Kto sa považuje za plne zaočkovanú osobu?

10. aug 2021

Prosím vás, už sa v tom strácam.
Považuje sa osoba očkovaná prvou dávkou - ockovana v ochrannej lehote 180 dní po prekonaní ochorenia covid za plne zaočkovanu?
Ďakujem

patka06
10. aug 2021

Za plne zaočkovanú sa považuje osoba najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky s dvojdávkovou schémou, ďalej osoba najmenej 21 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky s jednodávkovou schémou.
Rovnako sa za plne zaočkovanú považuje osoba najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

janai1
10. aug 2021
autor
10. aug 2021

Zneistilo ma len to, že nedávno bola odobratá jedna výnimka z karantény. Jednalo sa len o osoby ktoré boli zaočkované 1 dávkou a nemali prekonaný covid?

autor
10. aug 2021

Cize osoba zaockovana 1 dávkou v lehote 180 dni po prekonaní covid nejde po príchode na SR do karantény? Ďakujem

janai1
10. aug 2021

Nie.... Ved je považovaná za plne zaočkovanú... Treba mať ale prekonanie potvrdene PCR testom

autor
10. aug 2021

@janai1 preco PCR?
Pýtam sa kvôli manželovi - testoval sa v Rakúsku antigenom a bol pozitívny - prisiel domov do karantény (v marci)
Na PCR som išla až ja

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
10. aug 2021

Lebo antigenove potvrdenie pozitivity sa neuznáva nikde

autor
10. aug 2021

Tak prečo nikde nepíšu že treba mať potvrdenie po PCR teste?
Môj manžel ho mal pozitívny právom - nakazila som sa aj ja. Navyše píšete, že antigenove potvrdenie pozitivity neuznávajú nikde - a sme pri otázke: prečo potom mali takéto testované osoby výnimky z karantény, testovania atď? Keď sa to nikde neuznáva ?

janai1
10. aug 2021

Prosím ta pekne, píšu to všade.... To o Ag platilo pred tým než sa začali vydávať covid passy... Ak má tvoj muž covid pass na základe antigenu tak gratulujem je jediný na svete 🤦‍♀️ https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/594830-o...