Kvasinková infekcia / mykóza na bradavkách

pammy
11. feb 2009

Ahojte babky,
uz od zaciatku dojcenia trpim na mykoticku infekciu, ktoru som si doniesla asi este s porodnice pouzivanim klobucikov... Najprv som samozrejme ani netusila, ze nieco take existuje a na mna striehne... vdaka Annag som zistila, cim vlastne trpim a preco mam pri kojeni take neuveritelne, do chrbta vystrelujuce bolesti...

Zacala som liecbu s Candibene kremom, bolesti chrbta naozaj ustupili a aj kojenie sa stalo znesitelnym. Napriek tomu, ze sa liecim uz niekolko tyzdnov, mykozy som sa stale nezbavila... ak zanedbam natieranie, bolesti sa okamzite vratia.
Rozhodla som sa s touto pliagou nadobro skoncovat... viem ze tym trpi vela mamiciek, gynekologovia o nej nemaju ani potuchy (a este sa na nas pozeraju ako na blaznov), preto by som bola rada, ak ste sa s tym stretli, napiste, co Vam pomohlo, ako ste sa z Candidozy vyliecili.

Viem, ze treba jest vela jogurtov so zivymi kulturami, acidko, obmedzit sladke, bielu muku, skusala som aj teatree oil, candibene, teraz sa chystam na extrakt s grapefruitovych semiacok. Ale urcite existuju aj ine 'recepty' a mozno si nejako navzajom pomozeme a raz a navzdy sa toho zbavime...

Kedze moje priznaky nie su az take vazne, ako napr. ekzem, nechcem zbytocne uzivat lieky, kortikoidy ani podobne, aby mi to neprechazalo do mlieka. Zatial sa sustredujem iba na lokalne pripravky a prirodne produkty.

Zaujimavy link:
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

Dakujem za vsetky rady 🙂

snehovagula1
22. júl 2017

@sten kazdemu zabera nieco ine... S tym canestenom a lanolinom nesuhlasim, to mi potvrdil aj gynekolog ze to je blud

zuanach
22. júl 2017

@snehovagula1 mast to nebola, to mi do striekacky taku bielu tekutinu natiahli a som si to tak aplikovala

snehovagula1
22. júl 2017

@zuanach uha tak to by ma ozaj zaujimalo co to bolo, o niecom takom som este nepocula

sten
23. júl 2017

@snehovagula1 OK kazdemu moze zaberat nieco ine, ale bez diety mozete skusat cokolvek, ale bude to len povrchove. az upravenim mikroflory v crevach sa kvasiniek zbavite celkovo.
no co sa tyka lanolinu, tak az ked som si ho prestala davat na prsia, tak ma prestali boliet, takze az taka blbost to nebude, ze podporuju mnozenie kvasiniek.

snehovagula1
23. júl 2017

@sten neviem, tomu lanolinu by som az tak neverila a ked nad tym ohrnul nos jeden gynekolog kt. Je dost uznavany a ja osobne si vazim jeho nazor tak neviem neviem... Viacero ludi kt. Maju farmaciu a pod. Odbory ked som sa s nimi radila o tom pozerali na mna ze co rozpravat... Mne osobne zabera ta diera, neverila som tomu ale od dnes som kojila na pravom prsniku bez bolesti... Velmi sa tomu tesim... Budem sa snazit zotrvat co najdlhsie... Je to inak dost narocne, ten prasivy cukor je vsade... Este aj v horcici😔

katkaajurko
28. júl 2017

ja som dietu nedrzala, taka vycerpana bez sacharidov si neviem predstavit, ak nejem sacharidy,mam aj menej mliecka 🙂 nie vzdy je v tom problem...mne zabrala gencianka pekne , ale zas neprejedam sa sladkym od rana do vecera.. normalna zdrava strava ale doprajem si denne nejaku mensiu sladkost. sladim inak steviou napriklad 🙂

snehovagula1
29. júl 2017

@katkaajurko tak to mozno preto... Ja som si dva mesiace dzabala uz ani neviem co a nic nezaberalo, az ta dieta mi pomohla

maykaaa1122
27. sep 2017

bepanthen sa nemusí umývať používala som ho na popraskané bradavky, ale našťastie len chvilu, nakolko mi ich rýchlo zahojil.

28jajka
27. sep 2017

Lenže na mykozu bepanthen nieje vôbec dobrý na popraskané môže pomost....

anitaartis
17. aug 2018

Ahojte,kojim mesiac a pravdepodobne mi tiež začína respektíve už mám mykozu na bradavkách.chvem sa spýtať,či vám ten Canesten zabral a či je to ok používať pri kojeni...natierame si ich ním od včera a dúfam,že malinkemu sa z toho nič nestane,lebo na letáku je písané nepoužívať pri kojeni.pred kojenim ho umývam...prosím vás,za akú dobu používania vám odzneli tie príznaky? Ďakujem vám!

28jajka
17. aug 2018

@anitaartis jaa som sa to bala davat koli tomu co pisu na letaku vyskusaj gencianku mne to najlepsie zabralo

anicka2608
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smiling89
4. dec 2019

Ahojte. Prosim Vas ako vyzera ta mykoza, ako sa prejavuje? Neviem nic predne dohladat. Bolia ma bradavky, po kojeni na par minut obeleju. Boli aj samotne kojenie a neviem teda ci to je prisatim alebo kandidozou? Dakujem 🙂