Laserová operácia očí pred otehotnením

miroslavaa31
31. júl 2017

Ahojte,absolvovala niektora z vas laserovu operaciu oci (odstranenie dioptrii) pred otehotnenim? Chystam sa na operaciu metodou relex smile ale planujeme uz aj babatko, tak by som bola rada, ak mate nejaku osobnu skusenost ci to bolo v pohode (kedy, akou metodou a kolko pred otehotnenim ste operaciu absovovali). Ja mam dioptrie okolo - 8 a cylinder. dakujem

myska9992
31. júl 2017

Ahoj, ja som mala dioptrie takmer -7, robili mi Lasek, vzhľadom na hraničnú hrúbky rohovky, následne medzi odporúčaniami bolo otehotnieť najskôr za pol roka, toho pol roka som si kvapka kvapky.

miroslavaa31
autor
1. aug 2017

@myska9992 ahoj,dakujem za prispevok. A vsetko ok, spokojna s operaciou? A ak sa mozem opytat, kde si na nu bola?dakujem

ashley252
1. aug 2017

Ahoj, aj ja som bola pred 5,5 rokmi na LASEK, odvtedy mam uz deticky. ako pise myska9992, nejaky cas sa kvapkaju kvapky a vtedy sa nemoze otehotniet. Ja som mala -2,5 dioptrie, ale urcite odporucam, som velmi spokojna...

myska9992
1. aug 2017

@miroslavaa31 ja som bola v Cornei, spokojná som, len z okolia čo počúvam , že nevydrží to až tak dlho ako som si myslela. Manžel bol pred 7 rokmi tiež tam operovaný a už ma spať okuliare, zatiaľ teda na šoférovanie a k PC - 0,5. Teda ten kto robí s PC nemôže rátať s tým, že do 40 má pokoj. A tiež sa treba pripraviť, že ak nebudeš vhodná na novšie bezbolestné metódy, tieto staršie pár dní bolia. Ja som bola potom doma 2 týždne lebo som bola veľmi svetloplachá a nevydržala by som robiť s PC, a určite čo sa mne osvedčilo ísť na ňu v zime, lebo takto cez leto to musí byť utrpenie. Po operácii som aj doma chodila so slnečnymi okuliarmi a taktiež kolegyňa čo tiež na nej bola.

miroslavaa31
autor
1. aug 2017

@myska9992 dakujem

slavkadud
23. aug 2017

ahoj, myslim, ze toto je zalezitost, ktora je dost individualna aspon teda podla mojej skusenosti, kazdej sa nam inak hoja rany a to iste plati aj po takejto operacii, niektora sa citime fit uz skor a ina neskor, osobne nejakeho pol roka, rok pred planovanym tehotenstvom by som to riesila, aby nenastali nejake problemiky a aby tie oci mali cas na to aby sa v pohode zotavili a dostali do normalu. Hlavne ak ti mozem napisat nemaj strach 🙂

ninapat
31. aug 2017

Kedy mas v plane absolvovat tento zakrok @miroslavaa31? Ja ho mam za sebou uz je to nejaky ten rocik a tiez sme mali v plane babatko, ale kedze som chcela aj ocka mat na poriadku tak sme to este o trosku odlozili. Zakrok mi robili v Spinne, riesila som s nimi aj ako je to s tym tehotenstvom a najma ako je to so zotavovanim, obavala som sa, ze dlho budem mat nejake bolesti, ale k mojmu prekvapeniu tie pooperacne dni som zvladla v pohodke. Ked vies preco to robis a ides si za tym co chces tak to das 😉 Drzim ti palce 😉

xili99
22. sep 2017

Ahojte, chcela by som tiež podstúpiť tento zákrok, avšak mám zatiaľ o ňom málo informácii a najviac by ma zaujímalo ako to chodí od niekoho, kto to už má za sebou. Dlho som okuliare zanedbávala. Nenosila. Potom to prišlo a už to išlo dolu vodou. Teraz ich nosím stále, zrak sa ustálil, ale okuliare mi neskutočne zavadzajú 😠

ayfer
22. sep 2017

Naši boli , min. rok v decembri , najprv otec a potom mama, pochvaluju si

xili99
22. sep 2017

@ayfer vieš mi povedať aj aký typ operácie podstúpili? Ja by som chcela už mať pokoj od okuliarov, znervózňujú ma veľmi. Čo najskôr by som to chcela absolvovať, už niekoľko mesiacov mi to víri v hlave, ale až teraz som si povedala definitívne, že pôjdem do toho

ayfer
22. sep 2017

@xili99 tak to neviem ale spytam sa a dam vediet , len viem ze to bolo uplne v pohode , jeden den jedno oko druhy dalsie a uplne bezbolestne , otec nema vobec okuliare teraz a mama omnoho mensie diptrie ale ona predtym mala ozaj silne.

ninapat
28. sep 2017

Je normalne, ze nevies este vsetko @xili99, postupne, cim viac sa o to budes zaujimat, tak tym viac budes vediet, tiez na zaciatku som ani len nemala tusenia, ze je aj viacero druhov laserovej operacie oci, ty to uz vies, takze vies ovela viac ako som ja na zaciatku vedela 😅 Verim ti, ze ti zavadzaju, tiez som nervacila 😅

xili99
19. okt 2017

@ayfer to by bolo super, keby si mi to zistila a dala o tom viac informácii. Veľmi by som chcela na to sa dať. 🙂
@ninapat to dúfam, snažím sa hľadať ohľadne tejto operácie čo najviac, ale aj tak ešte mám pocit, že neviem všetko. Lenže ja už nevládzem nerváčiť, už niekedy mám toho fakt dosť 🙄 Pozerala som si tú kliniku, kde tebe robili zákrok a vyzerá tiež fajn 👍🙂

ninapat
28. nov 2017

Nosila si ich vzdy @xili99? Mam na mysli, ked si ich zacala ci si ich nosila stale alebo len prilezitostne. Ja som nemala tam absolutne problem s nicim, vsetko dopadlo presne podla mojich predstav a to je to podstatne pre mna 🙂

slavkadud
30. nov 2017

@ninapat myslim, ze riesit toto, ci okuliare nosila alebo nenosila je momentalne uplne zbytocne a uz to tym ociam nic nepomoze. Mozno nosila mozno nie, ma problem a ten treba riesit, netreba sa vracat k tomu akoby sa mozno tomu dalo predchadzat. To je uz prec a uz sa to vratit neda

xili99
19. dec 2017

@ninapat nerada to priznávam, ale nenosila, nejako sa mi nezdali trendy alebo akoby som to mala napísať? Viem, že vtedy som nad tým tak neuvažovala, čo to môže spôsobiť, dnes by som to tak už neurobila, ale tak čo už. Už teraz musím uvažovať inak a inak hľadať možnosti ako to vyriešiť.
@slavkadud to áno už s tým nič nespravím, ale mala som ich nosiť, možno by som až také problémy so zrakom nemala. Tožvie 😔

ninapat
20. dec 2017

Mozno ano @slavkadud, ale je to aspon ponaucenie do buducna. Vratit sa to neda, len chcela som poukazat na to, ze nemoze tak ako zanedbala nosenie okuliarov, tak po operacii oci aby sa jej nestalo, ze zacne zanedbavat kontroly alebo odporucania, co jej lekari daju, chapes? Je velmi dolezite to dodrziavat

ninapat
20. dec 2017

Verim ti @xili99, malo kto z nas si to v tej danej chvili uvedomuje, ako si moze sam sebe uskodit. Podstatne je to aby uz bolo len lepsie.
Len este som sa ta chcela pytat, ty este kojis?

xili99
23. jan 2018

@ninapat už pár týždňov nie, pretože už nemám mlieka toľko, koľko by sme potrebovali, tak som to musela ukončiť, ale ku podivu to zvládame celkom dobre, len nerozumiem celkom tomu, čo to má s týmto spoločné?

miroslavaa31
autor
24. jan 2018

Takze mam po operacii, som bola v auguste a musim povedat,ze je to parada. Bola som metodou relex smile v neovizii,operoval ma primar piovarci. Moje -8 a -6 + cylindre su prec. Vidim pekne,aj ked prave oko mam trosku slabsie oproti lavemu(mozno stvrtka),ale prave mam cely zivot slabsie. Nepotrebujem okuliare,vidim pekne a ziadne problemy.

slavkadud
24. jan 2018

viem, ze je to dolezite, ale tak to je vec, ktoru si musi kazdy jeden clovek sam uvedomit, ze zdravie je velmi dolezite a aj po operacii je potrebne nejake veci dodrziavat, ze to nie je len tak. Miroslava tak to je fajn, ze to uz mas za sebou, pre mna to po operacii bolo ako novy zivot, novy pohlad na zivot 🙂

jaruskatt
24. jan 2018

Ahojte. Ja sa tiez pripajam 🤓 rada by som sla na operaciu... okuliare nosim uz cca 20 rokov...od ZŠ. Tiez ma dost obmedzuju hl.v lete pri kupani.
Zatial vela o moznostiach a typoch operacii neviem.
Mna zaujima hlavne ci to boli 🤕😢

jaruskatt
24. jan 2018

@miroslavaa31 super! A pocity pocas a po operacii? Bolo to len neprijemne ci aj bolelo? A ak sa mozem spytat na cenu... ci zalezi od dioptrie? Ďakujem

miroslavaa31
autor
25. jan 2018

@jaruskatt Tak samozrejme nervozita velka pred operaciou,kazdemu daju aj tabletku pred tym-slabsi oblbovak,aby Ti to bolo viac jedno,trochu to upokoji. Pred operaciou lekar presne vysvetli,co mas robit-sledovat svetlo. Zakrok je fakt par minutiek-mozno 2-3min.a je za tym.Pocas operacie nic necitis,mozno trochu tlak,ale ziadnu bolest. Oci kapkami umrtvia.Hned po operacii mi vadilo svetlo-cesta domov 2h.autom som mala zavrete oci+slnecne okuliare+hrube caspisy pred tvarou aby som nemala ziadne sletlo. Doma som mala nieco pospat-spala som asi 2hod. Oci mi slzeli,palili,boleli,ale ked som trochu pospala,potom uz nic. Uz som aj videla a bolest ziadna. Bola som v neovizii.metoda relex smile,cea 2000 obe oci. Stalo to za to.

miroslavaa31
autor
25. jan 2018

@jaruskatt pozri moj prispevok nizsie. Zavisi aj od typy operacie,niektore mozy boliet. Ja som mala metodu relex smile a max 3hod. po operacui mi oci slzili,rezalu,palili,ale to bolo vsetko

ninapat
30. jan 2018

Co to ma s tymto spolocne @xili99? Mne, ked robili operaciu v Spinne tak som sa dozvedela, ze operacia sa moze robit najskor po troch mesiacoch od kojenia, takze ma to suvis aj s takymito vecami, preto je dobre sa vopred informovat o tychto veciach aj na samotnej klinike.
Tak na zaciatku je to asi vzdy tak @miroslavaa31, ze clovek ked nevie do coho ide, co ho uplne caka, tak je z toho nervozny 🙂

xili99
7. mar 2018

@ninapat dlhšie som tu nebola, ale toto, čo si mi napísala, to už viem, informovala som sa na to, lebo mi to nedalo. Nešlo mi do hlavy ako je to možné, že kojenie môže mať spoločné s takýmito vecami, ale tak niečo na tom teda je. Tak budem musieť ešte chvíľu vydržať, aby som ho toho mohla vhupnúť 😉

zuzulkazu
7. mar 2018

@ninapat preco az 3 mesiace? Od kojenia, ja som prestala a do par dni operacia, prestala som viac menej kvoli tomu aby mohol ist maly na varovku kvoli tej operacii... Tiez som bola vneozvizii a nic take mi teda nepovedala a to som paranoidna a pytala som sa na vsetko, btw, kopu penazi a niesom velmi spokojna s vysledkom, napriek tonu ze mi tvrdia ze mam to na 0 urobene, tak nevidim dovre a ostro, urcite som nanejakej dioptrii, len teda oni tvrdia ze nie... Neviem vidim do dialky dost na prd, stale sa vyhovarali ze mam cakat ze rohovka pracuje, ale skor sa to zhorcuje nez zlepsuje tak som zvedava co povie nabuduce

dorottka
7. mar 2018

@xili99 Inak ja ti len chcem povedat, ze never tym kecom, ze mas zhorseny zrak, lebo si nenosila okuliare. Zly zrak je povacsine problem cisto anatomicky, nosenie okuliari nema na zlepsovanie/zhorsovanie ziaden vplyv, kedysi sa tomu verilo, ale je to len mytus, som prekvapena, ze este stale sa siri. Ak by to tak bolo, tak sa zrak nezhorsi ludom, ktori okuliare nosia poctivo - ja ich nosim cely zivot, zacala som s polkami a dnes mam 4ky uz par rokov stabilne. Proste priroda.