Krvácanie mimo menštruácie. Môže to byť niečo vážne?

olivier06
31. jan 2009

Ahojte dievčatá a mamičky. Mám už dlhodobo problém, ktorý mi začal už pred otehotnením s mojím synčekom. Vždy pár dní pred menštráciou som mala krvácanie...potom sa dostavila menštrácia..a po nej krvácanie. Spolu to trvalo aj dva týždne. Vedela som to posúdiť, kedy to bola ozajstná menštrácia. Doktor mi nikdy nezistil, v čom je ozajstný problém, brala som už aj hormonálnu liečbu, bola mi ponúknutá antikoncepcia, že vraj je ho hormonálna porucha, ale nikto mi nedal ozajstnú odpoveď... Občas mávam aj bolesti a pichanie vo vnútri. Ako som otehotnela, v prvých mesiacoch som mala tiež občas krvácanie a nesúviselo to ani s hematomom, ani s ničím podobným.. Potom to prestalo až do konca tehotenstva a počas celej doby kojenia som mala pokoj. A ono sa ten problém opäť vrátil. Neviem, čo mám s tým robiť, doktorka mi núka antikoncepciu, ale ja ju nechcem. Občas mám z toho aj strach, aby to nebolo niečo vážne. Robili mi aj testy na pohlavné choroby a nič sa nepotvrdilo, po tejto stránke som v poriadku.

Prosím, ak máte niektorá podobné problémy, poraďte mi, ako mám postupovať alebo, čo to môže byť za problém. Ďakujem pekne za odpovede!!!

bora8
31. jan 2009

ahoj ja som mala podobný problém a nakoniec mi museli robiť konizáciu krčka maternice - aké máš výsledky?

olivier06
autor
31. jan 2009

ahoj...
myslela som,že sa ten môj problém tehotenstvom vyriešil.Kojila som osem mesiacov,nemala som menštruáciu,bolo proste všetko o.k. Prišla prvá menštruácia,druhá,tretia bolo to o.k. Až neskôr som začala mať rôzne problémy ako svrbenie, pálenie a pod. To nejako prešlo. Začalo sa mi drobné krvácanie,lepšie povediac špinenie,raz v strede mesiaca inokedy tesne pred menštruáciou a tak. S manželom sme týždeň pted menštruáciou ani nesexovali,lebo sme boli obaja od krvy.Niekedy len trošku inokedy viac.Keď som bola naposledy v lete u Doktorky robila mi vyšetrena,ale len tie základné,viem len to,že citologiu som mala jednotku.Chcem si ísť dať najbližšie urobiť aj testy na HPV výrus.Inak tento problém sa so mnou ťahá už päť rokov.

bora8
31. jan 2009

no mne sa to tiež začalo po prvom pôrode.... neviem teda čím b yto mohlo byť, špiním teraz aj ja ale ja som len začala brať HAK a pred 4 mesiacmi som rodila.... skús ísť znova za dr. alebo ju skús vymeniť....

olivier06
autor
31. jan 2009

ahoj
ano chystám zmeniť doktora,ale začína ordinovať až od marca,tak už musím nejako vydržať. Mala som to už dva roky pred pôrodom a teraz som dva roky po pôrode . Pred otehotnením som bola zúfala,menila som doktorov a nič mi nenašli aj na hematológiu ma poslal a všetko bolo o.k.Teraz sa mi to začalo prejavovať čím dalej tým viac tak to začínam riešiť.Stále som dúfala,že to dáko prejde.
Chcem sa ťa bora8 spýtať podľa čoho,alebo podľa akých vyšetrení ti zistili,že ti musia robiť tú konizáciu krčka maternice?

bora8
31. jan 2009

zle mi dopadla citologia z výterov krčka.....