Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Liečba AIMOVIG - osobná skúsenosť?

laskonka80
27. apr 2020

Prosím má niekto osobnú skúsenosť s biologickou liečbou migrény na Slovensku?/vrámci štúdie, alebo ako samoplatca?/

deean
27. apr 2020

@laskonka80 ahoj, tento produkt este nie je schvaleny - ziadost bola vlozena na kategorizacny portal tusim kratko pred Vianocami ak si dobre pamatam (pozerala som to nejak vo februari, je to liek Novartisu); hadam cim skor zbehne uradne urcenie ceny a potom by mal byt indikovany predpokladam neurologom. Pozriem sa na portal ci tam nieco nepribudlo.

laskonka80
autor
27. apr 2020

@deean Ďakujem. Trpíš aj ty migrénami?

deean
27. apr 2020

@laskonka80 nie, ale pracujem vo pharma biznise (ina firma), pozeram to - v zozname liekov s uradne urcenou cenou je zaradeny teraz od maja, ale podla indikacnych obmedzeni nebude jednoduche sa k tomu lieku dostat: "Ministerstvo ako príslušný orgán rozhodlo, že hradená liečba sa môže indikovať na profylaxiu migrény u dospelých pacientov, ktorí majú minimálne 8 dní migrény za mesiac".
No a tym, ze firma ziskala podmienenu uhradu, je to limitovane - za 12 mesiacov moze liecbu v celkovej sume max 400.000 € dostat max 100 pacientov (ak sa podava 1x za mesiac podla mojich hrubych prepoctov).

mamickaevicka
29. sep 2020

Prave som po prvej inekcii tak som velmi zvedavá.. Modlím sa aby to pomohlo

laskonka80
autor
2. okt 2020

@mamickaevicka Držím palce

mikulova3
18. okt 2020

Ja som mávala v priemere 16 migrén mesačne. Po dlhom očakávaní som si v júli pichla 1 injekciu a mala som 19 migrén, po 2 injekcii som mala 10 migrén a po 3 injekciu som mala 3. Ani si neviete predstaviť, čo som prezivala, či som to skutočne ja....lebo takýto počet sim mala mozno pred 15 rokmi. Teraz čakám na schválenie liečby na pol roka.

nutriadapt
19. okt 2020

Ahoj, nezvyknem prispievať na portál, ale skúsenosť s liekom mám osobnú a veľmi výbornú. Vrele odporúčam, len je to dosť liekov a rôznych preparátov, ktoré musí človek najprv vybrať, aby si bola vhodná na schválenie. Injekcia stojí 550 €, ale poistenec si platí len 49,9 €. Teda aspoň ja, som vo VzP. Migrény som mávala 10 - 15 x mesačne, strašné, aj 4 dni v kuse, potom už len jednodňovky. Teraz som vybrala 3 injekcie ( 3 mesiace ), pretože poisťovňa schváli najprv menej, či to vôbec zaberie, ale už mám schválené ďalších 6 mesiacov. Mala som menší prestoj, pretože než mi schválili ďalšiu dávku, trvalo to cca 2 mesiace. Medzitým som nejaký obrovský nárast migrén nezaznamenala. Moje záchvaty sa obmedzili na 2x mesačne a menej, čo je proste úžasné, pre človeka, ktorého bolí stále hlava. Vrele odporúčam. Chodím Dr. Nikolovej, ktorá ma celým procesom previedla, všetko vybavila, napísala na poisťovňu. Jedna skvelá lekárka, ktorá sa migrénou zaoberá. Bola to vlastne moja posledná záchrana. Úžasný ľudský prístup a záujem o pacienta. Pracuje na Agel Clinic Blava. Držím všetkým migrenikom palce!!!

misiatko87
19. nov 2020

@nutriadapt prosim ta za vysetrenia u nej sa plati? myslis ze je mozne sa k nej dostat ako novy pacient?

nutriadapt
19. nov 2020

@misiatko87 ahoj, platí sa vždy 25 e pri každej navsteve, klinika je ako je Trnavské Mýto za obchodným domom Centrál, myslím ze sa tak volá, nie som z Blavy. Objednaj sa konkrétne k tej Dr. lebo je tam viac neurológov. Prajem veľa, šťastia.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli