Krvácanie mimo menštruácie

andrejkazabka
14. jan 2012

ahojte kocyk,mam taky probelm a netusim ako si to vysvetlit kedze sa mi to stalo prvy krat....Na 15 den cyklu po normalen menstruacii som dostala najprv slaby vytok a pak normalne krvacanie ako pri menzese ale bezbolestne i ked sprevadzane bolestami krizov...je to dost neprijemne ama to ja vystrasilo lebo mi to nedava zmysel,je to okej ci je nutne ist k lekarke?poradte ak mate taku skusenost...diky =)

luciasveckova
17. jan 2012

ja by som na tvojom mieste isla k lekarke aby si vedela co vlastne ten tvoj problem znamena.

martinchen
18. jan 2012

ahoj. ja som to tiež raz takto mala, ale začala som krvácať pri sexe a tiež v strede cyklu. hneď na druhý deň som bežala gynde, celá poplašená bo sa snažíme o bábo a tá mi povedala, že to je normálne a niektoré ženy to mávajú pri ovu. škoda že sme ten sex nedotiahli do konca ☹ odvtedy sa to viacej neopakovalo

ichbinich
18. jan 2012

@andrejkazabka:
Ja by som na tvojom mieste sla k lerarke. "Spinenie" a hlavne silnejsie krvacanie mimo menstruacie treba vzdy skontrolovat.
Ja som mala spinenie pomimo roky, prvy lekar mi povedal, ze to je normalne, potom mi poradil zmenit tabletku. Ale nepomohlo to. Potom som zmenila lekarku a ta urcila diagnozu: na krcku maternice boli bunky, ktore tam "nemali byt", ktore su ovela citlivejsie a krvacaju pri namahe a sexe. Nie je to nic nebezpecne, testy boli vzdy OK, len je to neprijemne. U mna to bolo bezbolestne.
Pokusala sa tie bunky odstranit leptanim (znie to horsie, ako to je: natrela roztok a ten tie bunky znicil). Ale ani opakovane leptanie nepomohlo, vzdy sa to vratilo. Takze: operacia. Laserom v plnej narkoze. Potom tyzden PNka, nic nerobit, naozaj ziadne dvihanie, natahovanie. A bolo po vsetkom. Odvtedy nemam ziadne problemy. Mala som ist na tu operaciu ovela skor... A najma, nema najmensi vplyv na otehotnenie, tehotenstvo a porod.
Bohuzial som zabudla presnu diagnozu, nejaka "etorpia".

andrejkazabka
autor
20. jan 2012

ahojte holky...dakujem vam pekne za odpovede!=)...takze tak noo v prelaknuti som teda volala mojej doki a ta mi povedal presne to iste co pise martinchen..ze sa mam ukludnit , mam pockat na mrchu a pak sa ukazat nech to presetri ....ja som den sa sledovala a nervozna som bola a potom to uplne vymizlo..cistota jak keby nic....noo proste som zvedava akoa kedy mi mrcha dojde a sa ukaze pak snad co dalej...inak ichbinich prvykrat citam ze take daco sa robi na krcku...tak to teda je sila...dobre ze to mas za sebou...dobre vedeit i take veci aspon sa na to popytam u lekarky...inak zelaam vam pekny den =D

zuzkag2
20. jan 2012

@andrejkazabka @ichbinich
aj ja mam takuto skusenost s mimoms krvacanim, tiez to trvalo strasne dlho, menila som HAK, chodila k lekarovi ako na hodiny klavira, az som potom toho doktora zmenila, a pri prvej prehliadke mi ten novy doki povedal, o tych bunkach na krcku, ktore tam nemaju byt. su to vlastne ranky na krcku, ktore po stuky prasknu, a krvacaju, su to akokeby take pluzgieriky. tiez som podstupila zakrok, minibiopsiu, a od vtedy je to ok. treba to asi dva roky sledovat kazdeho pol roka, predsa len je to miesto velmi nachylne na nakazy a ine veci...

molly44244
29. júl 2012

Ahojte,ja mam prave teraz ten problem,17.7.som dostala menstru,aciu riadne nacas,skoncilo mi yo a od soboty znova krvacam,zatial bolesti nemam,no dost ma to vystrasilo,nieco podobne sa mi uz stalo a vtedy islo o mimomaternicove tehotenstvo,neviem,ci ist k lekarke alebo este pockat...

jaruska8
14. aug 2012

@molly44244 Ahoj, ako??? Ja len preto, lebo mám ten istý problém.:(

xlucia
14. aug 2012

@jaruska8 pridam sa k vam. na 11. den cyklu mam slabe spinenie. len trochu, krv je jasna cervena. nikdy som nieco take nemala, nerozumiem ci je ovulacne krvacanie alebo co, bolesti zatial nemam

jaruska8
14. aug 2012

@xlucia No ja idem zajtra k dokimu, som nervózna, čo mi povie, už si tu čítam a stresujem.;(( Môže to byť všeličo, ale aj banalita. Už sa ti to stalo niekedy??? Mne nie a ovulácia sa mi doteraz hlásila inak, žiadne krvácanie. 😒

xlucia
14. aug 2012

@jaruska8 nie nikdy. niekedy som mavala bolesti pocas ovulacie niekedy nie. ale krvacanie, ani slabucke ako teraz nikdy. a to mam mrchu uz 20 rokov. no ak to budem mat aj zajtra tak idem na gyndu. tiez som z toho nervozna, pretoze na preventivky chodim poctivo na vsetky a nacas. aj cyto a sono prsnikov. nic neflakam. drzim ti palce nech to dobre dopadne a daj vediet co bolo. budem cakat

xlucia
15. aug 2012

@jaruska8 pozri si link. je tam aj o nasom probleme
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
ako si dopadla???

jaruska8
15. aug 2012

Objednal ma až v piatok, je na operačke. Ty to už máš koľký deň???? Silno krvácaš alebo len špinenie???

jaruska8
19. aug 2012

@xlucia Ahoj, no zobral mi stery a vo štvrtok mám zavolať kvôli výsledkom, vraj buď infekcia alebo hormóny. 😒

xlucia
19. aug 2012

@jaruska8 ahoj. ja som to mala tri dni. take slabe. uz je to ok. inak v tej dobe som bola aj brutalne vyhadzana na tvari, ako pubertacka, a a ko to preslo, tak sa mi tvar vyrazne ukludnila. este mam ďubaky, ale uz len par.
ty si to mala kolko dni?

jaruska8
19. aug 2012

@xlucia No, ja už siedmy. 😠 😠 😠 😠 😠 😠

xlucia
19. aug 2012

@jaruska8 fiiiiiiiiiha, cize este stale? a velmi silne?

jaruska8
19. aug 2012

@xlucia Práveže nie, len pri veľkej potrebe hlavne. 😒

vafinka
20. aug 2012

@andrejkazabka ahojky, no ja som mala tento problem tiez a aj niekedy este mam, hodne mi pomohli zenske caje, e400 a duphaston, moj gyn, mi povedal ze to nic a az inde mi ako tak pomohli, takze teraz je to uz ako tak ok, len si musis davat pozor a moc sa nenatahovat, ak budes mat pocit ze ti tam pukne ked nieco zdvihnes tazsie, tak mozes mat vsetko oslabene.

d.galova
9. sep 2012

Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať, minulý rok na jeseň ma operovali laparoskopiou s odstránením vajcovod s malým plodom(asi 2 týždne). V tohto leta mi ukončil menzes 25.8., 29.augusta som mala sex s manželom. v nedeľu 2.9. som dostala slabé jemné krvácanie.Tak som išla k svojej gynekologičke, po ultrazvuku ma vyšetrili, asi mám pravdepodobne ovulačné krvácanie. Žiadala ma, aby som vyzdvihla histopatologické výsledky minulej operácii z antolskej. Povedala mi, že mala som po oeprácii extrauterinnú tehotnosť. Dala mi injekciu na zastavenie krvácania. Žiaľ, doteraz mám ešte mierne silné aj slabé krvácanie, teraz mám slabé krvácanie - vyzerá to špinenie (svetlohnedý výtok). Odvčera som začala bolieť stvrdnuté bradavky. Neviem, či som tehotná?
Poradťe mi prosím. Ďakujem za odpoveď.

sisusa33
30. sep 2012

ahojte ja mam teraz tiez ten isty problem bola som na vysetreni a povedali mi ze je to v pohode vraj som bola v strede cyklu po menzese ale ja uz krvacam od vtedy tyzden a malo to trvat dva dni tak teraz sa strasne bojim bojim sa ist vlastne aj na nejake vysetrenie ze budem mat zle vysledky :(

happyfrog80
8. okt 2012

@sisusa33 ahojky mne sa to stalo vcera ,deň po sexe a na 16 DC.3 mesiace po samovolnom potrate a jednodnovy vytok krvavy som nala aj po prvej ms po potrate ale teraz uz to mam 2 dni ,myslimz ze to je len oslabeny organizmus no dufam ze nic horsie.

jamajjka1
26. okt 2012

@sisusa33 ahoj. ako ti to nakoniec dopadlo? ja mám teraz rovnaký problém. už štvrtý deň mám krvavý výtok, ktorý začal v 13. deň cyklu aj s bolesťami v podbrušku. stalo sa mi to už raz pred polrokom, vtedy mi doktor povedal, že mám pravdepodobne nedostatočnú tvorbu progesterónu a predpísal mi duphaston. odvtedy nič, až teraz... dúfam, že to nebude nič vážne. snažíme sa o bábatko...

lili235111
26. okt 2012

@andrejkazabka ja som mala to iste,isla som k lekarovi lebo som sa zlaklaa povedal mi ze je to uplne normalne a vola sa to mimomenstruacny cyklus

zuzu2389
22. nov 2012

ahojte, ja mam rovnaky problem...dnes mam 18 den MC a zacalo ma boliet v podbrusku a k tomu prisiel krvavy az tmavohnedy vytok...a je ho dost..mam strach o co ide....minuly mesiac som to mala tiez no po asi 3 dnoch to preslo...myslite ze to moze byt oneskorena ovulacia ? snazime sa s manzelom vyse roka o babatko...

lentuska
25. nov 2012

@zuzu2389
Ja ked som mala taketo nieco podobne, tak som mala cistu na vajecniku, chvalabohu vodovu, takze som nemusela ist na laparoskopiu.

gabika115
4. dec 2012

No kočky mám tento istý problém krvácam mimo menštruácie presne taký týždeň pred normálnou menštruáciou. Nie je to také normálne krvácanie je to ako keby taký krvavý výtok, alebo čo. Lekárka mi povedala, že mám výsledky ok a to je všetko. Mám to už vyše roka takto a už som z toho zúfalá a strašne sa bojím že je to niečo nebezpečné a neskôr nebudem môcť otehotnieť, najhoršie na celom je to, že pracujem v zahraničí a domov nechodím moc často, ale rozhodla som sa zmeniť gynekológa a ten mi dúfam, že zistí niečo, lebo takto to už ďalej nemôže byť. Ako to tu čítam tam to asi budú tie pluzgieriky na krčku, teda aspoň dúfam...

ichbinich
4. dec 2012

@gabika115:
Tak si naozaj najdi lekara tam, kde si. Je to ovela jednoduchsie. A budes hlavne vediet, o co sa jedna a budes kludnejsia.
Na prvom vystreni by mal lekar aj tak vsetko presne popozerat a hlavne sa povypytovat, ako a co, aby to zapisal do karty. Pekne mu vsetko povedz, aj ze histologia bola doteraz OK. Ale urcite si spravi novy odber. Mne casto uz pri tom odbere tie bunky krvacali. Dokonca mi raz lekarka povedala, nech sa nezlaknem, ak dostanem avizo, aby som sla este raz na odber, lebo je mozne, ze ta vzorka je krvou natolko "znehodnotena", ze vysledky nemusia byt jednoznacne a potom pride ta vyzva na este jeden odber. Ale nestalo sa to.
Ako som pisala uz predtym, moje histologicke vysledky boli vzdy v poriadku.

S kludom sa noveho lekara priamo spytaj, ci to nemoze byt ta krvacajuca ektopia (teraz ma napadla ta diagnoza 😉). Ale ako som uz povedala, casto to uvidi uz pri odbere a prvej kontrole, ak su tie bunky fakt tam.

Ak sa rozhodnes pre operaciu, urcite si dopraj absolutny kludovy rezim. Ja som prve 2 dni ani umyvacku neobsluhovala... A to mam pracu, kde sedim za pocitacom. Ale lekarka a jedna kamaratka, ktora je porodnicka, pracuje v nemocnici a pozna tieto operacie, mi odporucala fakt nic nerobit. Mozno aj preto sa mi to super zahojilo a dalej problemy nemam. Z dnesneho pohladu som mala ist na tu operaciu fakt ovela skor, je to neporovnatelne prijemnejsie.
Ako vidis z mojho profilu, na otehotnenie to vplyv nemalo 😉 Normalne som aj brala dalej HAK, pocas kojenia potom Cerazette, a ked som ju potom vysadila, tak som po 3 mesiacoch ostala zase tehotna 🙂

gabika115
4. dec 2012

@ichbinich No presne ako píšeš zobrala mi ster z krčka maternice a povedala mi, že mám strašne citlivý ten krčok a že vlastne odtiaľ krvácam, ale nakoľko boli výsledky dobré tak to ďalej neriešila tá moja úžasná doktorka.... Nooo ja som v holandsku takže tu určite k lekárovi nepôjdem, 19teho idem domov na SR takže sa hneď objednám k druhému doktorovi. Drž mi palce, potom dám vedieť čo mi povedal.... 😉 Ďakujem za radu.
A prajem ti veľa zdravíčka a aj bábätku.... 🙂

ichbinich
4. dec 2012

@gabika115:
No, taky bol aj jeden moj lekar. Skonstatoval, ze to je citlive, potom mi zmenil HAK a bolo... 😒

Takze, ked som skoncila studium a zacala pracovat, "dopriala" som si zmenu lekarky a to hned sukromnu 😅 na zaklade odporucani... Raz za rok tam nechat na preventivke 85€ sa este da, ale v tehotenstve sa to rychlo zbieralo 😲 Napriek tomu by som ju nemenila. Ked sa da, da mi vzorky vitaminov, liekov, dokonca aj jeden mesiac HAK, a spravila mi po cisarskom najkrajsiu jazvu, aku mam... Ani ju poriadne nevidno...
Ona mi stavila spravnu diagnozu a snazila sa to riesit tym leptanim, ale nestacilo to. Tak mi odporucila tu operaciu. Ja som ju potom este odkladala, ale kedze na Alldaysky som pomaly mohla mat predplatne, tak som sa k tomu odhodlala. Najma, ked ma dve lekarky uistili, ze to na neskorsie tehotenstvo ani porod vplyv nema.
Tak dufam, ze tebe zmena lekara tiez pomoze. Tu ti urcite budu vediet niekoho odporucit alebo poradit, aky/aka tvoj mozno novy/a lekar/ka je.
Vsetko dobre!

lentuska
4. dec 2012

@gabika115
Ja chodim uz iba na biorezonancnu diagnostiku ,ked mam problem. Vola sa Dr. Tomova a je super. Pomohla mi so vsetkymi problemami. Zaobera sa bioregulacnou medicinou a ta ti povie, vsetko komplet co sa ti odohrava v organizme. Diagnostiky robi v ramci celeho SR, takze ak by si mala chut zmenit lekara, tak mi napis a poslem ti cislo , kde sa mozes u nej objednat na vysetrenie....my k nech chodime cela rodina a sme spokojni...u nasich lekarov sme uz ani neboli odvtedy...