Liečba neurogénnej tetánie

nahac
14. mar 2016

Zdravím vás. Niekoľko mesiacov ma trápi pobolievanie hlavy, pobolievanie zubov, mdloby, malátnosť, závraty, nechutenstvo. Podstúpil som radu vyšetrení (vrátane CT vyšetrenia) ktoré preukázali, že mám neurogénnu tetániu. Neurológ mi povedal, že sa to síce dá liečiť, ale že vyliečiteľné to bohužiaľ nie je. Poradil mi ale, aby som si kúpil šumivé (rozpustné) magnézium a aby som užil jedno denne, že to mi uškodiť nemôže. Užívam to už niekoľko týždňov ale že by mi bolo nejako lepšie, tak to bohužiaľ tvrdiť nemôžem.

Máte s liečením tejto pliagy nejaké skúsenosti? Poradili by ste mi prosím čo by mi mohlo proti tomu potencionálne pomôcť? Ďakujem vám veľmi pekne.

majkuska
14. mar 2016

Neurolog ti mal nasadiť lieky.Berie sa to cca 3 mesiace. Mne sa tiež potvrdila tato pliaga tažkého stupňa, dr. mi nasadil Timonil Retard. Citim sa oveľa lepšie.

1257
14. mar 2016

@nahac Ja to mám už skoro rok a je mi lepšie,ale nije to úplne dobre.Aj ja používam magnesko neurologička mi dala za tašku liekov na nervy,ale ja to nejem.Dôfam že to prejde naučila som sa ovládať pocity a vyhnúť sa záchvatom niekedy sa to nedá je to humus.Dúfam že budeš mať viac štastia ☹

majkuska
15. mar 2016

@nahac ale ak chces ostat na magnezku tak sumive je malo daj si klasicke magnezko forte aspon 2 krat denne

doda818
27. aug 2018

@nahac ja mam skusenost ako zdravotnik s prirodnymi produktami aloe vera. Ked uz ani antidepresiva nezaberali, resp zaberali ale obmedzovali v inych veciach, po tychto kurach cusuj sa svete nebolo treba uz ani lieky 🙃

lenkaa14
22. dec 2018

Ahoj, mam neurogennu tetaniu mam to uz 2 roky najskor mi povedali ze mam hyperventilacnu nemavala som zachvaty , pocas 2 rokov som ich mala iba 2 krat teraz mi zacali znovu aj velke uzkosti, lezala som kvoli tomu na neurologii a povedali mi ze mam dekompenzovaju neurogennu tetaniu..spravili mi MR mozgu lebo som mavala bolesti v hlave , vysledok bez nalezuu k tomu ma zacali boliet kosti klby aj svaly..krvne testy vsetko negativne...porobily sa mi aj modrinky doktorka ma odoslala na hematologiu kde som mala vsetko negativne...uz fakt nevladzem som ako bez duse... psychiatricka mi dala AD ELICEA ktore som si nevybrala a berem neureol 0.25 podla potreby... prosim o radu alebo nejaky osvedecny liek

lenkaa14
22. dec 2018

@doda818 ahoj mohol by si mi prosim ta poradit ake konkr. Produkty z aloe vera

doda818
28. dec 2018

@lenkaa14 ahoj ano samozrejme, napisem správu 😊

bibisk
24. apr 2020

@doda818 zdravim, mozem aj ja poprosit info? Ďakujem veľmi pekne

slnecnica1987
7. nov 2020

@doda818 aj ja si prosim viac info. Dakujem

adulienka11111
17. máj 2022

@majkuska po akom case vam.zabral timonil?

adulienka11111
3. jún 2022

@majkuska zdravim. Beriem timonil druhy mesiac a zatial necitim zlepsenie. Za ako dlho zabral Vam? Dakujem

deborana
5. mar 2024

@doda818 ahoj, mohla by som poprosiť aké prírodne produkty na tetaniu z aloe vera, ďakujem