Krvné zrazeniny

kklenkakk
6. jún 2015

Ahojte ženy, veľa na internete čítam o krvných zrazeninách. Posledných 5 mesiacov mám pri menštruácii niečo na ten štýl, ale nie som si úplne istá. Mám teraz silnú menštruáciu a keď sadnem na wc ja cítim ako zo mňa vyjde "zrazenina" len zrazenina by nemala byť nejaká zoschnutá krv? U mňa je to síce kúsok, ale skôr taký..hlienovitý..jemný...len je to nechutné ako cítim ako ta "kôpka" hlienu zo mna vypadne, cítim to aj keď si napr kýchnem, zakašlem..je to zrazenina? Pardon za nechutnosť, len isto neviem ako to vyzerá, doteraz som mala slabuliiinku menštruaciu a tento stav zažívam fakt až posledné mesiace.

myriatko13
6. jún 2015

@kklenkakk Ahoj. Myslím,že je čas na návštevu gynekológa 😉

kklenkakk
autor
6. jún 2015

@myriatko13 jasné, chystám sa, len sa chcem uistiť či aj taký skôr hlienovitý "kúsok" krvi je zrazenina alebo sa toto za zrazeninu nepovažuje..nechcem vyzerať ako blbec u gynekológa že tam prídem s tým že sú to ozaj zrazeniny a nakoniec to bdue úplne normál :D

myriatko13
6. jún 2015

@kklenkakk Môj gynekológ mi raz povedal - radšej prísť 100x a zbytočne, ako neprísť raz a bude neskoro... Veď kvôli tomu tam je 🙂 . Máš silnejší menzes, doteraz si ho nemala - možeš mať cystu, polyp alebo hocičo iné. Možno to tak má byť, ale na to ti tu nik nedá odpoveď, keďze do teba nik nevidí. 🙂 Proste za ním choď a povedz mu, čo ťa trápi.

sandy84
6. jún 2015

Myslim,ze to ma vela zien.Je to spojene vacsinou s endometriozou.Ked to tak vysvetlis Dr.bude presne vediet na co myslis.

ivec16
6. jún 2015

@kklenkakk zrazeniny sa robia pri silnejsej menstruacii, pretoze telo nedokaze vyprodukovat tak vela latky, ktora tu krv riedi... Nie je to nic patologicke. Ak su zrazeniny do velkosti asi 2€ mince je to vporiadku. Ale mas narok na preventivnu prehliadku minimalne 1 krat za rok a ak sa ti nieco nezda kludne chod castejsie ;)

zuzi0911
6. jún 2015

Zrazeninky su vladne odlucovanie vystekky maternice kus tkaniva s krvou..pokial nie su velke je to normalne a aj dobre...ja mavam slabu ms a mavam to...po porode zo mna vypadlo dosloca vajco krvy..(zrazenina)...boko to ok a hlavne ze je dobre ze to matermica cisti...

mirulinulinka
6. júl 2021

@kklenkakk je to uplne normalne ak mate problem zo zrazanlivostou mne moj gyn povedal ze bud sa vtrebe alebo vyjde mozete byt rada ze vyjde lebo mi povedal ze v horsom pripade by museli zrazeninj vyskriabat