Liečba rakoviny žalúdka

jovka
29. dec 2016

prosim o radu,otcovi diagnostikovali rakovinu zaludka,cely mu vybrali a mal absolvovat chemo+radioterapiu avsak po nasadeni chemo dostal silnu alergicku reakciu a museli mu chemo zastavit.ma dostat len radio a ja sa obavam ci to bude stacit...viem ze chemo je skodliva a aj radio zabija zdrave bunky,mame moznost ist na inu kliniku ,kde mu daju inu chemo ale bez radioterapie,musime sa rozhdnut cim skor a vobec nevieme ako,chcem aby ako doplnok mal aj alternativnu liecbu.viem,ze nik mi nic nezaruci,ale aspon nejake skusenosti od vas ktore ste si tym presli,pripadne niekto z vasich blizkych.dakujem za odpovede..ani vo sne by ma pred casom nenapadlo,ze toto udem pisat :(

pribinak
29. dec 2016

Liga proti rakovine ma na svojej stránke poradnu, skus sa im ozvat

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanecnica82
30. dec 2016

ahoj aj moj otec ma rakovinu zaludka. Chemo mu nezabrala tak ho operovali opat a pije len nejake vitominove mliecka co mu doktor dal. Vysledky ma dobre, cize ziadne ine lieky neberie a kontrola az o rok. Drzim palce. Ono ak nador vybrali tak je fajn, nemusi sa to obnovit

jovka
autor
30. dec 2016

@pribinak dakujem uz som im napisala..mame na to len par dni sa rozhodnut a tak sa bojim,aby sme nevybrali zlu liecbu ktora mu pritazi ,preto som sa snazila zozobierat vsetky info co sa @tanecnica82 to je super sprava.kiezby to bolo aj u nas takto.. dakujem za podporu ste mile

tanecnica82
30. dec 2016

@jovka a u vas je aky problem? moj otec mal nador na dvanastniku a cast pankreasu zasiahnuty. Zaludok ma len asi do tretiny nechany a nador na pankrease len oskrabali a vycistili.

jovka
autor
30. dec 2016

@tanecnica82 on ma postihnuty zaludok a ten mu komplet vybrali ,metastazy zatial nema,ale lekary vraveli ,ze sa to vrati a preto ma ist na liecbu..aj aj ze ak by tam ostai nejake mikrobunky ktore nevedeli vybrat.to je super,ze sa mu dari ,pankreas je velmi nebezpena forma .

jonnie
30. dec 2016

@jovka ahoj. Svokor si tym presiel...zatial vsetko utlmene a ok. Jeho drzi pri zivote tvrda robota okolo zvierat-a asi mu to aj psychicky pomaha. Ak bude vsetko ok-v marci budu 3r od diagnozy. Napr.teraz je zvacsa lahke polievky a pecivo mu vobec neberie. Dostava aj tie nutri drinky-ci ako sa to vola-velmi schudol...ale nie a nie pribrat. On mal liecbu len od lekarov...a absolutne sa ani neinformoval..akoby ho to nezaujimalo-ze to len chripka. Mozno aj ten postoj mu pomohol. Drzim palce!

tanecnica82
30. dec 2016

@jovka moj otec ma tiez len liecbu od lekarov a ako pisala nizsie tie nutridrinky...Uvidime ci sa to vrati zatial chodi na kontroly raz za rok

jovka
autor
30. dec 2016

@jonnie no aj moj sa k tomu tak stavia,ja sa snazim informujem zistujem ,ja mam pocit ze ho viac polozilo to vybratie zaludka,lebo on zboznoval jest :( aj on shcudol snazi sa jest ,skusa,a este teraz ta liecba,tak sa bojim ako to zvladne ked uz teraz schudol 10kg a ani lekari nepovedia co je lepsie. vo stvrtok ideme este do nuo na konzultaciu kvoly chemo a musime potom uz rozhodnut.nechcem aby ho zabila liecba a ani to ze nepojde a za 3 mesiace sa ta svina vrati😢

rebellefleur
30. dec 2016

@jovka - ono to, či ho náhodou nezabije liečba alebo naopak prerušenie liečby,ti s istotou nepovie nikto, ani dr, lebo to jednoducho sami nevedia

jovka
autor
31. dec 2016

@rebellefleur rozumiem,uvidime co sa dozvieme v nou a skusime sa rozhodnut,snad dobre😔ja len laicky rozmyslam ci nie je lepsia chemo kedze posobi v celom tele nez radio ktore oziari len postihnute miesto?boze neviem.

rebellefleur
31. dec 2016

@jovka - samozrejme sa porad s lekarmi, predsa oni by mali vedieť najlepsie, ale zároveň nezabudni používať svoj zdravý rozum.
Každý organizmus je iný, inak reaguje či už na chemo alebo rádio, ale to,ako bude organizmus reagovat, proste nemáš šancu vedieť. Poraď sa s dr a rozhodni podľa svojho najlepšieho svedomia 🙂 držím palce

tanecnica82
31. dec 2016

@jovka radio je menej skodliva ako chemo

gugocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz