Kryoterapia. Skúsili ste túto formu liečby?

zz55
10. júl 2008

Pocul uz niekto o kryoterapii?? Mam znameho ktory pravidelne chodi do kryokomory, ma sklerozu multiplex, a hovori ze sa citi ovela lepsie...ja by som to chcela vyskusat, kvoli mojej slabej imunite, vraj to posilnuje imunitu...Ma s tym niekto skusenosti??? Vraj to robi zazraky....

alysea
10. júl 2008

Ahoj, mám s tým osobnú skúsenosť, písala som bakalárku na tú temu, teraz pracujem na diplomke, robím výskum a je to fakt super. ja mám problémy s panvou a mne to veľmi pomáha. Akurát teraz máme v zariadení detičky s degeneratívnymi zmenami na klbikoch. Chodí veľa ľudí so sklerozou multiplex, s detskou mozgovou obrnou, ale aj s reumatizmom, po úrazoch alebo len tak na regeneráciu. Má to veľmi široké použitie a už overené veľmi dobré výsledky. Tak ak máš možnosť vyskúšať vrele odporúčam.

margaretka11
10. júl 2008

ja osobne som síce v kryokomore nebola, ale niečo o tom viem. Je perfektná pre ľudí, ktorí majú rozličné problémy v dosledku pooperačných zmien, reumatické problémy, problémy s akné alebo celulitídou a kopec ďalších.. Nemožu tam ísť myslím ľudia s obehovými problémami, problémami so srdiečkom a ešte niektorými vážnejšími chorobami, ale presne si to už nepamätám 😅 . Výhodou je, že po krátkodobom pobyte v kryokomore si zacvičíte na strojoch, tým sa zahrejete a po takých min. 10 návštevách kryokomory určite začnete na sebe badať nejaké zlepšenie 😉 . Navyše to, či možete do kryokomory vstúpiť vám musí odsúhlasiť lekár, ktorý pri kryokomorách funguje, takže sa nebojte ho navštíviť a potom šup do suchej zimy 😀

alysea
10. júl 2008

jej margaretka aký odborný výklad zlatá 😉 Je to tak ešte sú tam kontraindikácie ako vysoký krvný tlak, problémy so štítnou žlazou, onkologické ochorenia(zrejme sa už ale vylúčia, pretože prebehol veľký výskum a zistilo sa že pomáha) ale je to individuálne, ako napísala margaretka je tam lekár ktorý zhodnotí či je vstup vhodný alebo nie. Náš pustí ak má aj niekto vyšší tlak, pretože je tam celý čas a keby bolo nutné pichne sa injekcia.
No a k počtu tých vstupov, odporúča sa 10 ( pozor športovci- po viac ako 10 vstupoch by im namerali doping)pretože kryoterapia povzbudzuje hormonálny systém, ale je zistené, že po 4 - 5 vstupe hladiny hormonov stúpajú, no optomimum aj pre dlhodobejší efekt je 10 vstupov.
Absolvovanie prebieha asi takto: prídete tam vypíšete dotazník s ním idete k lekárovi, ktorý povie áno alebo nie. Ak áno, dostanete oblečenie kraťasy, podkolienky, čelenku, rukavice, rúško na ústa a ženy ešte tričko bez rukávov.Obujete si dreváky a šup do komory. Treba sa predtým poutierať od potu aby sa predišlo lokálnym omrzlinám. Vstupujete najprv do predkomory na 30 sekúnd kde je teplota -60stupňov. Potom sa ide na 2 minúty do hlavnej komory kde je cca -125stupňov. Po 5 vstupe sa pobyt v hlavnej komore može predlžiť ak pacient dobre znáša ešte o 30 sekúnd.
Následne prebieha kineziterapia. teda cvičenie aby sa telo zahrialo. odporúčame čas 20 minút. Pre ludí s ochoreniami ako Skleroza a pod. odporúčame rehabilitáciu dlhšie, lebo sa vylúčia endorfíny a tie zabezpečujú bezbolestný stav až 6 hodín po absolvovaní krya.

margaretka11
10. júl 2008

no ja som to načrtla a alysea rozpracovala 😀

Alysea, ja som sa totiž s kryoterapiou tiež predtým stretla a trochu som s tým pracovala 😉

alysea
10. júl 2008

Hej? robila si v Kremničke?

margaretka11
10. júl 2008

IP 😉

emjee
10. júl 2008

ja uz som uvazovala nad navsetevou, ale este som sa k tomu nedostala

venonna
10. júl 2008

kocky, neviete, kde najblizsie v okolo TN sa taketo nieco robi???

emjee
10. júl 2008

viem, ze v blave je

alysea
11. júl 2008

Ahojte, je aj v Trenčíne aj v Bratislave. Bratislava má v Raki centre či dáko tak sa to volá.

zz55
autor
11. júl 2008

caute, diky za odpoved....pokial viem v raki centre je len kryokabina, ale minuly rok otvorili pri Poluse v Dome sportu kryokomoru, kde vojde aj 6 ludi....tu je aj stranka na nich,ak mate zaujem: kryofit

duso2310
10. máj 2011

neviete mi poradit mam vysoky krvny tlak. Lekar mi predpisal coronal 5, ktory uzivam skoro tri mesiace a tlak mam normalny. Mozem s touto diagnózou do komory? Dakujem za odpoved

adulka0712
13. jan 2015

Ahojte viete mi poradit ci je vhodna lokalna kryoterapia v tehotenstve ked mam problemy s krcnou chrbticou??dakujem krasne za odpovede

jenny_p
25. mar 2015

@zz55 Mne kryokomora nepomohla, priam naopak, problem vyrazne zhorsila. Mala som tenisovy laket, po rocnej liecbe zapal ustupil a laket bol viac menej vylieceny, ale mala som pocit ze to este nie je uplne okej. Priatel do mna donekonecna hustil ze treba ist do kryokomory, ze ta ma dolieci. Nechcela som tam ist, mala som paniku ze to nie je dobry napad, ale nakoniec so suhlasila. Tak som absolvovala seriu 9 pobytov v kryokomore a 5 lokalnych kryo na laket. Vysledok? Namiesto ustupenia poslednym zbytkov belesti som s problemom tam kde som bola pred rokom, ba mozno je to este horsie ako na zaciatku liecby pred rokom. Kryoterapia mi nie ze nepomohla, ale stav mi zhorsila. Zrejme chlad sposobil ze sa svaly a slachy napojene na laket sa opat poskracovali a postahovali, mam tam zhrubnute a stvrdnute hrcky ktore tam uz pol roka neboli, pri stlaceni/masazi su svaly predlaktia bolestive, pri uplnom zohnuti ruky ma v lakti pichne co som predtym nikdy nemavala. Cize zaver: vyhodenych takmer 100 eur a co sa tyka problemoveho lakta: som zufala, mozem zacat s liecbou zas od zaciatku. Ak mate vnutorny pocit ze kryoterapia a chlad pre vas nie je vhodne, proste tam nechodte. Nemusi to zabrat na kazdy problem, hoci na internete ziadne negativne skusenosti s kryo nikde nenajdete