Kultivácia moču

5. okt 2021

Dobry vecer damy. Mam zapal oblicky a dnes som mala doniest doktorke moc na kultivaciu. V piatok mam volat o vysledky. Ako to funguje??? Nemam tam ist radsej osobne? Predsa len, co mi povie do telefonu?? Myslim ze nejake lieky, alebo nasledujucu liecbu. Mala som 1 antibiotika pred 3 tyzdnami z pohotovosti, potom som mala menzes a bola odcestovana, vcera na kontrole po antibiotikach ale ze este stale je v moci krv. Neviem teda ci volat alebo ist osobne. Povedala ze staci zavolat.

nikpa
5. okt 2021

Máš volať, povedala ti to nie?! Po telefóne ti povie všetko čo treba a lieky ti predpíše na kartičku. Načo by si tam znova chodila a ešte v tejto korona dobe. Ja by som teda bola veľmi spokojná s tým, že to viem vybaviť cez telefón

autor
5. okt 2021

@nikpa keby ide o obycajnu “bolest hrdla” alebo podobnu vec tiez by mi stacilo vybavovat po telefone, lenze toto ke o cosi vaznejsie a nahana mi to strach preto nerozumiem tomu, preco staci len po telefone

lindusss2016
5. okt 2021

Na co tam chces ist? Ved pridu vysledky, podla toho ti nasadi atb a tie ti posle elektronickym receptom, jedine ze by si musela ist na infuznu liecbu, ale netreba predbiehat, uvidis, co bude. Inak si celkom odvazna, ze s nedoliecenym zapalom oblicky si odcestovala 🙈

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. okt 2021

@lindusss2016 odvazna preco?? Necestovala som za hranice len mimo mesta kde mam doktorku ba niekolko dni, kedze som nemala tazkosti

autor
5. okt 2021

@viestta dakujem este som taketo vysetrenia nemala tak neviem ako to funguje

lindusss2016
5. okt 2021

No prave preto, co si pisala vyssie uz sama, ze je to dost vazna diagnoza. Pri zapale obliciek mozu vznikat jazvy, ktore poskodzuju tkanivo a funkcnost obliciek. Odporucam do buducna kupit si tie samotestovacie pruzky, aby si si co najskor vedela odhalit zapal v moci - vidno to aj volnym okom, moc je zakaleny a pachne tak inak.

nikpa
5. okt 2021

Zápal obličiek som mala dvakrát, zápaly močového mechúra nespočetné, bohužiaľ to podedil po mne aj syn, viem o čo je to, ani že to nie je žiadna sranda ale keď bude od teba niečo lekár potrebovať tak ti to povie. Keby potreboval spraviť sono, nové odbery, moč alebo čokoľvek tak to povie. Ale keď chces tak tam chod, ako chces.

tanika
5. okt 2021

Ja vy som sa pýtala na urologia vlastná skúsenosť 2 atb pi sebe až urologické spravila sono , svoje odbery oveľa lepšie keďže moja obv.to nevedela liecit .

miskamicha
6. okt 2021

Krv v .moci moze pretrvavat po zapale mocovych ciest a oblicky. Treba moc skontrolovat opakovane chemicky + sediment. A nasledne aj USG obliciek spravit.

simca06022011
6. okt 2021

staci ti volat, nic ti nebude hovorit... recept ti posle rovno do lekarne... ak by liecba nepomahala, tak ta posle dalej na vysetrenia, radsje si dohodni potom kontrolu.

althejka
6. okt 2021

Telefonicky oznam vysledkov kultivacie je ozaj v poriadku, aj u deti volaju rodicia a lekar povie co sa naslo a co predpise ak treba. Potom aa dohodne kontrola po prelieceni aj s rannym mocom. Pokial by bol zapal zavazny a sprevadzany horuckami, asi by ste skor lezala v nemocnici na vnutrozilovej liecbe. Aj tak ho samozrejme nemozeme zlahcovat, treba ho vylezat a preliecit. Ale postup je spravny

autor
6. okt 2021

Dievcata dakujem za odpovede tak tam teda zavolam. Ja som len trochu vystrasena, pretoze ako som pisala mala som Biseptol antibiotika na 7 dni, nemala som ziadne tazkosti len bolest krizov tahajucich az do boku ale ako som uzivala atb tak to preslo a nic mi nebolo uz. Trvalo to 2 tyzdne a pred 3 dnami som zasa zacala citit krize tak ze idem a ze krv v moci este je tak ze sa urobi ta kultivacia. Neviem nimdy som ziadne zapaly nemal ani problemy s mocovymi cestami preto som trochu zlaknuta 😔😔

autor
6. okt 2021

Inak mam moc na pohlad normalny, bezny, ziaden cerveny, cize volnym okom to sni nevidno preto by som sama ani nevedela ze mam nejake tazkosti 😔 dufam tdda ze to nebude nic vazne

stanulienkat
6. okt 2021

Nerozumiem,preco dospela zena,ked dostane pokyn od lekara,ze ma zavolat, zaklada temu na MK, ci tam ma fakt zavolat.🤦

althejka
6. okt 2021

Aj po menzes moze byt este stopa krvi.ale zas tu boli aj priznaky a liecba mocovych ciest. Ved ukaze ta kultivacia

lindusss2016
6. okt 2021

Moc nemusi byt na pohlad cerveny, aby bola pritomna krv 🤷‍♀️ to je uz ozaj silne krvacanie, ak to je viditelne