Laktačná psychóza

juli268
10. máj 2017

Ako som prezila laktacnu psychozu. Po5mesiacoch po porode to na mna prislo ten neustaly stres staranie sa o deti neustale ohovaracky pred nasimi dverami ze mi deti placu vsetko to na mna dolahlo a ja som sa zosypala skoncila som na haloperidole a olanzapyne po liekoch som sice uz neprezivala bludy ale z liekov som mala horsie depresije a z neziaducich ucinkov snad vsetky okrem nahlej smrti chcela by som poprosit mamicky co mali podobne skusenosti alebo ak niekojo poznate co nieco take prezil podelte sa o skusenosti budem vdacna

10022014
12. máj 2017

Ahoj. Ja som na tom bola rovnako. Len som sa hanbila alebo aj nechcela riešiť to s odbornou pomocou. Tak som si to pretrpela. Ale veľa mi pomohlo keď som si našla kamarátky a zároveň susedky s deťmi v rovnakom veku. Videla som, že všade je to podobné ako u nás. A aj zmierenie sa s tým, že pri mojom dieťati nonstop pricucnutom na prsníku nemám šancu udržať poriadok v byte. 🙂 Toto obdobie netrvá navždy, naozaj. Postupne sa to zlepší. Nebuď na seba príliš prísna a náročná. Máš dieťatko, máš teda právo požiadať o pomoc aj rodinu, oddýchnuť si a nebyť dokonalá. 🙂 Pren aj tak dokonalá zostaneš. 🙂

123nikolaa123
16. sep 2020

@juli268 ahoj, ja to práve prežívam - bola mi diagnostikovana - veľmi veľmi zle, najhoršie, čo som zatiaľ v živote prežila je táto pliaga... nespavosť, nechutenstvo, vracanie, bludy (nemám halucinácie), spleť divnych myslienok... mesiac po liekoch výrazne zlepšenie (liekov mám strašne veľa) teraz som dva mesiace liečena... fyzická aktivita sa zlepšila takmer na 100 percent, vtierave myslienky pretrvávajú, malinku mám rada, mala som aj dni kedy som o nu nemala záujem...