Krém na extrémne suché ruky. Poraďte dáky

daducha
19. dec 2009

Ahoj,

v poslednej dobe sa mi zacali strasne vysusovat ruky.Vankusiky pri nechtoch sa mi lupu,kozicka okolo nechtov praska a sialene to boli.Ziadne z bezne dostupnych kremov nepomahaju, teraz skusam Leciderm.Prosim kto ste mali podobny problem, poradte naozaj dobry krem.Niekedy mi kozu na rukach uplne stahuje.Nemam na rukach ziadny ekzem, len ta strasna suchost.Dakujem vopred za tipy.

certica
19. dec 2009

daducha, podla tvojho popisu by to mohol byt aj nejaky druh plesne

maurizia
19. dec 2009

ja pouzivam neutrogenu a ked si dam zo dve tri kola tak vysledok je presvedcivy

chichinka
19. dec 2009

skus to riesit z vnutra - kup si nejaky kvalitny lecitin - napr. od jamiesonu, ja mam velmi suchu pokozku - aj na tele, ale ked ho beriem ani sa kremovat nemusim 🙂 rovnaky a asi aj lepsi ucinok ma rybi olej v kapsulach.

denduska
19. dec 2009

neutrogena je fajn, mne vyhovoval aj mandlovy na ruky od AB... a skus si normalne dat ruky do misky s olivovym olejom, na niekolko minut..alebo aj natierat olivovym olejom...(ked samozrejme nemusis potom listovat v nejakych papieroch 😅 )

lucia31
19. dec 2009

daducha, velmi dobra je modry indulona, zbytocne nedrazdi, vynikajuco premasti a upokoji pokozku...a este zinkovy krem od Tena, skus sa opytat v lekarni, moj syn mal velmi suchu pokozku a s tymto kremom sa mu to krasne upravilo...

blazka24
19. dec 2009

mám atopický ekzém a mne radila kožná indulonu modru a veru je to supiš, nič iné nepoužívam, mám doma aj tú čo ponúkali v baby bagu ale tá nechtíková je dosť tekutá a nezaberá..........
tiež na rukách mi sťahuje kožu ako keby mi ju vyžieralo, nepoužívaj žiadne mydlá len detské a nonstop krém po ruke, u nás to vypadá ako v drogérii na každom kroku mám krém 😀

murcos
20. dec 2009

....nemas nahodou alergiu na cistiace prasky.? podobne problemy som mala po napr. umyvani riadu a pod.
vyskusala som x kremou, najlepsie sa mi osvedcil z dm obycajny praobycajnejsi krem z dm s panhonelom.
je to ich znacka das gesunde plus. predpokladam, ze ich maju aj na sk.

babula90
20. dec 2009

jednoznačne Lamelloderm http://www.just.sk/produkty/speciality_just/k5058
mam ho vyskusany, prenika do pokozky a regeneruje unikatnym systemom.

tatolu
20. dec 2009

Daducha, mne tiež puká koža na vankúšikoch prstov na jar a na jeseň. Dobrá je tá modrá indulona, ale mastiť nestačí... Musím mať prísun vitamínov... Vždy pomôže 1 x denne pomaranč.

luise
20. dec 2009

Ahoj, nemáš to náhodou zo zimy, lebo ja osobne áno. Super pomáha natrieť si ich olivovým olejom a vložiť do vrecúšok. Aj na hodinu. Inak používam modrú indulonu. 🙂

marianka79
20. dec 2009

modra indulona je naj 😉
Naozaj 😔

mima1
20. dec 2009

hej tak aktualna tema premna. uz som zufala. zacalo sa to opakovat. najskor som myslela ze to je len z niecoho prach na pranie alebo jar alebo neviem. mam uplne vysusene ruky. dokonca mam prasknute oba palce presne v zhyboch uplne do krvi. a boli to ze az. skusala som si tam dat vrstvu kremu a ofacovat nepomohlo. stale kremujem a nic. niekto tu spominal lecitin co to je? vyskusala by som. mam si to tak pytat v lekarni? dik

babi30
20. dec 2009

ahoj, kozmetická vazelína je vynikajúca

petkamh
20. dec 2009

ahoj, ak je to len zimou, alebo mechanicke - potom mne pomohla kalciova mast za par eckok z lekarne a ak to bude nejakeho plesnoveho charakteru pomoze Canesten obyc. krem, pomaha to aj na kutiky a v lete napr. na zaparanu pokozku na nohach.. z topanok a tak 🙂 Teda samozrejme treba canesten brat vatovou stetockou, lebo raz ho pouzijem na usta a raz na nohy 😉

tatolu
20. dec 2009

Petkamh, tak na kútiky si mi pomohla 😉 - vďaka skúsim

daducha
autor
20. dec 2009

dakujem baby za vsetky rady, momentalne pouzivam Leciderm a zda sa, ze to celkom zacina zaberat.Ak nepomôze, skusim tu modru indulonu.Vitaminov uzivam az az, po pôrode mi totiz sialene zacali vypadavat vlasy a kedze kôli malemu nemôzem nic mliecne, tak mam aj vapnik.Na ovoci zijem,tak netusim co mi môze chybat.Zacinam mat podozrenie na Jar,aj ked vdaka umyvacke toho zas tak vela neumyvam.Budem to musiet vystopovat 😉 Este raz dakujem

elize
20. dec 2009

ja mam neuveritelne suche hanky na rukach, niekedy to neuveritelne boli ... a mam to zo zimy, mne pomaha modra indulona a kamil je tiez super 🙂

cora73
20. dec 2009

tak toto mam presne aj ja,este v zivote som taketo ruky nemala,a to som robila v restauraciach a cele dni umyvala pohare..
Mam velke podozrenie na JAR,akoby do nej zacali nieco pridavat,mam to takto zle asi treti mesiac,uz sme JAR vymenili za PUR sensitive,cakam na zlepsenie,zatial nic moc...
A ta pokozka je uplne stiahnuta,akoby som mala malo koze na ruky 😀 ,total vysusena a tak to stipka neprijemne a svrbi,no a von nechodim,tak ze asi to je z umyvania riadu...

miskachrumka
20. dec 2009

ja mam tiez suche ruky tak sezonne sa mi to vracia raz za cas ale je to strasne a pomaha mi olivova indulona! 😉

tynushqa
20. dec 2009

Ahojte,
ja mavam tiez kazdu zimu velmi suche ruky az mi z toho praska koza ☹
Vyskusala som vsetky mozne kremy na ruky, ale najviac sa mi osvedcila masticka zarabana v lekarni - kyselina mliecna a esste nechtikova indulona.

grettka
21. dec 2009

mam tiez tento problem v zime... vazelina nie je vhodna na premastenie, pretoze sa nevstrebava do pokozky, ale iba vytvara ochranny film, takze napriklad sa da pouzit ako "tekute rukavice" pri domacich pracach... (to nemam z vlastnej hlavy, to mi povedali v lekarni)
Inak mojej mame sa osvedcila apomohla bioderma krem na ruky, mne zas silikonovy krem s glycerinom z avonu. Inak vseobecne teraz v zime mam problem so suchou kozou aj na tvari a tie ruky.. hrooza pozerat... inak na kutiky mi pomohla mast Infadolan.

greta24
21. dec 2009

Ten silikonovy krem z Avonu je fakt supeeeer !

jarka007
22. dec 2009

Krem Neutrogena ale tiez je dolezite vymenit mydlo na ruky, vacsinou su to "vysusovace". Mne sa osvedcilo Sonett (dostat ho v Bio obchodoch) . Odkedy ho pouzivam nepotrebujem uz ani ziaden krem na ruky a to som mala v zime ruky az krvave.

babula90
22. dec 2009

sonett levanduľové-milujem!!!! to sa s obyčajnými mydlami s prcháčmi a ni nedá porovnať. 😒

veverca
16. feb 2010

Čítam tu, že to môže byť aj čistiacimi prostriedkami....Kamarátka mala veľmi boľavé ruky a nevie si vynachváliť umývačku riadu, podstatne sa jej to zlepšilo.
Ja som teraz skúsila krém na ruky s konopným olejom a zdá sa, že ich mám lepšie.

zitaje
16. feb 2010

mne zabera krem s maslom karite (bambucke maslo) z dm. A este aj pekne vonia.

lenka3007
16. feb 2010

ajojte.. hej aj ja mám alergiu na čistiace prostriedky na riad, mne zaberá swisso logical od Zepter cosmetics, mám ho v oboch kupelniach aj v kuchyni...

dali4
17. feb 2010

Aj ja mám extremne suché ruky, a tiež ako daduche mi úplne stahuje kožu 😠 bleee, neznášam to. Velmi mi pomáhajú krémy, mlieka na ruky s olivovým olejom.

annouk
17. feb 2010

baby lacna a vazne pomaha-nechtikova indulona 😉

domika007
17. feb 2010

ahojte,
ja mam momentalne krem na ruky od neutrogeny - Fast Absorbing a som nadmieru spokojna, je prijemny, rychlo sa vpije a naozaj zabera 😉