Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Leukémia

gumika007
19. okt 2015

Ahojte

Prosim o pomoc teraz prosim na chiby nepozerajte prosim!!!!

Mam problem mam zapal v tele uz 9rokov prwd 5dnami som sa dostala do nemocnice lebo CRP-cko mi vyskocilo na 250 strasne ma boleli oblicky dostavala som kazdych 12hodin antibiotikum v podobe infuzie Ciprinol no a dneska ma pustili domov lebo uz len som mala len40 ale na papieri mam napisane ze o tri dni kontrola u lekarki a u ortopeda lebo tu fistulu mam tam predtim som mala rakovinu pred 11rokmi ale som cita no a este mam napisane ze mam aj nastivit onkologa????lelkocity mam 22 keby nahodou to cital nejaka doktorka prosim pomozte som velmi zmetena neviem bojim sa ze zase mam tu rakovinu prosim piste velke dakujem vopred za odpovede

cinkatko
19. okt 2015

Byt tebou zavolala bych tam a zeptala se. Urcite ti to dopodrobna vysvetli lepe, nez my. Nestresuj se a nepropadej panice. Drzim ti palce, at to dobre dopadne. Dej vedet nam vedet.

gumika007
autor
19. okt 2015

@cinkatko no dneska som volala povedali ze mam sa hlasit u obvodnej po 3dnoch ale tie tri dni budu peklo ano dam vediet urcite :'(

inull5
19. okt 2015

@gumika007 ak si mala také CRP tak aj leukocyty boli zvýšené. Ktorá skupina leukocyty je zvýšená? Lymfocyty alebo neutrofily
? Si ešte u onkologa sledovaná? Možno to napísali preto.

gumika007
autor
19. okt 2015

Leu22,6..8,8,neu84,7..41,9 ly5,9..46,5 na toto mislite

gumika007
autor
19. okt 2015

@inull5 a u onkologa raz za jeden rok mam ist na kontrolu

inull5
19. okt 2015

@gumika007 áno,toto som myslela,bolo robených viac odberov? leukocyty sú biele krvinky všeobecne,tie sa potom delia na lymfocyty,neutrofily,granulocyty atď.. Pri bakterialnom zápale sa zvýši skupina bielych krviniek - neutrofily,pri vírusu lymfocyty.. Vysvetlím ti to tak,že to prvé číslo je percentuálne zastúpenie leukocytov v krvi,to druhé za tým je absolútny počet..
Tieto výsledky svedčia podľa mňa na zápal obliciek okrem toho,krv vyhodnocuje stroj,a pokiaľ vyhodí niečo podozrivé tak sa robí krvný náter a tam sa hodnoty počítajú ručne..A vidno tam nezrelé formy bielych krviniek. Nemyslím si že sa môžeš obávať leukemie.

inull5
19. okt 2015

@gumika007 skôr si myslím že ti to tam písali preto lebo si tam sledovaná i keď raz za rok, aby si pozrel tvoje výsledky.

gumika007
autor
19. okt 2015

Ano bolo ich robene viac Koalugacia a biochemia tiez
Ani neviete ako mi odlahlo viem ze na sto percent to neni ale citim sa lepsie fu raz mi stacilo prezit to to som mala len trinast mala som osteosarkomu rok som sa liecila ale dodnes mam z bolesti obrovsky strach ani to neviem opisat

inull5
19. okt 2015

@gumika007 poznám jedného chlapca s osteosarkomom,má 17 rokov a teraz v máji mu museli amputovat nohu. prajem vám veľa zdravia.

gumika007
autor
19. okt 2015

Ah ale hlavnw jw to aby on sa uzdravil a bol zdravi prajem mu vela vela zdravia je to dost blba choroba po tolkich rokoch som sa nieco naucila Nikdy to nezdavaj Zi svoj zivot ako bi bol posledny lebo nikdi nevies co ta stiahne dole dakujem vam za odpovede budem rada ked ostaneme v kontakte ak sa to da

jannadr
20. okt 2015

Tie laboratorne vysledky zodpovedaju tomu, co si prekonala, teda mala si zapal obliciek. Biele krvinky, teda leukocyty, si mala vysoke, lebo si mala bakterialny zapal, kontrolne leukocyty uz boli pri liecbe ciprinolom v poriadku. Leukemiu urcite nemas, s nou by ta ani len tak domov nepustili, museli by to konzultovat s hematologom este pocas hospitalizacie. A kedze ta pustili domov, tuto diagnozu u teba urcite nepredpokladaju. Asi ti do spravy len napisali, ze pokracovat v dispenzarizacii onkologom, alebo teda ze pokracovat v pravidelnych kontrolach onkologom. To sa píše bezne u pacientov s tak vaznou diagnozou, aku si prekonala ty. A inak ani sarkom alebo jeho recidiva sa neprejavuju zvysenymi leukocytmi (bez inych priznakov, ako napr.bolest v povodnom mieste nadoru a podobne). Takze si myslim, ze mozes byt v pohode, len sa pekne doliec a bude to fajn. Drzim palce 🙂

gumika007
autor
20. okt 2015

@jannadr dakujem velmi pekne to ste ma aj vy poteselili teraz som citala je tam napisane dispenzarizacia onkolog a ortoped to radost a velka dakujem vam este raz ste dobry ludia dakujem

jannadr
20. okt 2015

To je super, lebo pokracovat v dispenzarizacii onkologom a ortopedom znamena pokracovat v pravidelnom sledovani tymito lekarmi, netreba ani skorsiu kontrolu, len tu podla povodneho planu. Cize v nemocnici nemali na nic vazne ani podozrenie. Este raz teda drzim palce a uz sme tu tusim aj posledne, tak prajem dobru noc 🙂

8291
20. okt 2015

A po prepustení z nemocnice sa máš hlasiť u svojho lekara do troch dní a nie po troch dňoch!!!!určite len si to asi zo pochopila.čiže môžeš ist k nej aj dnes.A

gumika007
autor
23. okt 2015

No tak ahojte dneska som vola na krvi ale visledky budem mat az pondelok citim sa dobre len strasne nemam silu neviem co to je

mina121212
9. dec 2018

@jannadr skúsim o radu tu. Hľadala som podobnú diskusiu nič som pri zadaní leukocytov nenašla. Prosím Vás ostala som chorá dostala som antibiotiká po 6 dňoch keď sa mi stav nezlepšil som išla znovu k lekárovi bral mi krv vytery krcny mi dal druhé antibiotiká. Na druhý deň mi volala sestrička že mám veľmi vysoké CRP 60 a leukocyty 96. Že sa mám po víkende prísť ukázať po uziti antibiotík prísť na krv. Strasne sa bojím tých vysokých leukocytov. Môže to znamenať niečo vážne? Ďakujem

8291
9. dec 2018

@mina121212 záleží v akých hodnotách sa vysledky udavaju z čísla 96 mi vyplýva hodnota 9,6 alebo 9600 čo je hodnota mierne zvýšena a pri zápaloch nič katastrofalne.Ak by bola hodnota 96 ,tak to si myslím, že už by si nežila a hodnota 96000 to je tak obrovské čislo,že to by si mala podľa mňa už dosť vážne ťažkosti.Ja osobne som sa stretla v praxi s navyššou hodnotou niečo cez 60 000,to boli pacienti s onko ochoreniami a s najnižšou 1000 a to boli pacienti pred smeťou,takže ja by som si s čisla 96 ťažku hlavu nerobila.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli