Kurie oká. Čo na ne zaberie?

murinka
16. mar 2010

ahojte tetky.velmi dlho sa mi opakuju kurie oka.pomocou naplasti sa ich zbavim ale asi len na tyzden-dva.vytvaraju sa mi zospodu na chodildlach.nemate najaky ,,babsky,, recept?uz som zufala ☹

latvia
16. mar 2010

bananova supka na noc, rano, ked zmakknu vystrihat, alebo so ziletkou , iba to co neboli....resp.svedske kvapky prikladat.....z klasickych liekov Verrumal, ale je na predpis 😉

murinka
autor
16. mar 2010

verromal som mala ale neodstranilo sa poriadne.za supku a kvapky diky 🙂

latvia
16. mar 2010

hmmm, verrumal je dost silny, tak neviem ci tieto veci zaberu viac 😅 ale ja som si raz tym vyliecila celu nohu obsiatu okami 🙄 s verrumalom mi to slo rychlejsie, tak som banany vzdala 🙂

lauraa
17. mar 2010

murinka a nemas to nahodou ploche bradavice na nohach... vytvaraju na chodidlach zo spodu ... naplastami na kuria oka to neodstranis, verromal by mal pomoct ale je to dlhodoba liecba.... zajdi na pedikuru, alebo ku koznemu....

teodorka
17. mar 2010

pedikerka pomoze?
aj ja s tym mam problem 😕

murinka
autor
17. mar 2010

tak potom neviem co to je... 😕 ci kurie oka alebo ploche bradavice...ale certovsky to boli ☹

cicushka
17. mar 2010

vypalit uz koznej...jedine!

womenne
17. mar 2010

murinka na noc si daj cibulu obviaž obvezom a nechaj posobit celu noc,opakuj často a aj to maš velke tak vyrezavat žletkou ale nie hlboko.Ja som mala obrovske na nohe už mi to vadilo pri chodzi a sneženie na kožnom nepomahalo ale vobec.ta cibula zabrala tak skus 😉

murinka
autor
17. mar 2010

cicush nestras ☹ womenne dakujem 🙂

leniciatko
17. mar 2010

vypáliť tekutým dusíkom.

romaroma
17. mar 2010

vypáliť, jasné, dá sa aj dlhodobejšie pomocou verrumalu plus odškrabávať žiletkou, ale môže sa to vrátiť

romaroma
17. mar 2010

dlhodobejšie som myslela akože to dlho trvá, to je tá pomalšia a otravnejšia cesta

leniciatko
17. mar 2010

fuuuuj, odškrabávať žiletkou..... bŕŕŕ....

oscarka3
19. mar 2010

mne náplaste nepomohli,musela som na kožné,chodila som tam pol roka-neskutočná bolest,tak som sa na to vykašlala a dala som si to vyrezat na chirurgii-aj to bolo hrozné,mala som ich vela a hlboko,zrezali mi dost velký kus paty,ale niečo tam asi zostalo,tak som tam bola o rok zas-strašné.nedávno mala dcéra,tak som kúpila jeden prípravok od firmy Scholl/meno som zabudla/potierali sme to tým,po kúpaní sme tú odumretú čast odstránili/odstrihli/znova natreli a opakovali až kým sme ich neodstránili-toto nebolí,takže odporúčam 🙂

lauraa
20. mar 2010

teodorka ak mas kurie oko urcite ti dobra pedikurka pomoze... a ak mas bradavice odporuci ti kozneho alebo chirurga(ale aspon budes mat istotu co to je, lebo na kazde sa musi inak).Liecila ☹ som kurie oko a bola to potvora bradavica a ta sa mi rozrastla asi na velkost euro mince takze ziadna sranda......vypalilli, vyrezali a vzdy sa mi vratila... az nakoniec mi kozna odporucila hlivu ustricovu uzivat dlhodobo..... bradavice som sa nemohla zbavit asi 4 roky a teraz mam uz asi rok pokoj, najskor mi ju vypalili a popri tom som uzivala hlivu(teda imunoglukan v tabletkach) asi 9 mesiacov 😉 Dufam ze uz sa nevrati.... 😵

barcins699
25. nov 2010

no to je ten problem ja mam 11 rokou no budem mat 12 a ja sa bojim ist strasne ku doktorke 😀 ja mam s nich panicky strach 😖 ...

klincek
30. nov 2010

baby, ja som asi divna, ale samotne vypalovanie u koznej som skoro necitila a potom to bolelo len trosku..fakt je, ze to ani nepomohlo 😝. teda na bradavicu ano, ale na kuraciny nie, tie na mna stale kukaju z paty, takto 🙄
kto ste s tym boli na chirurgii, ako dlho to trvalo? a boli ste aj vypisane ci sa da potom rovno ficat do roboty? lebo mna uz to fakt prestava bavit, sla by som aj zajtra..

yennn
16. júl 2011

baby a aky je rozdiel medzi kurim okom a bradavicou? Furt neviem

m55
20. aug 2011

kurie oka sa dobre odstranuju v den Splnu a v dnoch po splne az po Nov.dočitala som sa o tom v Lunarnom kalendari a mne to pomohlo lebo opacne od nova po Spln sa to viac siri.mne pomoho lak na nechty natriet na k.oko a aspon niekolko dni to opakovat. alebo aj bananova supka cez noc prilozit a tiez aspon6 dni.prajem uspesnu liecbu. 🙂

lindulak
21. aug 2011

@yennn tak to by aj mňa zaujímalo! ja mávam teda bradavice - tak povedala kožná, tiež odspodu na chodidle. vypálila mi dusíkom - to nebolelo, ale ostali po tom také krátery, to som mala ešte natierať verrumalom. celkom sa to preliečilo a zahojilo, ale asi po 1,5 roku vrátilo. ale už to riešim len sama doma - náplasť, verrumal či ešte dačo na voľno predaj s lastovičníkom, všetko je to rovnako účinné, ale len do času. treba posilniť imunitu, ten imunoglukán tiež užívam teraz. a všimla som si, že sa mi to na jar objavuje....

yennn
21. aug 2011

@lindulak ja myslim ze to moje dlhorocne cudo na chodidle tiez asi bude bradavica, ale vypalit sa im to nepodarilo. Ak by aj ano, tak na tom krateri by sa dali postavit zaklady mesta 😒

lindulak
21. aug 2011

@yennn no mne sa tie moje zdali tiež nechutné, také diery v nohe 😝 ale zahojilo sa. a myslím, že kurie oko je nejaký druh bradavice, ale neviem isto...

klauduska
26. aug 2011

Ahojte baby,
kurie oka mavam aj ja,bolia a nejako sa ich neviem zbavit.Na pedikuru chodim,ale ta mi to len vystriha,ale nikdy mi to neodstrani natrvalo....Ale poradila mi recept....
Nakrajat na platky cesnak,dat na 1-2 dni do octu a do chladnicky....Potom na noc prilozit na kurie oko,niecim prilepit a potom vystrihat,treba zopakovat aspon zo 2 krat a malo by to zabrat....Tak idem skusit,lebo momentalne mam jedno kurie oko.... 😒

miminocka
8. feb 2012

tak mojej dcere nezaberali ziadne naplaste. JEdine co zabralo, bola cibula troska posolena popripadeaj pokvapkana citronom. Prilozila si to na kurie oko a chvilku si to tym masirovala. Pre lepsi ucinok sa moze prelepit leukoplastom na cca 3 hodinky. Opakovat podla potreby. Tie korienky zacnu akoby umierat a postupne sa daju odstranit vytiahnutim. potom na tom mieste ostane taka ranka. Ale pozor! ziaden nozik nepouzivajte k odstraneniu. Je dobre prstek najprv troska rozmocit. TAkze po kupeli by to bolo najlepsie No ja mam s tym velmi dobru skusenost. Kurie oko je jedna velka a hnusna pliaga co spati prsteky 🙂. Skúste dievčatá, ja som tomu nechcela verit, ale milo ma to prekvapilo a neni nad babske rady 🙂).

l_e_n_o_c_k_a
30. apr 2012

Ahojte 🙂 prosim o radu... nasla som si kurie oko na nohe, ide ma porazit... citala som o tom verrumale, ale kedze som tehu, tak ho nemozem aplikovat... co sa tyka ostatnych babskych receptov nezaberaju... na nejakom fore som sa docitala, ze v nemecku na trhu su W-Tropfen kvapky a ze su velmi ucinne... nema niektora z vas s nimi skusenosti? poradte mi nieco na rychle odstranenie kurieho oka, prosiiiiim

lauraa
1. máj 2012

@l_e_n_o_c_k_a a je to kurie oko alebo bradavica? na vsetko zabera nieco ine......

l_e_n_o_c_k_a
1. máj 2012

@lauraa kurie oko

berny800
7. jún 2012

Mne zabralo toto: Supku z citróna dať močiť do octu na niekoľko hodína potom priložiť na postihnute miesto, prelepiť leukoplastom, obut ponozku a nechat v noci posobiť. Robila smo to takto asi tyzden - max 2 a vsetko co malo zmiznut zmizlo.

samantha223
3. jan 2013

@berny800 supka citrona 100% zabral aj unas, naplast dat okolo hrcky, vystrihat dierku, a tak dat citron aby sa dotkol len tej hrcky. Inak aj kolodium forte je super, dcerke sa takto cela hrcka vyvratila a vypadla sama.

beethoven
3. jan 2013

ahoj, mne pomohli naplasti, viac sa mi nevratili. Dolezita je spravna hygiena. V pripade vsak, ze sa ti objavuju kurie oka pravidelne, mohla by si mat na danom mieste pokozky porusenu floru, a vtedy by som ti poradil konzultovat to s dermatologom.