Krvácanie mimo cyklu. Čo to znamená?

tinni
11. okt 2007

Ahojte, viete mi niekto poradit? Vcera a predvcerom som mala taky hnedy vytok ako ked mi zacina menzes... ale cakam az za dva tyzdne... Citala som, ze krvacanie mimo cyklu moze byt priznakom rakoviny krcka maternice... ☹

khan19884
2. jún 2015

Ahoj .... Prepac ze som sa neozvala ...Ja stale rovnako a teraz aj so silnymi bolestami ... Nasli mi na vajecniku mijom ale ze to neni vazne .... Poslali ma sexuologovi .... Stale neviem ak som na tom ... Citim sa zle ale doktori nic nerobia .... A co ty ??

janinsita
2. jún 2015

@khan19884 no ja čakám kedy prestanem krvácat a môj ide na spermogram v pondelok tak v utorok idem k doktorke a ta ma zasa pozrie a povie čo ďalej,,, ale ten zákrok ma neminie, ale chce vedieť aký má ten spermogram ak bude Ok, tak mi pozrú aj či mám priechodné vajcovody

janinsita
2. jún 2015

@khan19884 aj beries niake lieky,,, prečo k sexuológ

lebonka
13. dec 2015

@buba8251 ahoj. tento tvoj stav, vyriesilo sa to nejak? v com bol problem? momentalne mam ten isty problem ako ty, aj s tymi bolestami krizov a podbruska. dakujem

00matula
1. jan 2016

Baby, ja som mala tiez tento problem..krvacanie mimo menzes aj 2x a dr mi nasiel pred 2mi tyzdbami polyp, tak ma caka kyretaz. Vraj polypy su pricinou krvacania mimo menzesu.

00matula
1. jan 2016

A este mam take pocity ako tehulka.. aj to je tym polypom..ze sa lubi spravat ako tehotenstvo...

cema
2. jan 2016

@00matula Ahoj
No to nemyslíš vážne,,, máš aj iné príznaky? mne sa to teraz stalo druhý krát a asi to idem začať riešiť lebo sa mi to nezdá normálne,,, nemám nejaké bolesti no mávam aj taký výtok ktorý podľa mna nieje s kostolným poriadkom,, nikdy som nemala takéto problémy a začina ma moje zdravie už poriadne sr....

zuzka0605
2. jan 2016

@cema tieto problemy su bezne, aj vytoky aj krvacania a je tam x pricin a doktori niekedy sami nevedia.ovulacia, mozes mat zapal aj chronicky nejaky, vtedy su bunky citlivejsie a viac kravacaju, mozes mat cystu polyp, mozes mat hormon nerovnovahu, endometriozu..

cema
2. jan 2016

@zuzka0605 super teším sa ,, ja mam podozrenie že mám asi dlho zápal,,, naposledy mi dala lekárka dalacin to bolo pred 3/4 rokom dala som si urobiť testy na čo sa dalo a všetko negativne no mne sa to prestáva páčiť,, myslíš že mám isť k Mudr?

zuzka0605
2. jan 2016

@cema ja to mam tiez uz chronicke vseliake zapaly a uz som mala viacero liekov..ale na nic extra sa neprislo.

00matula
2. jan 2016

@cema mam este take bolesti pri vajecniku a taky pocit aki ked mi v tehotenstve maternica rastla..neviem to inak opisat snad ako keby mi dakto dovnutra nieco horuce dal..aj dr mi vravel, ze polyp sa sprava ako tehotenstvo..maternica rastie ako keby tam rastlo babo..aj teraz..15.12. mi skincil menzes a vcera som opat dostala..:( ale aj pri sexe ma to vnutri v podbrusku bolelo a lekar nasiel ten polyp len nahodou, ze som mu povedala, ze ma to zabolelo a vtom ho zbadal..vtedy mal 5x5mm a o 2t 1,25x1,25cm..rastie rychlo..daj potom vediet ako si dopadla. Ja mavam tiez taky divny vytok, aky som mala aj v tehu..no drzim palce.

zuzka0605
2. jan 2016

@00matula ak ti to robi taketo problemy tak treba dat prec ten polyp..ja som mala myom zas to je podobne, su to caste veci to ma kazda druha asi, cysty detto

00matula
2. jan 2016

@zuzka0605 jj..presne ako pises..len teraz maju vsetci dovcu a naposledy som bola u mojho dr s tym 21.12. a to mi hned povedal, ze ma nik nezoperuje.od 7.1. zacina ordinovat moj dr, tak musim cakat..

anger
8. jan 2016

Ahojte tento problem riesim roky. Mala som luthenyl- nepomohol. Potom noretisteron - ten zabral, ale neda sa uzivat dlhodobo. Teraz mam druhy mesiac HAK Sofftinell ci ako sa to vola. Pocas prveho mesiaca bez zmeny a pocas druheho som mala tyzden bez vlozky, ze huraaa ale od vcera zase spinim. Po malej potrebe som si vsimla ze ostava v mise nieco ako piesok a ked sa utieram na papieri su tiez nejake male zrnka
Rozmyslam ci to nie je urologickeho povodu. Zapal mocovych som nikdy nemala, cikam bez bolesti a v pohode. Niekde som sa docitala ze pomaha pupalka dvojrocna olej alebo tabletky, tak nabehnem do lekarne.

lusynka4444
9. jan 2016

@poleva ahoj ked si bola prechladnuta a krvacala si mimo cyklu prisla ti potom MS tak ako mala? Lebo ja som tyzden pred MS krvacala a normalna MS mi este neprisla

anger
9. jan 2016

Mam teraz 9 dni do menstruacie, uvidim co bude v den D

cema
9. jan 2016

Ja uz krvácam mimo cyklus 9 ty deň....krvácam od 13 teho dňa cyklu.celkovo sa cítim zle.

anger
10. jan 2016

ja mám takýto stav už tretí rok, z ničoho nič začnem krvácať, že to tak poviem našťastie nemám partnera, lebo neviem ako by som mu vysvetlila, že stále krvácam. Cítim sa však fajn, len ma otravuje stále nosiť intimku medzi nohami. Nemám žiadne bolesti ani nič, len jednoducho špiním, nie je to ani krv ale taký niekedy ružový, niekdy tmavohnedý výtok s malinkatými kúskami zrazenej krvi. Stery, citológia, výsledky odberov sú ukážkové, HAK beriem druhý mesiac, a zatiaľ to pomohlo len cca na necelé 2 týždne ... týždeň aj dačo pred menzes sa mi to zase spustilo. A k tomu mi občas napuchnú opuchnú vonkajšie pysky, minule som si všimla ako keby mi praskala koža, ja už neviem čo so sebou. Čítala som dobré recenzie na pupalkový olej, je dobrý na kožu, brala som ho tobolkách a malo to podľa mňa účinok. Ak mi hAK nezaberie asi sa dám na nejakú homeopatickú liečbu.

poleva
11. jan 2016

@lusynka4444 dostala som potom MS o 2 týždne

00matula
11. jan 2016

@anger a uzv si mala ok? lebo ja mam tiez tieto testy ok, ale v maternici je polyp...

anger
11. jan 2016

@00matula vsetko mam ukazkove nikde nic

cema
12. jan 2016

@00matula akým vyšetrením ti zistili ten polyp?

00matula
12. jan 2016

@cema ultrazvukom

00matula
12. jan 2016

@anger a dr co na to?

adelita37
12. jan 2016

@anger hormonalny profil ti dr spravil? ja mam taky problem ako ty ,trva to uz rok mam zly profil,ani antikoncepcia nezabera a to ju beriem uz rok...

m2552
7. mar 2016

Ahojte baby, chcela by som sa opytat na Vas nazor. Posledna menstruacia mi meskala 5 dni a potom prisla o nieco slabsia ako mavam normalne, a len na 5 dni (bezne mavam 7). na 13DC som trochu spinila, 14DC nic a na 15 DC znova ( obe spinenia by som pripisovala ovulke), ale od 20DC mam uz 5 ten spinenie, nieje to krvcanie, kedze za tu dobu boli na vlozke dokopy 2 kvapky krvy. Dneska som bola u doktora a predpisal mi Norethisteron, ale ked si clovek precita co tam vsetko je, nema velku chut si ho vziat a prispevky na konikovi, tomu tiez nepomahaju. S manzelom by sme radi potomka, ale co viem, tak popri Nore sa neodporuca o nic pokusat, nakolko to poskodzuje plod. Este dodam, ze sa mi to stalo prvy krat v zivote a doteraz som mavala pravidelny 28dnovy cyklus. Doktor ma prezrel a nic nenasiel, iba povedal, ze mam prekvenu sliznicu a nasadil mi Noru, na ukoncenie krvacania. S tym, ze normlanu menstruaciu by som uz vraj tak ako tak dostat nemala, ze menstruaciu mam teraz, ale nejak sa mi to nepozdava. O prve deticky sme prisli a radi by sme sa uz dostali do uspesneho konca. Ak mate niektora podobnu skusenost, napiste, ako ste taketo spinenie riesili vy. Nechcem do seba pchat hormony, kym to nieje nevyhnutne. Vdaka

buba8251
8. mar 2016

@m2552 mne sa toto stalo dva krat v priebehu roka ,mala som velky strach ale dr potvrdili že je všetko ok ale tieš som brala norethisteron,potom sa to upravilo,že vraj sa to niekedy stame telo tak reaguje bolo to asi pred doma rokmi teraz som v 10tt čakame druhe babatko.MYSLíM žE SA NEMUSíš NEJAKO OBáVAT...

00matula
8. mar 2016

@m2552 ja by som na tvojom mieste s uzivanim tych liekov pockala..mimochodom, ja som bola tehotna s dcerkou a vedela som to nejak, testy boli asi tak, ze len 1 z 9 bol slabulililinko pozit. lekar mi bral aj krv na hcg a mala som este celkom nizku hlad okolo 25 a ze to oni nepovazuju za tehotenstvo, uzv nic, len som mala prekrvenu sliznicu...to, ze krvacas mimo cyklu moze byt aj uhniezdovanie vajicka v maternici...nechem ti robit sice nadeje, ale radsej pocitat s tehotenstvom, ako si dat nechtiac poskodit dietatko...drzim palce nech to dobre dopadne!!!! a dajte mi vediet, ako vam to dopadlo..pekny den prajem

m2552
8. mar 2016

@00matula ved to je to, ze clovek nikdy nevie. Moje prve tehotenstvo bolo zjavne hned, proste neprisla menstruacia a 4ry dni po meskani bol test pozitivny. Bohuzial skončilo uz v 18+3/4 :(
Ked mi teraz meskala menstruacia, tiez som si robila test a ciarocka tam bola velmi slabulinka, ale na dalsi den prisla menstruacia, a odisli nadeje, hoci bola slabsia a kratsia ako zvycajne. No a teraz toto, asi ovu spinenie, a tychto uz 6 dni s vlozkou. Sliznica je prekrvena, to viem, cysta chvalabohu ziadna. Len (teraz budem mozno nechutna) normalna menstruacia ma taky ten svojsky pach, ale toto je uplne bez nejakeho zapachu. A aj tie dve kvapky na vlozke som mala az po vysetreni.Inak nic. Ale myslis, ze by sa vajicko mohlo uhniezdovat i tyzden? Na pravo v prodbrusku ma picha, ale take klasicke bolesti pri menstruacii nemam, len to pichanie. Pockam do nedele, ak sa nerozbehne klasicka menstruacia, a test bude v nedelu negativny tak od pondelka pojdem asi na Noru. Hoci vraj obcas sa toto zenam v mojom obcas stane v jednom cykle a potom uz maju znova vsetko normlane. Idem na slnecnicove semiacka a na soju, co by vraj mohlo pomoct k zvyseniu zenskych hormonov, tak uvidime ;)

00matula
8. mar 2016

velmi ma mrzi, ze ste o babtako prisli, to clovek ked neprezil si asi nevie predstavit tu bolest. No nadej zomiera posledna. No mne sa tak zda, ze uhniezdovanie byva nejak do 7 dna od oplodnenia, a to nemuselo byt prave v ten okamih ako ste sa milovali, ale mohla spermia niekde preckat a az potom sa dostat vajicku...🙂 pichanie moze znamenat aj rast a priprava maternice, mna pri oboch detoch a dokonca aj pri nedavnom polype pichalo dolu a to som mala to picanie len v tehotenstve a teraz pri polype, to som dokonca abola u dr vtedy a on mi vravi, ze som tehu- nakoniec ze je to polyp..dokonca niektore zeny maju nieco ako menzes aj prve 3mesiace ..jedna znama isla s dcerou k dr a reku ide uz aj ona na prehliadku, ked je tam..a ona v 4tom mesiaci..:D tak ma 3 dospele deti jednu 8r..🙂 stava sa vselico..no a ked aj test bol slabulililinko pozit. tak by som to nevzdavala a skor pila daco na podporu tehu..neviem poradit co, skor takych rizikovych maminiek sa popytat by som skusila.. drzim palce.. 😉