Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Liečba kĺbu vlastnou krvou

victory1
13. feb 2015

Ahoj,som mesiac po uraze kolena a na MR mi okrem ineho zistili poskodenie chrupavky druheho stupna. Ortoped mi navrhuje liecbu vlastnou krvou..je este mozne podavat injekcie Sinovial,co je kys.hyaluronova este s niecim...tvrdi,ze si mam vybrat...vtipne ☹ Tak som googlila a googlila,ale nikde som sa nedopracovala k nazorom a hlavne skusenostiam pacientov.
Tak vas poprosim,ak ste takuto liecbu niektora absolvovala,o par riadkov.. Vdakaa 😉

P.S. Viem,ze je to draha liecba a viem,ze proces opotrebovania chrupavky sa da len spomalit,nie vyliecit.. ☹

silvuska6
13. feb 2015

ahoj ja som vybrala injekcie kys.hyaluronovej 6 davok a je mi podstatne lepšie, tiež mi navrhli liečbu vlastnou krvou, ale bolo to podstatne drahšie tak som si vybrala lacnejšiu liečbu..Koleno citim aj si rychle čupnem, kľknem a pri zmene počasia....už to nieje ako niekedy davam pozor pri určitych ukonoch..
Držim palce

victory1
autor
13. feb 2015

@silvuska6 dakujem za nazor aj za palce 😉

victory1
autor
13. feb 2015

@silvuska6 tie injekcie boli moc bolestive? ...na nete to popisuju ako horor pomaly... ☹

silvuska6
15. feb 2015

je to neprijemne pichanie ako je jablčko a priehlbinka ale da sa to zvladnuť.....skuseny ortoped vie kde a ako pichnuť..

victory1
autor
16. feb 2015

@silvuska6 dakujem.....a vyzera to,ze nikto tu nema skusenosti s liecbou vlastnou krvou.. ☹

silvuska6
16. feb 2015

ani ja som na nikoho nenatrafila ...či to niekto skusil pekny deň

matkamirko
16. feb 2015

aj ja mam poskodenu chrupavku, 1.operaciu som mala ako 14r., 2. ako 15r. 1. operacia bolo skratenie vaziva, kedze som mala v kolene vrodenu chybu-to vazivo bolo dlhsie. Nasledne som podstupila 2. operaciu, kde mi vymenili taku tu tekutinu okolo jablcka(neviem presne), nakolko ta moja bola z malickych ulomkov z trenia klbu-zakalena. Potom som po zahojeni raniek, dostala este uz tu vyssie spominane injekcie-hyaluronove(inak su naozaj dost bolestive), vybrala som ich celkom dost-vtedy vysli na cca 500Sk jedna, vybrala som aj par elektrorehabilitacii, nosenie ortezy. Odvtedy som mala pokoj, pomohlo mi to na 15r. Teraz mam 31r., a od decembra mam bolesti neskutocne, do schodov chodim s velkymi tazkostami-tento stav vsak pripisujem uderu do kolena, ked som sa v lete buchla dost silno o betonove tvarnice na dvore 😒 Po tych cca 12r.chcem ist opat k ortopedovi, tak som sama zvedava, aky postup zvoli, pretoze pri poslednej navsteve mi predpovedal, ze bolest sa mi ohlasi cca v 30-tke, a vtedy uz bude potrebne klb vymenit 😕

victory1
autor
16. feb 2015

@matkamirko ...ach jaj..no chrupavka sa udajne neda liecit,kys.hyaluronovou a aj krvou sa daju len spomalit degenerativne procesy,opotrebovavanje chrupavky dalej..mne na to prisli nahodou pri uraze...tak ved uvidis,mozno ti to tiez poradi,potom daj vediet..a drzim palce..

matkamirko
16. feb 2015

@victory1 urcite dam vediet, do 23.2. ma dovolenku, potom sa chcem objednat. Drz sa aj ty 🙂

victory1
autor
16. feb 2015

@matkamirko budem rada,ked sa ozves,ja zacinam zajtra rehabilitacie, potom mam kontrolu 4.3. a dovtedy si to mam vraj premysliet..

fmilan
26. apr 2015

tiez som po operacii a ponukaju mi liecbu vlastnou krvou, chcem sa spytat ci ste je absolvovali a s akym vysledkom, dakujem

katka1981
26. apr 2015

@victory1, kys. hylauronova je na to super a este condrosulf

Tu začni písať odpoveď...

Odošli