Kam ísť na laserovú operáciu očí?

aly
23. jún 2018
aly
autor
23. jún 2018

Potrebovala by som poradit ohladom operacie oci. Kde he najlepsie ist, kolko to asi stoji, ako dlho trva zotavenie. Dakujem za rady a skusenosti

mirkakab
23. jún 2018

mama bola nedávno, ak budem vedieť poradiť napíš ip.

aly
autor
23. jún 2018

Mam 1,5 a 2,5 dioptrie. Uz dlho to zvazujem ,ale bojim sa, ako dlho budem mimo, kedze mam 3 deti. Okuliare mi
uz fakt lezu na nervy

aly
autor
23. jún 2018

@mirkakab dakujem, pisem

ukulela
23. jún 2018

@aly najprv sa informuj u lekara - ja mam napr viacero ocnych vad (dioptrie zatial stale len dvojky, ale k tomu pridruzene ine diagnozy), ktore by sa ale ani nedali zoperovat - takze na operaciu sa mi ani neoplati ist ... kliniku si musis vybrat sama, cenniky maju aj na weboch. a rekonvalescencia - no je to zasah, kamoska bola tusim tyzden v tmavom byte, lebo ju to bolelo ... ale kolegyna teraz tusim po tyzdni v pohodke do prace - takze zalezi aj od zakroku aj od cloveka.
sosovky si neriesila ako inu moznost k okuliarom?

terezka1947
23. jún 2018

@aly pozri,je to zasah do organizmu ako aj ine operacie,cize pri tak nizkych dpt by som.to este zvazila,najma,ked su dostupne kontaktne sosovky a okuliare sa uz kupuju ako doplnok,nie ako niekedy

aly
autor
23. jún 2018

no okuliare nosim uz 20 rokov, skusala som rozne typy ssosoviek ale vsetky mi drazdili oci, takze som vzdy skoncila u okuliaroch. konecne vo svojich skoro 40tich rokoch by som chcela byt bez

nadika
23. jún 2018

Ahoj. Ja som bola v Ostrave na klinike Gemini a kebyze sa mam este raz rozhodnut, idem do toho zas. Vybrala som si tu najdrahsiu operaciu, nakolko oci su len jedny 🙂 maju tam dozivotnu zaruku a velmi dobru historiu firmy. Je to uplna sloboda, rano sa zobudit a vidiet, prist zo zimy do tepla a vidiet, nic neriesit. Cela operacia trvala 15 minut a na ceste spat som uz z auta kukala cez slnecne okukiare na ciste linie krajiny. Atb kvapky, za 5 dni kontrola, potom o pol roka, rok. Bez bolesti, uz v ten den som normalne fungovala, len telku som nepozerala

aly
autor
23. jún 2018

@nadika waw super a mozem sa opytat aky presne laser ti pouzili a kolko si platila?

nadika
23. jún 2018

@aly 7D lasik, cena bola cca 30.000 czk

aly
autor
23. jún 2018

@nadika dakujem za info

terezka1947
24. jún 2018

@aly vies,pribudajucim vekom okuliare minimalne na blizko mat budes,resp.ako minuskarka,pomaly.sa budu minusky do diaľky znizovat....ja som mala od puberty -1,0....teraz mam 38,do dialky mam.iba -0,25 .....ale citim,ze uz na blizko to pomaly pride,uz v sere,ci nocnej praci na blizko citim potrebu nejakej slabej plusky na citanie.
Nesla by som v tomto veku riesit take slabe dpt,ked nemusim.

aly
autor
24. jún 2018

@xxxxxnnnnn dakujem

jessica83
24. jún 2018

zvazovala som a priznam, ze stale zvazujem aj ja. mam kamaratky, sestry, ktore boli na operacii v ba v karlovke. jedna mala 7cky a opku asi 4 roky dozadu. zatial ok. no druha mala 4ky a opku asi 2 roky dozadu. a ma naspat asi 1 dioptriu, ak nie viac. maju dozivotnu zaruku. tak caka ako sa to zhorsi, aby sa tam netrepala kazde 2 roky. vzdy, ked zvazujes opku si poloz otazku, preco vsetky ocne lekarky nosia okuliare a nejdu na opku. taksi si odpovedala.... 🤔

moniketa
24. jún 2018

Ahoj, ja sa rovnako ako nadika, chystám na operáciu do Gemini do Brna. Bola som tam už na vyšetrení, za mňa max.spokojnosť hlavne preto, lebo ma všetky slovenské kliniky odpísali kvôli tomu, že kojím ročného synčeka. idem teraz 17.júla, potom ti múžem napísať, ako som dopadla 🙂 vybrala som si metódu Diamond Lasik, niečo podobné ako 7D lasik, len trošku lacnejšie, plus mi odporučili kvôli vysokým dioptiám vytvrdnutie rohovky, doplatok 4000 korún. Laser ma bude stáť 11500 korún za oko, takže dokopy okolo 31000 korún.
Tiež mi veľa ľudí hovorilo o otm, aké je to rizikové ísť na opku, ale ja už 15 rokov nosím šošovky, a šošovky sú rizikové tiež, nikdy nevieš, aká infekcia sa ti z toho dostane do očí, navyše rohovka pri šošovkách nemá taký prísun kyslíka, ako by mala mať, takkže ja už nemám čo pokašlať viac 😀 A okuliare sú tiež obmedzujúce, najmä pri malých deťoch

terezka1947
24. jún 2018

@jessica83 veru....ja nepoznam ocneho lekara bez okuliarov....
nevravim,ze su vysoke dpt,kt.su ozaj naj zoperovat....ale do cca 3dpt,beznej,by som nesla....

aly
autor
24. jún 2018

@moniketa tak drzim palce a urcite daj vediet

aly
autor
25. jún 2018

objednala som sa na konzultáciu do iclinic v bb tak som zvedava

miminka327
25. jún 2018

@aly pozrite si neoviziu
https://www.neovizia.sk/
Teraz ju veľmi ju chvália.

lubiss
25. jún 2018

ak nechcete skoncit slepa ako moj kolega tak na to nikdy nechodte....pretoze su tam rizika a poznam 2 ludi ktory z toho maju následky, jedna znama musela ist na transplantaciu a kolega momentalne rok na pn koli tomu ze oslepol a vidi len na 5o% dostal nejaky biely zakal z toho a tu ho nikto operovat nechce a caka ci sa dostane na transplantaciu do prahy...mne sa vzdy paci jak tomu robia reklamu lekari a sami maju okuliare na nose...

moniketa
25. jún 2018

@aly ďakujem 🙂 Iclinic je vraj super, bol tam jeden známy, ale v ba, a bol max.spokojny.
@terezka1947 ja ma - 5,75 a - 5,25, čiže slepá jak krtko 😀

aly
autor
25. jún 2018

@moniketa ano? bol spokojny? to je super
@miminka327 pozriem

aly
autor
25. jún 2018

@lubiss kde boli vasi znami? viete kde presne?

lubiss
25. jún 2018

@aly to presne neviem je to uz par rokov a pytat sa kolegu nebudem je na tom momentalne dost psychicky zle - ako ked zrazu pridete o zrak :/....kazdopadne pokial to nie je nevyhnutne ze mate neviem jake dioptrie kaslala by som nato..solidny ocny lekar vam to takisto neodporuci.pretoze tam uz zachrana nie je vidite jeho nechcu ani u nas operovat a bohvie ci sa mu podari ta transplantacia...aj ja mam okuliare v dnesnej dobe su take moznosti vyberu a kvality ze su ako modny doplnok

aly
autor
25. jún 2018

@lubiss dakujem za vas nazor

alchemilkazltozelena
25. jún 2018

@aly ja som bola v 2009 v Kosiciach a za mna spokojnost..jedno z naj rozhodnuti v mojom zivote..mala som okuliare tusim 4,5 a 3,5 dioptrie od 9 rokov a aj astigmatizmus..zakrok bol v pohode platila som tusim 800€ neviem uz presne kedze je to uz skoro 10 rokov...potom som chodila na kontroly najprv po par dnoch a potom este asi po par mesiacoch fakt sa uz presne detaily nepamatam..tyzden po operacii ma oci palili bolelo to ale stalo to za to..vydrzat sa to da takze za mna urcite ano 👍

aly
autor
25. jún 2018

@alchemilkazltozelena to som rada, ja sa obávam tej bolesti a či budem vidieť po operácii, lebo máme 3 detičky a musím sa o ne starať. na buduci týžden mám ist na konzultáciu tak sa popýtam všetko.

terezka1947
25. jún 2018

Lekari kupili drahe pristroje,musia ich splacat...najma sukromnici,no a v zahranici sa uz dviha varovny prst nad bezbrehym.operovanim nizkych dpt...vzdy je riziko,no a dpt po case aj tak pridu.

alchemilkazltozelena
25. jún 2018

@aly samotny zakrok neboli lebo to umrtvia..a myslim ze ked si prezila 3 porody toto das labou zadnou..pre mna porody boli ovela vacsia bolest ako toto..to videnie bolo par dni obmedzene ale to sa bavime o 3-5 dnoch, co sa skutocne zvladnut da..drzim palce aby si sa rozhodla spravne a aby pripadny zakrok dobre dopadol 🙂 naozaj to stoji za to... 👌