Kvasinková infekcia / mykóza na bradavkách

pammy
11. feb 2009

Ahojte babky,
uz od zaciatku dojcenia trpim na mykoticku infekciu, ktoru som si doniesla asi este s porodnice pouzivanim klobucikov... Najprv som samozrejme ani netusila, ze nieco take existuje a na mna striehne... vdaka Annag som zistila, cim vlastne trpim a preco mam pri kojeni take neuveritelne, do chrbta vystrelujuce bolesti...

Zacala som liecbu s Candibene kremom, bolesti chrbta naozaj ustupili a aj kojenie sa stalo znesitelnym. Napriek tomu, ze sa liecim uz niekolko tyzdnov, mykozy som sa stale nezbavila... ak zanedbam natieranie, bolesti sa okamzite vratia.
Rozhodla som sa s touto pliagou nadobro skoncovat... viem ze tym trpi vela mamiciek, gynekologovia o nej nemaju ani potuchy (a este sa na nas pozeraju ako na blaznov), preto by som bola rada, ak ste sa s tym stretli, napiste, co Vam pomohlo, ako ste sa z Candidozy vyliecili.

Viem, ze treba jest vela jogurtov so zivymi kulturami, acidko, obmedzit sladke, bielu muku, skusala som aj teatree oil, candibene, teraz sa chystam na extrakt s grapefruitovych semiacok. Ale urcite existuju aj ine 'recepty' a mozno si nejako navzajom pomozeme a raz a navzdy sa toho zbavime...

Kedze moje priznaky nie su az take vazne, ako napr. ekzem, nechcem zbytocne uzivat lieky, kortikoidy ani podobne, aby mi to neprechazalo do mlieka. Zatial sa sustredujem iba na lokalne pripravky a prirodne produkty.

Zaujimavy link:
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

Dakujem za vsetky rady 🙂

oli1
12. feb 2009

Ahoj pammy, ja mávam tiež podobný problém, hlavne odkedy si drobec dáva všetko do pusinky, používam candibene sprey po každom dojčení a malému vytieram pusinku 3x denne s vatovou tyčinkou namočenou do toho roztoku candibene. Zatial to zaberá.

lalupa
12. feb 2009

ja som si davala octanove zabaly,bez toho som nemohla zit ☹ (octan z lekarne, riedit s vodou, na gazu, potom umyt cici pred kojenim)
je to beh na dlhe trate, drzim palce 😉

emjee
31. mar 2009

ach joj, ja to mam tiez ☹ pouzivam canesten, je to lepsie ako bolo, no liecim sa zatial len tyzden (na pribalovom letaku pisu, ze minimalne 4 tyzdne treba)

jabluncanka
31. mar 2009

Ahojky vespolek,

já mám na candidu na bradavkách Pevaryl a funguje to dost dobře.Dokonce se před kojením nemusí ani umýt ani střít...je tedy určitá prevencei pro prcka... 😉

pammy
autor
1. apr 2009

Ahojte,
mne to uz tusim ustupilo klop klop klop, mam pocit nakoniec ze zabral tea tree oil, ale som si ho poctivo zmyvala pred kazdym kojenim, babatkam ho vraj nemaju 'papat'... ale ktovie, mozno aj ta dlhodoba liecba Candibene kremom, mozno kombinacia vsetkeho co som skusila.... trvalo to ale 4 mesiace... takze drzim palce a pevne nervy!

iveta107
16. jan 2012

Ahoj, a měla některá z Vás ekzém bradavek?Kožní doktorka mě napsala vitamínovou mast, pak mast obsahující kortikoidy a nic stále nezabírá.

tepka
13. mar 2012

Bože aj ja som to dostala veľmi to svrbí až bolí pri kojení a mam take červene bradavky a fľiačiky je to ono???Mám doma canesten tak troška je to lepšie 😉 neviem to sa bude vracať ako aj pri mykoze tam dole? ☹ koľko asi trvá liečba a neako to môže uškodiť dieťaťu???díki 😉

tepka
13. mar 2012

@pammy 4mesiace??? ☹

emjee
16. mar 2012

@tepka pomohli mi avent isis musle - mykozu treba "vyvetrat", ak nemozes behat hore bez, tak su musle naozaj super - par dni pouzivania a bolo po mykoze 😉

ivankaalenka
10. jan 2013

ten extrakt z grepovych jadierok ti pomohol? Ja pouzivam citricidal, podla mna je super. Ale neviem ci zabera aj na mykozu.

tinuska4
12. mar 2013

ja som si dnes kupila Výťažok z grapefruitových semienok (Citrovital), ktorý by sa mal používať spolu s univerzálnou masťou na bradavky. kedze mam candidozu, bolest az do chrbta a po kojeni je povrch bradavky biely. Odporucila mi to laktacna poradkyna a tu je navod na pouzitie:
Zriedeným roztokom kvapiek citrovitalu potierajte priamobradavky. Nie je nutné ho udržiavať v chladničke. Mal by byť uzavretý a používať, až kým sa zarobený roztok nespotrebuje. Použitie výťažku z grapefruitových semienok - kvapky: Zmiešajte 5-10 kvapiek v 30 ml vody. Použite vatovú tyčinku na čistenie uší, ktorou aplikujete roztok na obe bradavky a dvorce bradaviek po každom dojčení. ● Nnechajte roztok pár sekúnd zaschnúť a potom použite univerzálnu masť na bradavky. Ak používate aj genciánovú violeť, po dojčení, pri ktorom ste genciánovú violeť použili, už nepoužite aj roztok z výťažku z grapefruitových semienok, ale po každom ďalšom dojčení ho už použite. Používajte, až kým bolesť nezmizne a potom pomaly prestávajte s jeho používaním najmenej počas jedného týždňa. ● aAk sa po 2-3 dňoch bolesť výrazne nezlepší, zvýšte koncentráciu o 5 kvapiek na 30 ml vody. Môžete koncentráciu zvyšovať až na 25 kvapiek/30 ml vody.

pav83
4. sep 2013

@tinuska4 Ja som tu mala dnes laktacnu poradkynu a mne odporucila to iste, co tebe,cize Citrovital a tu fialovu vodicku (ani za nic si neviem zapamatat jej nazov🙂 / Ale mne povedala, ze ten citrovital mam pit, 15kvapiek rozriedenych vo vode...a ak sa to nezlepsie, tak 30 kvapiek.

tinuska4
4. sep 2013

@pav83 no..pre mna to uz bolo davno :o))) aj som to potom pila, ano, mne inak nazabral, musela som to proste prekonat tak ze som zatala zuby. teraz sa nad tym iba pousmejem, a uz si to ani nepamatam, vo stvrtom mesiaci tusim to uz bolo super, a odvtedy s kojenim nemam problem a mliecka mam stale nadostac. skratka, treba zabojovat, inak to nejde. drzim palce ostatnym! T.

pav83
5. sep 2013

@tinuska4 Hmm, tak to si ma teda nepotesila:( Ratala som s tym, ze to isto zaberie...ale zaujima ma, ze to ti preslo len tak z nicoho nic vo 4mes?

fiffinkaa
6. okt 2013

ja mám také akoby mini chrastičky na bradavkách, mám to od kedy som začala kojiť, čo je už pekne dávno, je to ono??

milota164
26. apr 2014

ja som na doranane bradavky pouzivala Bepanthen a pomohol mi

nelinka626
26. apr 2014

@milota164 tak ten používam už 4 týždne a nič moc teda, len vysoká cena

natalieperez
22. jún 2014

baby, viete mi opísať tú mykózu? ako to vyzerá? ako to bolí?

denike
22. jún 2014

Ahojte, ja som sa s tymto tiez hrozne vytrapila.. najskor som skusala mast na bradavky z dm na baze lanolinu a potom som sa docitala, ze to je prave pre tieto bakterie zivna poda. potom som skusala ten olejcek z grepovych jadier - nezabral, potom univerzalnu mast na bradavky namiesanu v lekarni - nezabrala, pomohol mi po viac ako mesiaci trapenia canesten krem - zabral asi po 3 dnoch. u mna sa to prejavovalo ostrou rezavou bolestou, plakala som, ked sa mi maly prisaval a to nie som padavka, chcela som seknut s kojenim, ale nakoniec sme to dobojovali do uspesneho konca - teda s mykozou ;)

makromolekula
27. jún 2014

Baby ake ma prejavy tato mykoza?dakujem

denike
1. júl 2014

@makromolekula ked sa ide babo prisat, tak je to ostra, prenikava, pichava a silna bolest. ako rezanie ziletkou? tazko povedat 🙂

dankariska
1. júl 2014

@denike ahoj, teba po canestene nepichalo v prsniku? Kedy si si ho natierala?

denike
1. júl 2014

@dankariska pichalo, ale neriesila som to, pomohol relativne rychlo.. natierala som si ho vzdy na noc /moj maly celu prespal/ a cez tak 2-3x, ale to bolo na kratsi cas.

petruskaaa111
29. júl 2014

Ahoj, urcite sa popytaj v lekarni na wobenzym - je to cisto prirodna zalezitost ... u nas doma baby na tento liek nedaju dopustit - zenske veci lieci dokonale, aj mykozu. tolko dobra rada z mojej strany 🙂

godyna
29. júl 2014

Mna toto tiez veľmi trápilo a jedine co mi pomohlo bola obyčajná soda bikarbona ktorú som si zriedila s vodou a oplachovala. Potom je ale potrebné pouzit krém -lanolin lebo vysusuje. Obmedziť cukor v strave a nasadiť probiotika.

kamka_baranova
29. júl 2014

Gencianova violet je tiež dobrá na tento problém 🙂

mika_m
23. mar 2016

Baby,chcem sa opytat,ako ste sa dostali k tej univerzalnej masti. Mne vsade v lekarni ked som sa pytala mi povedali,ze je to na predpis,ze mi to nespravia :(

katkaajurko
23. jún 2016

ahojte,da sa este zohnat gencianova violet? lebo vsade sa pise,ze nie...co sa teraz UCINNE da zohnat na mykozu bradaviek a soor? kedysi mi zabrala ta nizoral tabletta -ale ta sa prestala koli skodlivosti tiez vyrabat

majdus
23. jún 2016

Mne zabrala ta fialova vodicka,co mi urobili v lekarni (boli sme celi fialovi nejaku dobu🙂 ), mast excipial mastny krem a vetranie prsnika. Teda,bud zabralo to,alebo to casom odznelo samo.

katkaajurko
23. jún 2016

@majdus a stale sa da zohnat ? lebo mne uz v 2011 tvrdili,ze nie....