L-Thyroxin 50 na zníženú funkciu štítnej žľazy pri dojčení

nina1209
11. máj 2021

Ahojte, mám problémy zo štítnou žľazou a minuly týžden som bola u lekára. Predpísal mi lieky ale vôbec ma nenapadlo pýtať sa na kojenie nakoľko mi mlieko odišlo a dávala som už pár týždňov umelé. Ale odvčera sa maly prisava znovu a pekne papal ale bojím sa aby mu lieky neublížili alebo niečo.. máte niektorá skúsenosti ? V letáku je napisane že treba prekonzultovať z lekárom ale môjmu aa nedá dovolať len napísať mail a to odpíše ako sa mu chce... prosim vás o radu.. 🙂 ďakujem

exotka444
11. máj 2021

Užívam presne to isté a aj dávku a kojím. 😊

ajsha123
11. máj 2021

Ja som mala užívať počas tehu aj po pôrode a prísť na kontrolu po polroku(?) Myslím, že lekárka predpokladala, že budem kojiť, keď mi to kazala. Ja som teda kojila a na liekoch som stále

78787878
11. máj 2021

Ja som pocas tehotenstva a kojenia uzivala davku 125. Dieta je uz velke a nasledky nebadam 🙂

sara07
11. máj 2021

skôr naopak pri tomto je to horšie ked nemáš tieto lieky , proste toto chyba telu a potom aj dietatu

nina1209
autor
12. máj 2021

@exotka444 ďakujem pekne mi odľahlo 🙂

nina1209
autor
12. máj 2021

@sara07 no maly ma pól roka a lieky som dostala až teraz Tak dúfam že nebude mat nejaké následky.. moja lekárka kt som mala predtým endokrinologicku ma ako tehotnú z tým že mám problém (zníženú funkciu) objednala až za rok a pól .Pozrela mi to a termín teda som dostala takto. Až teraz sa mi to nepozdávalo tak som ju zmenila a tento pán doktor mi hneď nasadil pri prvej návšteve aj lieky. Samozrejme ma aj objednal hneď do 2 týždňov.. takze nerozumiem prečo ona o rok a pól a inde to bolo hneď. Budem dúfať že syn bude v poriadku