Kyretáž bez narkózy

mija51
19. mar 2015

ahojte, po pôrode musím absolvovať čistenie maternice. Je tu nejaká mamina, ktorá to absolvovala bez narkózy? ja by som asi radšej bez nej, pretože kojím a malá odmieta umelé mlieko. myslím, že to vydržím. máte niektorá s tým skúsenosť? diky

adramb
19. mar 2015

Mna cistili po porode s narkozou,no nestacilo,na druhy den bez narkozi.nikdy viac,trauma na cely zivot,od bolesti som dostala horucku.ale ano to nestacilo o mesiac ma cistili znova s narkozou.a kojila som v pohode

zanetamatej
5. feb 2016

Zienky ktorym robili kyretaz po porode kolko tyzdnov po porode alebo po sestoinedeli vam to robili? Mam po porode 7 tyzdnov, maternica sa mi nevycistila celkom,gynekolog mi min.tyzden pichol antikoncepcnu injekciu, vraj sa mi spusti krvacanie a odidu aj zvysky z maternice von a stale nic..mam obavy, na ultrazvuk mam ist k nemu o tyzden co bude pomaly 8 tyzden po porode, nieje to neskoro, nemal ma poslat hned na kyret? Co si myslite? DAKUJEM

mija51
autor
6. feb 2016

ahoj, mne ju robili tiež cca 8 týždňov po pôrode. Stále som krvácala, ale zostali mi tam plodové obaly. Takže lekár asi vie, že je to o.k.

tana85
6. feb 2016

no neviem, ja si pamatam, ze raz som bola zrovna v ambulancii ked volala jedna pacientka a pytala sa na taketo...sestricka jej povedala, ze jedine tak niekde v Rusku lebo to je tak bolestive, ze sa nikde ani nerozmysla nedat na tu chvilu narkozu.

misulienka84
6. feb 2016

Mne povedali,ze nedojcit 12 hodin po narkoze..

mijo53
6. feb 2016

@mija51 vydržať určite vydrží, ale bolí to veľmi, ženy kričia ako zmyslov zbavené, ale prežiješ

kuriatkomm
6. feb 2016

Čo blázniš :-0 ja som si spomenula na film Hriešny tanec,kde jednej babe robili kyretáž doma na posteli,bez uspania a myslela som si,že tam aj tieto praktiky zostávajú-vo filmoch. Mňa strasie len pri pomyslení na to. Pamätám si na stres,čo som pred kyretážou prežívala,keď som ležala na tom stole a vravela lekárom okolo mňa,že nech skúsia začať skôr než budem spať 😀

mija51
autor
6. feb 2016

ja už to mám za sebou cca pred rokom. Mala som narkózu, všetko o.k.

simonnka2014
6. feb 2016

bez narkozy si to neviem ani len predstavit! ved to musi byt strasne,trauma na cely zivot!

veronika1408
17. mar 2016

@fra
@fra a kde vam robili tu kyretaz? Ked vas este v ten den pustili domov

fra
17. mar 2016

@veronika1408 to bolo pred 18 rokmi a tá porodnica už 15 rokov neexistuje, takže je to jedno...

nellynka
17. mar 2016

Ahoj, necitala som celu diskusiu. Ale mne po porode robili cistenie (teda po 2 porodoch). Predtym ako som sla na zakrok, som si odsala mlieko, aby som mala na ten cas kym nebudem mocz kojit, co bolo cca 8 hodin. Dala som si ho do chladnicky a potom ho zohriala a pekne dala detom. Takze o to by som sa nebala, ze ho nebudes mat cim nakrmit. A do narkozy by som sla, lebo je to predsa taka kratkodoba, to je nieco ine ako pri klasickej operacii. A hlavne ta bolest a potom mozno aj truma alebo zle spomienky na tento zakrok. Drz sa!!!