Laserová operácia očí

davido
26. nov 2012

Ahojte ,chystám sa v piatok na operáciu očí .Čo má čaká? Máte nejaké skúsenosti? Bolí ten samotný zákrok alebo je bolesť väčšia až potom?ďakujem

ferdek29
26. nov 2012

Ahoj,vraj to neboli,robili to mojej babke.A prečo ti to idu robiť?Moja babka mala zeleny alebo šedy zakal neviem presne.

latvia
26. nov 2012

@davido nemam osobnu skusenost ale skusenost kamosky. prve styri dni to je najhorsie, dost silna rezava bolest

latvia
26. nov 2012

@davido teda ak sa bavime o operacii sosoviek 😅

masinka
26. nov 2012

@davido je viacero typov tych operacii, niektore bolia viac, niektore menej.
Ja mam za sebou LASEK, zakrok nebolel, dali mi po nom dve tabletky nejakeho oblbovaku ze mam si dat ked ma to bude boliet - dala som si jednu, pospala som si a potom to bolo OK. Dva tyzdne som bola PN lebo som poriadne nevidela (robili mi obe oci naraz). Do troch mesiacov sa to ustalilo a videla som perfektne, teraz po 7 rokoch mam zase na kazdom oku 1 dioptriu... pred operaciou som mala 4 a 6.

lauritka
26. nov 2012

@masinka ahojki, ja som bola cca pred 15 rokmi este v Banskej Bystrici.Aj s mamou, jejj tiez operovali. V kosiciach to vtedy nerobili.
Vtedy robili jedno oko a po troch mesiacoch dalsie. Prebieha to ambulatne. Ja som mala silnu kratkozrakost.
Pred zakrokom ti nakvapkaju kvapky, potom si polosadnes do kresla..zafixuju ocne viecko a mas sa pozerat do takeho zeleneho svetielka cca 30 sekund. To bolo cele, nebolelo nic. oko prelepili, dali na bolest tabletky, lebo potom neskor to dost reze a pali, ale treba ten den po OP prespat, potom je to uz ok. 🙂
pocit ako keby si mala nieco v oku.. ja som si kvapkala cca rok kvapky a mastila tiez par mesiacov mastickou.
Po troch mesiacoch druhe oko. Minuly rok som bola na kontrole, vsetko tip top, okuilare stale nemusim nosit. 😉
Mamka, kedze bola starsia ale potrebuje okuliare na citanie.Ale tiez mala pred operaciu silnu kratkozrakost.
Takze kludne chod do toho, myslim, ze su uz aj vyspelejsie technologie, uz to robia aj naraz tusim-obidve oci.

vikusik
26. nov 2012

M
@davido moja sestra bola minuly rok v Košiciach ,obe očka jej robkali naraz ,zakrok bol rychli bolelo ju až po tom za dva dni inač o kej teraz je v pohode ja by som išla tiež no nakolko mam silne dioptrie a som po porode tak teraz nemôžem isť musim počkať aspoň pol roka 😀

simca06022011
26. nov 2012

no ja sa tiez prehovaram na operaciu kratkozrakosti 🙂)) tak daj vediet aj ako dopadnes 🙂) teraz sa robia obe oci naraz, a za chvilku mas pokoj, po tom budes casto kvapkat oci + treba ratat so slnecnimi okuliarmi.
Svokrovi operovali zakal, to bolo trosku ine, ale aj ten bol vpohode, dokonca si sam odsoferoval domov... 100km.. (robili mu to po 1 oku..) ale kvapky si daval mozno aj pol roka do oci.. najskor dost casto (neviem ci aj nie kazdu hodinu)... operaciu kratkozrakosti teraz nikto okolo mna nemal, uz su tie lasery ovela modernejsie ako pred par rokmi, aj teraz ma ocna prehovarala ze v BB je nejaky novy pristroj na to a mam po probleme... 🙂)) nosim okuliare -2,75 a neznasam ich, proste nedokazem mat okuliare na nose.. odkedy mam babo, tak je to este horsie.. teraz ma trapi aj nejaky zapal, rok nosim kontaktne sosovky a to ma strasne obmedzuje (ani kupat sa normalen, ked nestiham alebo zabudnem, vbehnem s nimi do sprchy, susia mi oci, teda stale kvapkat...)... takze urcite sa neboj a sup sup do toho 🙂)

beyonce11
26. nov 2012

Bola som na odstranenie kratkozrakosti excimerovym laserom v Žiline vo Vikome.
Operácia prebehla veľmi rýchlo,robili my obidve oči naraz.
Akurat som citila akokeby taky zápach ,pri použiti laseru. Samotná operácia neboli.
Tri dni som ležala a odpočivala treba šetrit oči lebo sa hoja,aplikuju ti šošovku do oči namiesto obvezu. Na štvrty den šošovky vyťahuju a pol roka sa kvapkaju kvapky od operacie a umele slzy.
Po operácií na druky den ma boleli oči a slzili mi. Bolest utíšiš brufenom.
Rok sa chodi pravidelne na kontroli tušim ich bolo 5. A potom raz do roka kontorla.
Po operáciíí mám už rok a som spokojná.Treba si kupiť kvalitne okuliare najlepšie v očnej optike.
Je super ked sa rano zobudiš a vydiš bez okuliarov 🙂
Tak sa neboj je to dobrá vec,držim palce

davido
autor
26. nov 2012

🙂 ďakujem za ohlasy 🙂 ,mám silné dioptrie ,okuliare nosím 15 rokov a stále sa mi tie dioptrie len zvyšujú ,mávam bolesti hlavy ako si silím oči ,okuliare sú strašne obmedzujúce ,vadia mi pri lyžovaní ,plávaní ,aby som ich stále čistila ,no veď kto nosí vie ☹ ☹
obe oči mi budú robiť naraz,ja som zo žiliny my tu máme špecializované očné centrum tak budem v dobrých rukách ,normálne sa teším že konečne všetko poriadne uvidím 🙂,no len aby som potom nebola sklamaná 😀 😀 😀

lauritka
26. nov 2012

@davido urcite nebudes. ja som bola velmi vdacna za taku vymozenost. lebo uz ma rozculovalo nosit okuliare alebo kontaktne sosovky. 🙂 inac kolko to teraz stoji ??? 😕

tehula
26. nov 2012

@davido ale pokial nemas ustaleny zrak, tak nechapem, naco operaciu laserom? Ved o chvilu to zas budes mat neostre. Na opku treba ustaleny zrak aspon rok az dva mat. Nech to ma teda zmysel.
Lebo pre mna opka by jedine, ak by ma dali na nulu, nie ze jednotky skulky alebo cocky stale nosit

davido
autor
26. nov 2012

@beyonce11 a teraz po operácii nosíš okuliare,či som to zle pochopila 🙂

lauritka
26. nov 2012

@tehula mne dali na nulu a mam na na nule 15 rokov. 😉 tiez mi stupali dioptrie.. zacinala som na zakladke a gympli uz som mala -6....

tehula
26. nov 2012

@lauritka no ja som momentalne tiez zvazovala opku, mam jedno oko -6,5 druhe -3,75 bez cociek som ako slepa, skulky nenosim, resp nezvladam v nich dokopy nic, nakolko periferne videnie je naprd.
Teraz som mala oci zapalene, tak ziadne KS, skoro ma porazilo.... Ja mam ale zrak uz ustaleny aj odrodene, takze by to teraz bolo ok,. ale stale zvazujem, nakolko mam dost chabu imunitu, bojim sa zhorseneho a pomalsieho hojenia rohovky.

davido
autor
26. nov 2012

@lauritka stojí to 680€ ,teraz je nejaká špeciálna zľava do konca mesiaca ,budem to mať ako darček od manžela 🙂 🙂 inak to stojí okolo 800€

lauritka
26. nov 2012

@tehula to by si podla mna nemala mat problem, ale radsej to prekonzltuj s lekarom. no slepec som bola riadny, tvare uplne rozmazane.. 🙂

klaudiao
26. nov 2012

Ahoj, ja som absolvovala operaciu očí v r.2007 v BB. (obe oči naraz) Neviem si život bez okuliarov a šošoviek vynachvalit i ked po operacii mi nebolo vsetko jedno. Nechcem ta strasit,ale prišerne to bolelo. Dovtedy to bola najhoršia bolest,aku som kedy zažila. Ale je to asi aj podla toho (ta bolest),ze aké maš silne dioptrie. Ja som napr mala až -6,5 na oboch ociach. Ale moja sestra mala "len" - 2 na oboch očiach a ju oči po operacii ani nejak extra neboleli. Zato ja som bola hotova.Ale po 3 dnoch od operacie som uz ziadne bolesti nemala. Bolel ma aj samotny zakrok (myslela som,ze mi exploduje hlava) a potom ma uz boleli (tie 3 dni po operacii) len oči.Asi tak nejak, ako ked by ti niekto dal piesok do očí a "brhlil" by ti ho tam.Myslela som, ze ked si poplačem, ze sa mi ulavi ,ale kdeže, to bolelo este viac- slzy štípali ako chilli papriky. Doktorka ma na vsetko pripravila,tak som to zvladla.Ale rozhodne nelutujem a som max. spokojna.

klaudiao
26. nov 2012

A tak ako písala "tehula" zrak by si mala mat ustálený aspon rok. To mi tak aj vtedy lekárka vravela.

anika11
26. nov 2012

@davido a kde ta budu operovat?ja som bola 8.9.tohto roku v Ruzomberku.co sa tyka operacie..tak to neboli vobec,je to len taky zvlastny pocit,ked ti babru do oci,ale ja som na oci bola vzdy citliva.stacilo ked na mna niekto vyplestil oci,ze mu nieco spadlo do oka a mne uz isli slzy 😅 😅 no..a co sa tyka tych 48 hodin po operacii,tak sa spolahni na lieky proti bolesti ake mas odskusane,ze ti zaberaju (napr.pri bolesti hlavy,zubov) a kup si ich najsilnejsiu formu.tam kde som bola ja davali novalgin..no ja som zistila,ze mne neucinkuje 🙄 tiez lieky na spanie a priprav sa na to,ze dva dni neuvidis svoje deti 😒 teda aspon ja som nemohla oci tvorit.a tiez si priprav vela vela vreckoviek na slzy a aj studene obklady trosku pomozu.dalsi den som uz mohla pozerat ale iba v slnecnych okuliaroch (v dome),dalsi den uz stacili slnecne na von.minuly tyzden som bola na poslednej kontrole,este mam dokvapkat kvapky a vraj vidim az za roh 😀 😀 dufam,ze som ta moc nevystrasila..a dobra sprava..zeny to vraj zvladaju lepsie ako chlapi.ja som spokojna,drzim palce 😉 😉

davido
autor
26. nov 2012

@klaudiao no dúfam že to nejako prežijem ke´d som sa už na to dala ,ale rozhodne sa teším že už tie okuliare nebudem nosiť ,len neviem ako to prežijú moje deti ,lebo keď si dám okuliare dole hlavne ten mladší ten je z toho úplne hotový a kričí mama daj si okuliare lebo sa mi nepáčiš... ☹ oni ma poznajú len z okuliarmi ,no snáď ma prijmú domov 😀 😀 😀

lauritka
26. nov 2012

@klaudiao no najviac to boli par hodin po.. treba sa proste naladovat tabletkami a prespat. 🙂

mna zakrok vobec nebolel, len te smrad po spalenine citit. ;)

davido
autor
26. nov 2012

@anika11 budú ma operovať v Žiline ,švagrinká je doktorka tak snáď ma nejakými liekmi zásobí ,no manželovi som už oznámila že po operácií ma odvezie ku mame a príde pre mňa v nedeľu ,lebo doma s detmi by som si asi neoddýchla ,tak ja sa aspoň konečne poriadne vyspím ak sa bude dať 🙂 🙂 ,no len neviem potom v akom stave bude byt keď sa vrátim .. 😀 😀

klaudiao
26. nov 2012

@davido zvladneš to , neboj.A deti si postupne zvyknu, ze uz nebudes nosit okuliare. prajem Ti , nech Ti to dobre dopadne a nech si potom užívaš zivot,deti.. bez okuliarov. 🙂

tehula
26. nov 2012

@davido podla tej ceny, to ides na tu Zlasik metodu, co su najnovsie, ze sa len cosi s lamelou rohovky robi? Lebo tam by vraj malo byt zotavenie lepsie, aj ked podla popisu mi to pride rovnake u zotavenia, len trochu postup opky sa lisi.

klaudiao
26. nov 2012

@lauritka ja som sa davkovala liekmi riadne. Zjedla som ich ovela viac ako bola aj odporucena denna dávka.A bolest neustupovala. Pomohlo na to len to co mi vravela doktorka, snazit sa tie dni prespat a pretrpiet to, a potom uz bude dobre. A tak to aj bolo v mojom prípade.

janulka84
26. nov 2012

ja som bola pred 3 rokmi 🙂 operacia vobec neboli, aj ked je trochu neprijemna, ale velmi rychla 🙂 potom asi po dvoch hodinach zacnu oci boliet a asi tak dva tri dni som nemohla ziadne svetlo :( len tma a lezat 🙂 ani oci poriadne odlepit, stale kvapkat. dost to bolelo...ale dalo sa zniest. po 5 dnoch po operacii som isla na kontrolu uz v pohode, aj ked este dlho som nosila vonku tmave okuliare, kedze mi vadilo denne svetlo.
vidim bez okuliarov dobre 🙂 a to som mala az minus9 :(
prajem vela stastia , stoji to zato 🙂

lauritka
26. nov 2012

@klaudiao no u man nastastie zabrali tabletky a spala som, treba si dat dithiaden.. 😅

anjelicek26
26. nov 2012

@davido - len k operacii oci, velmi opatrne s tym, pokial ste planujete dietatko, na stabilizaciu oka sa pouziva prostriedok, ktory moze aj rok po zakroku sposobit vazne postihnutia na dietati (aj velmi skore potraty), takze po takejto operacii v ziadnom pripade rok neotehotniet, lekar na to velmi upozornoval.

davido
autor
26. nov 2012

@anjelicek26 daľšie bábo momentálne nie je v pláne ,no ale človek nikdy nevie 🙂 🙂 díky za upozornenie budem na to myslieť 😉 😉

panki
26. nov 2012

@davido Ahoj, ja som bola na operácii očí 1/2010. Samotná operácia je len trošku nepríjemná, a hojenie tiež nie je nič hrozné. Trochu to bolí ako sklo v očiach, ale v pohode sa to dá vydržať. Ja k tomu môžem povedať len jedno........najlepšie investované peniaze v mojom živote....len ma veľmi mrzí, že som to neurobila skôr 😉 držím palec