Laserová operácia očí

simcika11
29. nov 2014

Dievčatá, chcem sa Vás spýtať, ktoré ste boli, alebo vaši blízky na laserovej operácii očí, či to neľutujete, kde Vám to robili, či sa Vám potom nejako nepokazili oči, či by ste to urobili znova. Prečo ste sa preto rozhodli a či ste predtým nemali žiadne problémy očí, iba Vám proste vadili okuliare. Lebo môj manžel si to chce dať urobiť, ale ja som strašný strachoprd, bojím sa .... 😖

deni73
1. dec 2014

Absolvovala som, pred viac ako 15 rokmi, mala som -7 dpt, ostali mi -0,5 dpt, ale nemusím nosiť okuliare, a nezhoršuje sa to. Komplikácie neboli žiadne. Keď si predstavím, koľko peňazí by som už bola vyhodila na okuliare a šošovky, tak je to dobrá investícia. Tú malú bolesť sa dá vydržať v pohode.

tinapa
1. dec 2014

Ahojte dievčatá, čo poviete na Medikliniku UVEA v Martine? Ak sa môžem tu takto spýtať...všetky spomínate Oftum..

sasagajdoska
2. dec 2014

@paskolinka Lekar ti nic take neodporuci, ten vie akurat tak predpisat okuliare 🙂 Urcite musis cvicit kazdy den par minut. Su rozne cviky, skus si vyguglit. Podla mna je hlavne pozeranie sa do dialky. Striedas pozeranie na blizko, strednu vzdialenost a potom do dialky do co najvacsej vzdialenosti a na co najmensi bod. Pozeraj sa na nejaky kopec v dialke, kde vydis ledva strom a predstav si na nom sykorku :D

paskolinka
3. dec 2014

@sasagajdoska no ved to, lekari nemozu prist o pracu predsa 😉 ja mam k tym cvikom aj knihu, aj som to kedysi poctivo cvicila a zdalo sa mi ze lepsie, len som zlenivela potom 😝 len ma to zaujalo, lebo si prvy clovek, co som sa "stretla", co nieco take spomenul...

romanovic
3. dec 2014

Ja som tie cviky cvicila pred laserom dost dlho - nepamatam presne, cca 2 roky, fakt poctivo, absolutne bez vysledku...

paskolinka
4. dec 2014

@romanovic tak to mas výdrž, ak dokazes 2 roky cvičiť bez výsledkov. Ja som cvicila asi 1-2 mesiace, ale poctivo cca 20 min. denne a cítila som zlepšenie, len sa mi odnechcelo... Musím znovu začať.

romanovic
4. dec 2014

@paskolinka Mama ma hnala 😀 , to bolo daaavno, ale pamatam sa, ako do mna hucala kazdy den, ako to uz pride (akoze to zlepsenie 😀 ), dokonca som rano vstavala a divala sa do vychadzajuceho slnka (nastastie sme mali okna na vychod), lebo aj to bolo medzi cvikmi a kedze som mala takmer -8dpt. a sosovky som nemohla nosit, tak som dufala, ze to pomoze....
A pomohol - laser 😉 😉

pitufinka
4. dec 2014

Ahoj ja mam tiež operaciu za sebou (tento september som bola) a som velmi spokojna, krasne vidim... a hlavne vsetko .. predtym dioptrie 6 a ked bolo slnko alebo podvecer som uz skoro nic nevidela.. aj astigmatizmus vysoky som mala... a vsetko super teraz odporucam

paskolinka
4. dec 2014

@romanovic ono to clovek asi musi robit dobrovolne 😀

rpinguin
22. dec 2014

cauky zeny,
idem aj ja po radu, tiez mi tie okuliare vadia, mam dokonca 7 kusov, nech obmienam podla outfitu, laka ma ta op tiez, nakolko je na Slovensku dost lacna. Kontaktne sosovky mi po nejakych 7h uz robia problem, no ale problem mam aj iny a to skor, ze mam "len" -2,25 obe oci a to naozaj neviem, ci nie je dost malo na taky zakrok. Niekde som pocula, ze mam fakt malo, ze radsej pokusat nemam.....co si vy myslite a ake su vase skusenostami s op malych dioprtii? vopred dik 😉

natiko79
25. dec 2014

@rpinguin ja som mala asi tak 2,5 až 3 do dialky som nevidela ,po operácii som už 12 rokou a zrak sa mi neshoršil a nelutujem ,neznášala som okuliare furt sa mi šmýkali z nosa ,večne som ich hladala proste mi zavadzali ,a keď som sa dopočula že sa to dá operovať tak povedala som si tak toto musím mať.ale nikde ti nedajú záruku že sa ti to nevráti alebo nezhorší.ale do roka od operácie ak sa dioptria vráti tak dooperujú v cene zákroku.Do roka sa chodí aj na kontroly a potom by už malo byť všetko ok

betka14
18. sep 2015

@bosorkabb možem sa spýtať na aký typ operácie ste boli? dakujem planujem Relax Smile dakujem za skoru odpoved

simcika11
autor
20. jan 2016

@betka14 máš to už za sebou?

betka14
20. jan 2016

@simcika11 pol hodinu pred operaciou som sa rozhodla že to nepodstupim, mala som za sebou aj preoperačne vyšetrenie a aj peniaze a som sa aj tešila že budem vidieť, ale nakoniec som sa rozhodla že nejdem kvoli tomu že by som mohla mať skor potom zhoršený zrak do blízka

simcika11
autor
20. jan 2016

@betka14 a kde si bola na akej klinike? a to ti vadilo, že do blízka? ved to aj tak každý bude mať vekom, horšie je, keď nevidíš do diaľky a pribudnú aj dioptrie do blizka, ale keby si videla do diaľky super, tak na čítanie si dáš sem tam brýle. a peniaze ti vrátili?

betka14
20. jan 2016

neplatila som, to sa malo platiť prd oparaciou tesne, platila som len za predoperačne . No ja robim za PC a to by som stále bola s okuliarmi.
@simcika11 toto si prečítaj: http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000691/1365431/...

zaleži aj od veku, ale po operaciu ak mas nad 40 ti minuska vyskočí na +, čiže zmeníš len okuliare. A nevidiš na mobil kto ti vola, v obchode nevieš tiež rpečítať a tak ma to tiež obmedzenia..

zimoria
6. nov 2018

@bosorkabb ja tiež som nasratá na to všetko,kopec peňazí to stálo a vrátila som sa k okuliarom !!!! Čo som tak vytočená a chystám sa napísať pre Corneu zlé meno...mbe doktorka pivedala,že do budúcna len okuluare na čítanie,áno už mám dioptrie zase -2 a -1 a stále sa to prihoršuje,teraz by som riešila skôr vložit šošovku priamo do oka a je to na stálo....

zimoria
6. nov 2018
bienennest
6. nov 2018

Ja som po operacii a som len spokojna. Bola som na -6,5 dioptrii a teraz opat mozem po 25 rokov zivota s okuliarmi a cockami zas bez akychkolvek pomocok fungovat. Jediny problem po operacii som mala so syndromom sucheho oka ale aj to po par tyzdnoch ustalo. V mojej rodine boli dalsi 5 ludi a na operacii (moje tety, stryko aj dedko) a vsetci boli bez problemov. Je to ale velky zasah do tela a tak ako pri kazdej operacii netreba podcenovat ani mozne rizika ci komplikacie.

lalejla
29. máj 2023

@bosorkabb zdravím, viem, že je to už doba, ale môžem sa opýtať ako Vám dopadli tie zrasty na rohovke? mám niečo podobné, tiež po laserovej operácii oka. Kľudne aj do správy. Ďakujem veľmi pekne 🙏

bosorkabb
29. máj 2023

@lalejla mám ich doteraz. Nedá sa to zmeniť.

lalejla
29. máj 2023

@bosorkabb a mate aj nejake problemy alebo bolesti? ci proste len su a neobmedzuje Vas to? diky