Laserová operácia očí pred otehotnením

miroslavaa31
31. júl 2017

Ahojte,absolvovala niektora z vas laserovu operaciu oci (odstranenie dioptrii) pred otehotnenim? Chystam sa na operaciu metodou relex smile ale planujeme uz aj babatko, tak by som bola rada, ak mate nejaku osobnu skusenost ci to bolo v pohode (kedy, akou metodou a kolko pred otehotnenim ste operaciu absovovali). Ja mam dioptrie okolo - 8 a cylinder. dakujem

xili99
7. mar 2018

@dorottka ďakujem za podporu 🙂 Tak ja som celkovo mala s nosením problémy, nejako sa mi to nepáčili tie okuliare a tým pádom som sa ich zbavovala hneď ako sa dalo.

slavkadud
28. mar 2018

@zuzulkazu na niektorych klinikach to odporucaju, aj ked mozno zalezi aj od sposobu operacie. Preco si sa neskusala dat vysetrit niekde inde? Co by ti ini povedali na to? Ci ozaj to mas na 0? 🙂

ninapat
23. apr 2018

Ma to vela spolocneho @xili99. Nic si z toho nerob nie si ani prva a ani posledna, mne tiez napriklad na kamoske sa mi okuliare strasne moc pacia, vyzera tak elegantne v nich, tak seriozne, ale ze jej sa to nepaci, ze vyzera tak premudrelo 😀 😀 😀

gastanovykvet
23. apr 2018

A to si chceš dať urobiť laserom taký vysoký cylinder???? Ja som bola na rôznych klinikách a na jednej mi povedali že mi to určite laserom nespravia lebo by mi museli zrezat veľa z rohovky. Laser je dobrý na menšie dioptrie...
Odporúčali mi vloženie vnutroocnej šošovky na vrch tej mojej...
Mala som aj termín- ale nakoniec čím viac informácií som si zisťovala a bola má viacerych klinikách a názory sa odlišovali a potom som si písala s ludmi ktorú tu operaciu podstúpili, rozhodla som sa to odložiť..
A mala som zakázané otehotnieť.. pretože v tehotenstve sa voda v tele mení a oni potrebovali presne parametre na milimenter...
jeden doktor mi dokonca povedal že má pacientov ktorý po operácii potrebuju okuliare na čítanie a nevidia v tunely a keď sa stmieva.. a to mi potvrdilo aj par ľudí.

wokokoza
26. apr 2018

Preto si myslím @gastanovykvet, že je lepšie najskôr ísť sa poradiť na nejakú kliniku či vôbec pri tých dioptriách je operácia možná a ak áno tak akým spôsobom a čo to bude všetko obnášať. Ja to mám tiež v pláne absolvovať, ale tak ja nemám až také dioptrie, čiže dúfam, že u mňa to problém nebude, len ešte som to ani ja nekonzultovala so žiadnym lekárom, ale už sa na to odhodlávam 😝

gastanovykvet
26. apr 2018

@wokokoza no skús sa spýtať a kukni si už aj existujuce diskusie na internete je toho veľa.. skús napísať aj tým ľuďom čo si to dali.. ale najskôr chod na kliniky že čo ti odporučia.. ja mám -6,5 cylinder 2,5 a už mi laser nechceli robiť ani ak podpisem reverz... ale na inej klinike to chcel pán doktor risknúť... nepáči sa mi že každá klinika mi da inú odpoved.. a koniec koncov takú operaciu si môžem dať urobiť hocikedy, naspäť sa to vrátiť už nedá...

wokokoza
26. apr 2018

Veľa som si toho už prečítala @gastanovykvet o operáciách všeobecne. Tak je to asi aj o tom s čím a aké májú tie kliniky skúseností, či?
Ja to odkladám už dlhšie, len chcem to už mať za sebou aby som okuliare mohla schovať do obalu a už nevytiahnuť 😅 Len tých kliník je už viac a na každej sa informovať moc nechcem, to by som tento rok nevybavila, neviem kde začať 😔

gastanovykvet
26. apr 2018

@wokokoza aké máš dioptrie?

biba12
26. apr 2018

@miroslavaa31 Ja som mala dioptire -7 a -7,5. Spravili mi to na 0. Dala smom si to spraviť, keď mal prvý syn 1,5 roka a druhý syn sa narodil cca rok potom. Po druhom pôrode sa nič nezmenilo, operované oči mám už skoro 9 rokov.

wokokoza
26. apr 2018

Dioptrie mám @gastanovykvet -3 a -3,5. Niekto si povie, že to nie je tak veľa, ale ja by som chcela mať pokoj od škuliek 😕

gastanovykvet
26. apr 2018

@wokokoza to nemas vela.. tak tebe ten laser spravia. je rozdiel laser a operacia vnutroocnej sosovky. laser trva par minut a pri tom druhom musis ist aj do narkozy. Vsak sa chod poradit na kliniky a najdi si diskusiu kde su ludia co si to dali urobit.
Na klinike ta cakaju rozne vysetrenia a pozru ti ci si to vobec mozes dat spravit. Ja som bola v rakusku so slovenskymi klinikami nemam bohuzial skusenosti.

wokokoza
26. apr 2018

By som bola najšťastnejšia keby sa mi podarilo operáciu absolvovať @gastanovykvet a to čo najskôr. Aj keď neviem, či mám myslieť aj na to, že kedy si to dať robiť či skôr na jeseň alebo je v pohode aj v lete.
Ja by som hlavne bola rada, keby som narazila na nejakú kliniku, lekárov, ktorí budú milí 😂 Aby som sa nezľakla a nezutekala 😂🙏😅😅😅

ninapat
16. máj 2018

@wokokoza Budes rada, ze si na to dala. Ja som tiez dlho rozmyslala ale uz to mam operovane niekolko rokov a keby sa mam vratit do tej doby s tym co viem tak by som to urobila znova. Ono na to nie je nejake urcene rocne obdobie ale ak ti mozem poveda tak by som radsej pockala na tu jesen. Predsa len v lete je slnko o dost silnejsie a tiez je to zbytocna zataz na tie oci 🙂

wokokoza
24. máj 2018

@ninapat Áno? Ako dlho ti trvalo kým si sa rozhodla? Ja som už niekedy rozhodnutá, hlavne teda večer keď nad tým rozmýšľam ale potom ráno zakaždým si to rozmyslím 🙄 Manžel sa už na mne smeje, že som ako keby som mala v sebe dve osoby 😂 Niekedy si už aj myslím, že má pravdu 😂😂 Vidíš to s tým slnkom mi ani nenapadlo, keby som si ich nechala operovať až na jeseň tak by som aspoň mala čas si to poriadne premyslieť a aj nájsť nejakého milého lekára, ktorý bude mať so mnou trpezlivosť 😅

ninapat
31. máj 2018

@wokokoza Dlhu dobu, ten cas si nevies ani len predstavit, ale stalo to zato. Zakrok v Spinne dopadol dobre, cize ja mam radost z toho. Poznam to tiez obcas som jak keby som bola rozdvojena osobnost 😂🙏 Tak to je uz na tebe, co povazujes za lepsiu volbu, v podstate konzultaciu by si mohla uz teraz absolvovat, aby si sa vedela pripravit na to, co ta bude cakat 😝👍

slavkadud
15. jún 2018

@ninapat ako ja zvyknem hovorit, ze takato operacia dokaze cloveku zmenit zivot od zakladov a to do slova a do pismena, ale podla mna len k lepsiemu 😉

gelinka75
15. jún 2018

ja mam oci operovane uz 17 rokov z -6 na 0 a stale nepotrebujem okuliare, vobec by som nevahala ist do toho

slavkadud
15. jún 2018

@gelinka75 suhlasim za mna je to vec, do ktorej sa oplati ist, dat peniaze, lebo zit potom bez okuliarov je ovela jednoduchsie a hlavne bezstarostnejsie 🙂

marcelita123
10. júl 2018

Ahojte baby 🙂 ak sa niekto chystá na operaciu očí mám na predaj poukažku v hodnote 1000€za polovicu ;)

nikaroxy
11. júl 2018

@ashley252 Ja mam rovnaku dioptriu ale to asi nepreplaca ziadna poistovna vsak?😞

marcelita123
11. júl 2018

@xili99 ahoj 🙂 ak si ešte nebola na operacii oči , ponúkam ti poukažku na operaciu oci v hodnote 1000€ ak by si mala zaujem napíš ss. 🙂

xili99
28. sep 2018

@marcelita123 ďakujem za ponuku, ale rozhodnutie pre kliniku urobím na základe prístupu a odborných skúseností. Lebo tieto veci sú pre mňa dôležité, najdôležitejšie.
Už mám kliniku vyhliadnutú, aj som sa informovala ohľadne konzultácie, čiže v tomto mám už tak viac menej jasno 🙂

ninapat
11. okt 2018

@xili99 Aj uz mas dohodnuty termin alebo este nie si uplne na istom kedy by si do toho isla? Tiez to odkladas ako som aj ja 😂🙏

xili99
19. nov 2018

@ninapat už mám po operácii, len som sa nemala čas ešte ozvať, predsa som sa rozhodla, že si oddýchnem po operácii, že sa nebudem nikam naháňať, ponáhľať aby všetko sa zahojilo ako má 🙂

slavkadud
21. nov 2018

@xili99 uz mas po? To je super sprava 🙂 Ako sa citis?
Ake si mala pocity po operacii?? 🙂

xili99
23. nov 2018

@slavkadud áno áno, už sa pomaly zotavujem, zvykám si na nový pohľad na svet 🙂
Cítim sa dobre, trošku bolesti boli, ale tak dalo sa to vydržať, myslela som, že budú tie bolesti väčšie, že si budem musieť dať tabletku alebo tak, ale ani to som nemusela. Dá sa to vydržať. A každým dňom je to teraz už lepšie a lepšie. Zákrok mi robili v Spinne a super, všetci na klinike boli milí a operácia dopadla nad moje očakávania, vlastne mi týmto splnili sen 🙂 😝 Keby som bola vedela ako to všetko prebieha a jedno s druhým, tak už pred rokmi by som do toho išla 🙏😝

wokokoza
30. nov 2018

@xili99 Je to dobrý pocit mať to už za sebou, že? Neviem či si čítala, čo som dávnejšie písala, ja som bola taká nerozhodná, po večeroch som si hovorila, že na operáciu pôjdem a ráno, keď som vstala, tak nejako sa mi do toho nechcelo. Ešteže som sa včas spamätala 😂🙏 Lebo keby nejdem tento rok na operáciu tak myslím, že by som si to vyčítala

xili99
14. dec 2018

@wokokoza keby len dobrý pocit. Nevedela som si ani len predstaviť, aké to bude, ale toto prekonalo všetky moje očakávania. Bez okuliarov to je úľava.
Hej hej táto naša ženská nerozhodnosť - tiež sama seba viem týmto niekedy dostať do úplnych otáčok 😀

slavkadud
16. dec 2018

@xili99 ta troska bolesti stoji za to podla mna 🙂 Je fajn to, ze to vsetko dobre dopadlo. Ze mas z toho radost 🙂