Kvasinky kultiváciou nepotvrdené, ale liečba Clotrimazolom zabrala

usiko
2. jan 2013

Ahojte....ak je tu niektora z vas sestra, lekarka, alebo jednoducho ste mali podobnu zalezitost, prosim o nazor, respektive skusenosti. Bola som u lekara pred mesiacom, s tym, ze uz 3x sa mi vratial mykoza /kvasinky/./2x som si ju predtym uz preliecila Gynazolom bez vysetrenia lekarom, proste samoliecba, a zabralo. /Ale mykoza sa vratila, tak na tento tretikrat uz som isla k lekarovi, nech to posle na kultivaciu, ci tam nie je aj nieco ine, lebo sa mi nezda..totiz:mykozu som nemala pri prvom tehu ani raz a za poslednych 7 rokov dohromady asi len 3x....tak sa mi nezdalo, ze pocas druheho tehu 3x po sebe v rozostupe ani nie mesiac. Lekar sa na mna pozrel, vysetril ma a povedal, ze jednoznacna mykoza, ale pre istotu odobral ster a poslal do labaku. Predpisal mi 6 tabliet clotrimazolum, ktore som si poctivo davala, a preslo to, som oki. Lenze ked som isla teraz na poradnu tak boli tam vysledky z tej spominanej kultivacie a nic som tam nemala, proste sterilne to ostalo, ani len tu mykozu, ktorej priznaky som pred liecbou mala, a ktoru som si /ako som si myslela/ liecbou vyliecila......pytala som sa lekara, ze ako je to mozne, a vravi, ze labak neurobil chybu, ale ze je niekedy mozne, ze aj ked tam tie kvasinky v posve su, tak nemusia kultivaciou vyjst, proste sa neukazu...ale mne sa to nezda...ved huby su taka pliaga,m ze staci jedna spora a ked nedas pozor a ma to vhodne prostredie, tak sa ti to namnozi ako mor....otazne je, co som si vlastne liecila...ci to nemohlo byt naopak: premnozenie laktobacilom, alebo ja neviem...mne to prislo divne....tak ak je tu niekto, kto mi to pripadne moze objasnit, budem rada....../ja viem. ze mozno hlupa diskusia, ale hadam ma neukamenuju, lebo su tu aj strestenejsie temy😀/

surviver
2. jan 2013

podla mna,mohol byt zle odobraty ster,zle uskladneny,zle prepraveny ster,alebo labak zle kultivoval vzorku..ale ak ste mala klinicke priznaky mykozy a tie po liečbe ustupili,tak ste tu mykozu určite mala....ak ste teraz ok,tak sa nad tym zbytočne netrapte a uživajte si tehu 😉

natal2
2. jan 2013

ja trpim palenim a bolestami pri moceni vytok atd..uz 4 roky a nic nepomaha stale chodim zenskemu a bez vysledku som stoho uz zufala :(

levicat
2. jan 2013

@usiko no prakticky baktrerie kvasinky su v posve stale je to ich prirodzene prostredie ale ked sa premnozia tak su neprijemnosti, mohlo sa stat ze akurat doktor vytrel miesto kde boli v norme a tak nevysli 🙂

surviver
2. jan 2013

@natal2 tak zmente lekara...

usiko
autor
2. jan 2013

@natal2 hej, tu by som zmenila lekara....

lilitela
2. jan 2013

Toto urcite nie je dovod na zmenu lekara... 😉

aurolea
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
usiko
autor
2. jan 2013

@lilitela je, pretoze mat to 4 roky a nikam ma neposle, tak to ne z jeho strany odflaknuta robota.....

lilitela
2. jan 2013

@usiko Ja som tam nenasla, ze by @natal2 pisala, ze ju nikam inam neposlal. Neberies hormonalnu antikoncepciu?

natal2
2. jan 2013

.lekara som menila uz 2 krat.

natal2
2. jan 2013

chodila som aj imunologovi,vselijake tabletky, kremy ,cipky som mala ale bez vysledku..napr.dnes rano o pol stvrtej som sa zobudila nato ze ma to boli.ale sak som si nato normalne uz zvikla.:(