetko okolo "toho" a teraz, to bolo ovela lepsie.len neviem,ci to mam uzivat stale aj ked ma nic neboli alebo staci ked citim tie nohy.asi sa vyberiem aj na cievne konecne niekedy,len to musim zasa vymysliet,co s detmi 😖

zubrienka1
3. jún 2012

@anika11 ahoj, podla mna ho treba uzivat stale, v tom lieku je aj "vyziva"pre steny ciev 😉

zubrienka1
3. jún 2012

@estherka73 teraz som si trosku pocitala o tom lieku (mobivenal), co odporucas... asi ho aj ja vyskusam,ked doberem detralex. ja mam tiez varixy vsade ☹ mala som aj pred tehotenstvami... ja mam cely blby zilny system ☹

anika11
3. jún 2012

@zubrienka1 som si aj myslela 😉

anika11
3. jún 2012

@estherka73 ja ho beriem asi dva tyzdne 🙂 sa chcem opytat..ke ho uzivas uz tak dlhsie..je vidno aj zlepsenie vizualne? 😅 myslim tym,ci tie zily aj prestane byt vidno,alebo je to len o tom,aby to nebolelo? ja ich nemam nejako navrete,ale je ich vidno 😠 ☹

zubrienka1
3. jún 2012

@anika11 ono tie leiky su skor o tom, aby to nebolelo... a vizualna uprava je jedine po chirurgickom zakroku alebo po sklerotizacii.

tehula
3. jún 2012

ja sice mozno odveci napisem, ale pri druhom porode mi nastupili krcove zily priamo v rozkoroku, az som mala velke pysky zilnate a hrbolate. Velmi som sa bala porodu, lebo pred nim som mala bolesti v danom mieste, tak som sa aj gynekologa pytala, ze ako to bude prebiehat, ci to nepraskne pri tlaceni alebo on nieco nezasiahne pri nastrihu. Mala som to uplne navrete, pomaly jak chlapska vybava 😖
Gybdo ma ukludnoval, ze po porode to ustupi a tak sa aj stalo, do par dni to cele ustupilo a dalo sa do normalu, ked som porodila. Preto sa chcem spytat, ze ci vytu riesite vonkajsie, alebo vnutorne krcove zily?