Krvácanie 7 dní po operácií mandlí.

vikcura9
17. mar 2020

mam 14 ..Už 4 deň mi krvacaju rany a som 7deň po operacii... prvy krat keď to krvacalo som bola na pohotovosti v noci a tam mi dali skusiť dať vypluvať krv lenže predtym ešte než som išla na tu pohotovosť tak som tu krv vygloktavala.. A potom na pohotovosti už som ju nevypluvala a dali mi nejake 4 kapsulky na to krvacanie. na druhy deň to znova začalo.. zas som vygloktavala a išla spať... 3 deň zas začalo .. vždy mi to ale v noci začalo okolo 00:00.. Tak som zda išla a na druhu pohotovosť a tam zavolali krčnemu ten prišiel a zastavil mi tu jednu stranu.. ale druhu nie lenže ta nekrvacala vtedy.. 4 deň znova o 00:00 som išla na tu pohotovosť a znova mu volali.. Už mi zastavil aj tu druhu a dal mi nejake antibiotika a na krvacanie.. Lenže vkuse každy deň mavam horučky .. kedže mi zastavil obidve rany už tak je možnosť že by mi to znova začalo?? Lebo dodržiavam pitny režim aj snažim sa aspoň trochu jedavať po kuskoch vždy.A bojim sa že dnes v noci to znova začne.. Prečo sa mi to deje vlastne z čoho? Nejake rady?

mmonika
17. mar 2020

@vikcura9 skus napisat do skupiny Zdravotnici na MK 🙂 mne tam vždy poradili

martinajurkechova
17. mar 2020

Toto nie je dobré, určite by to mali riešiť hlavne tvoji rodičia. Mne keď operovali mandle už roky dozadu, krvácanie som nemala ani deň po zákroku a viem, že na to sestričky dosť dávali pozor. Ak je teplota, tak to už vôbec nie je v poriadku. Nemôžu ťa zajtra rodičia zobrať na oddelenie kde robili zákrok?

dajana19
17. mar 2020

@martinajurkechova presne ako pises, aj ja som bola ako 14 rocna vyberat mandle a to uz je pekne davno a nekrvacalo uz na druhy den po zakroku a uz vobec nie teploty

zuzi56
17. mar 2020

Mne to tiež krvacalo asi 4-5 deň, dva, alebo tri dni po sebe, a tiež vnoci.ja som mala na okne c spálni dávok zo snehom, bola zima, hneď ako som sa zobudila na krvácanie, začala som chladiť krk, potom to prešlo.
Na bolesť som si dávala flektor prášok, je super.
Keď som ho užila, jedla som normálne aj rezen😂😂
Musíš hlavne jesť, aby sa ti ten povlak dával preč, a hojilo sa to, ale ak máš horúčku, tak chi tam kde tá operovali

janinah
17. mar 2020

Rodičov máš kde? horúčky kolko? atb ktorý den berieš? môžeš mať problém so zrážanlivosťou krvi,aké presne lieky máš? treba spať v neprekúrenej izbe,vyššie vankúš pod hlavu,ked príde krvácanie/čo už nemusí/ tak krv vypluvať,na krk na oblasť mandlí studený obklad....ale nestresuj dopredu..piť vlažný čas,vyplachovať vlažným repíkom,jesť kašovitu stravu.....bola som orl sestra

emuemu
17. mar 2020

Flektor zvyšuje riziko krvácania, lepší je Novalgin, Paralen...ATB nemáš proti krvácaniu, ale ako prevenciu infekcie, ktorej riziko sa opakovaným krvácaním a ošetrovaním zvýšilo. TT okolo 37,5st. C je ešte po tonzilektómii prijateľná, treba piť viac tekutín, TT 38 st. C a viac už znamená infekciu v rane, v tom prípade choď na krčné tam, kde ťa operovali. Ako prevenciu na noc skús zvýšenú polohu hrudníka a hlavy počas spánku, studený obklad na krk, poriadne vyvetrať, zvlhčiť vzduch v miestnosti. Nejedz nič, čo by mohlo operovanú oblasť poškrabať - tyčinky, kôrka z chleba atd, jedz kašovité jedlá, vyplachuj si ústa vlažným odvarom zo šalvie a harmančeka. Ak by si ešte raz krvácala, choď sa dať ošetriť tam, kde ťa operovali. Treba si tiež dať skontrolovať krvný obraz a hemokoagulačné parametre u tvojho pediatra.

vikcura9
autor
18. mar 2020

@janinah Rodičia sa snažia najviac tu pre mňa. Boli so mnou už 4x na pohotovosti.Už som dostala antibiotika od doktora konečne už po tom ako mi to posledny krat zastavovali v nemocnici na operačke. Bolesti mam stale už som 8 deň. Ale mam pocit že mam menštruáciu dostať. Pijem čistu vodu lebo čaje nemam rada. Vyplachujem si po jedle repikovym čajom a aj zuby vyčistim. Už dostavam viac tabletiek aj na to krvacanie 3 x denne,antibiotika (sumamed) 1x za deň aa pripadne ak horučka ide na mňa tak aj paralen a ešte od bolesti keď mam že ozaj bolesti tak si davam MIG 400 a zabera. Kašovite jedla mi vôbec nechutia lebo ma z nich napina nejako. Tak skôr jedavam take uplne mäkke jedla alebo polievku si dam niekedy.

vikcura9
autor
18. mar 2020

@emuemu Už mi to zastavovali to krvacanie v nemocnici na operačke. Raz z pravej strany to som tiež bola na jednodňovke a na druhy deň večer znova na lavej strane mi začalo krvacať. Tak zasa sme utekali v noci na pohotovosť znova museli volať doktorovi čo ma operoval aby prišiel a spravil mi to a taktiež som bola na jednodňovke. Na druhy deň mi to rano pozrel ešte a povedal že je to v poriadku a konečne mi dal antibiotika a ešte nejake tabletky k tomu. Možno to krvacanie je aj tym že mam dostať teraz niekedy menštruaciu.. takže uvidim čo bude ďalej

dzina007
18. mar 2020

drzim palce.... ako neviem ako to je ked mandle vyberaju... nam pri nosnych mandliach ked vyberali neodporucali prave lieky s ibuprofenom.. vraj by sa nemali po chirurgickych zakrokoch... tak ci to nemoze byt sposobene prave aj tym MIGom

dzina007
18. mar 2020

Aspirin, Anopyrin, Ibuprofen, Pelentan a niektoré protizápalové lieky môžu spôsobiť zvýšené krvácanie

vikcura9
autor
18. mar 2020

@dzina007 ja neviem už.. každy hovori niečo ine.. Raz čitam že by to mohlo spôsobiť tie tabletky raz hentie raz tie.. Kupila som si flektor lebo mi to doktor čo ma operoval odporučil. A zas čitam že zvyšuje riziko tak si teda davam Mig

mery16
29. mar 2021

@janinah dobrý večer, prosím vás píšete že ste bola sestrička na ORL ,prosím vás pomôžte mi.🙏🙏🙏 stretli ste sa s pacientom, ktorý 5 mesiacov od operácii krčných mandli nemôže resp. sa mu od bolestí nedá rozprávať

janinah
29. mar 2021

@mery16 Mandle sú resp. boli o dosť inde ako sú hlasivky,to nebude kvôli operácii,určite treba orl vyš. hlasiviek.Ako je na tom pacient s jedením?môže všetko hltať? Je fajčiar?

mery16
31. mar 2021

Fajčiar nieje, je to 16 ročná slečna.vraj ma hlasivky(včera sme boli na ORL) krásne.
poslali nás na gastro kôli kyseline, ktorú mala pred zákrokom.teraz užíva ozzion a Esox gél a kyselinu nemá .a samozrejme treba navštíviť psychológa.

hubinka30
9. aug 2021

@vikcura9 ahoj, ako si nakoniec dopadla?

vikcura9
autor
1. sep 2021

@hubinka30 ahoj no furt som behala v noci na pohotovost a vždy ma nehali na jednodňovke museli mi to v noci zastavovať to krvacanie museli robiť ďalšie zakroky a vždy keď ma pustili domov mi to začalo krvacať znova o dva dni tak minimalne 4/5 krat som tak bola veru to bolo hrozne aj keď mi to znova umrtvovali a robili ten ďalši zakrok do tej istej rany v noci takž minimalne niekolko tyždňov som nebola vyspata poriadne ale teraz už je všetko super ubehlo veľa mesiacov od tej operacie
a ďakujem za opytanie🙂

hubinka30
2. sep 2021

@vikcura9 no si si dala nacas, kym si odpovedala. Ale aj tak dakujem. My sme dali vybrat mandle 2,5-rocnej dcere a na 6.den zacala krvacat. Uz su tomu 3,5 tyzdna, uz je doma pohoda, az na to, ze sa vsetko zhorsilo, no je rozcicana, lebo sme ju obskakovali ako vo vaticke, len nech nekrici a neplace 🙄

nyky23
10. apr 2023

@hubinka30 a ako jej to krvacalo moc? Mne to tiež 6 deň po operácii krváca ,ale len trošku.. len každú chvíľku po troške. Tak neviem či utekať do nemocnice alebo nie

vikcura9
autor
10. apr 2023

@nyky23 Čo je troška podla vas?

nyky23
10. apr 2023

@vikcura9 asi 4x mi to spravilo za doobedie .. len také tri minútky som vypluvala teraz je už kľud ..len sa bojím zase niečo jesť či sa to nespustí tak len pijem