Laparoskopia kvôli bolestiam podbruška

jessi03
21. jún 2018

Ahojte caka ma koncom mesiaca laparoskopia koli stalym bolestiam podbruska...uz 4ty mesiac😦nic nepomaha...skoda chcela som sa tomuto vyhnut no treba pretoze nebudem vediet co mi je😦Ake skusenosti mate s laparoskopiu vy?Nikdy som nebola pod narkozou a mam strach celkovo.Mam diagnostikovane polycisticke vajecniky mavam krce.bolesti v podbrusku a som ztoho neuveritelne nervozna a tvycerpana.Bojim sa

sonicka96
21. jún 2018

@jessi03 áno v pondelok by som mala porodiť 🙂

janynyna
21. jún 2018

@jessi03 ahoj ja som bola sice operovana klasicky. Ale bol mi ponuknuty nejaky gel proti zrastom. Neviem ako sa volal. Poistovna ho nepreplaca stoji okolo 170€ Skus sa popytat ked svojho lekara alebo ked nnastupis do nemocnice. Ten gel mi dali pocas operacie. Preto ani neviem ako sa vola a ani ako vyzera. Narkozu som zvladla skoro ako ostatne baby. Po operacii som vraj zvracala. A bolelo ma v krku. Prespala som cely den a celu noc. Potom vsetko ok.

marcela2015
22. jún 2018

@jessi03 áno...bola som už viackrát uspavana no toto posledné bolo hrozné...bolelo brucho po lapsroskopii a k tomu som zvracala ono každý pohyb ako grcania, kašeľ,kichnutie,smiech...bolí brucho...neviem prečo som to tak zle znášala ...no som rada,že už mám po...

marcela2015
22. jún 2018

@janynyna te. gél dali aj mne a neplatila som zaň.

janynyna
22. jún 2018

@marcela2015 tak neviem mozno to zalezi aj od pistovne.

jessi03
autor
22. jún 2018

No snad to zvladnem bojim sa ale musim.Snad to nebude nic vazne a vam tam co vacsinou nasli?zveacanie a svalovica je asi vedlajsim ucinkom narkozi nie?

jessi03
autor
23. jún 2018

@milus777 ake si mala bolesti pri cystach?a bolelo ta to aj pocas sexu?

milus777
23. jún 2018

@jessi03 zo zaciatku nic len bolestivy menzes ale mimo toho nic. Tak som to ani neriesila lebo ja som od zaciatku mala bolestivy.... Ale ku koncu som uz mala pri ms take bolesti ze sa nedalo vydrzat. Normalne aj pri moceni a s prepacenim pri stolici som myslela ze odpadnem. Cele brucho na dotyk ma bolelo od vrchu po spodok po celych 7 dni menzesu. Tak som sla ku gyn a ona ked kukla na sono tak sa zhrozila ze jak vajecniky vyzeraju. Vzala krv na onkomarker ca 125 a bol zvyseny tak ze to poukazuje na endometriozu. Tak hned na laparku a tam mi dr vravel ze velke cysty na vajecnikoch omotane az okolo slepeho creva a mechura. Ze bol este rad ze sa dalo laparoskopicky. Tiez som si zaplatila ten gel proti zrastom.odporucal mi to priamo primar co ma operoval....

jessi03
autor
23. jún 2018

@milus777 hm....mala si stastie teda.Ja mavam zvacsene brucho.....a take neprijemne bolesti v nom...som ztoho nervozna a mne sa praveze pocas menzesu ulavi len po nom par dni mi to zas zacne ..bolesti

jessi03
autor
29. jún 2018

Ahojte ja mam uz po laparoskopickej operacii vcera mi robili pred 9tou.Ten stres a strach a to cakanie je hnustny pocit😦Velmi som sa bala ale islo to rychlo predomnou bola este jedna tak som bola druha mala som cas sa spametat a ani som sa nenazdala odcupitala som si to uz aj ja na operacnu salu kde som sa vyzliekla dali mi v infuzke antibiotika a cakala som lebo este prebudzali zenu predomnou ju tam fackali a volali na nu menom.Dostala som zatial co som cakala naladovku lebo som mala strasny stres a velmi my busilo srdce.Pockala som kym mi stiekla a pozerala som co sa bude diat.Kopec sestriciek a primar...odviezli zenu a isla som ja fuh ale uz som bola stym vysporiadana ked musis tak musis a uz si sa na to dala.Sestricky mile a ja zvedava ...jedna ma hladkala nebojte sa vsetko bude dobre.Ubezpecovala ma.priputali si ma.Lezala som ako na gyn stole vyholena a tak.potom to prislo povedali mi ze mi daju uz anesteziu a ja ze dobre...na sale ich bolo asi 8

jessi03
autor
30. jún 2018

Ahojte ja uz som po laparoskopii v stvrtok mi ju robili.Este som v nemocnici.Tak skusenost ako hrom.!😊

ferihegy
30. jún 2018

Mne robili takto laparoskopicku diagnostiku brucha. Bolelo ma brucho/podbrusok rok a na vysetreniach sa nic nezistilo, dokonca ani na MRI. Vzali mi slepe crevo a mala som zrasty pri cisarskom reze. Vysledky ukazali chronicky zapal slepeho crevo.

jessi03
autor
4. júl 2018

@ferihegy tiez som mala zrasty pri creve😦

teja26
21. dec 2018

@jessi03 ja som trpela na bolesti brucha roky..... Prvá sekcia.... Potom bolesti opäť po čase... Sekcia druhá opäť bolesti po čase.. Počas tehu ťahali len zrasty po sekciách.... Nakoniec bolesti také ze prvá laparoskopia a nič... Do 3m zase museli lebo som isla zaznit a prekutral ma a nakoniec endometrioz