Liečba štítnej žľazy u detí

julinka322
19. aug 2015

rada by som sa opýtala, či tu sú nejaké mamičky, ktorých deti užívajú Euthyrox na liečbu štítnej žľazy, ako to deti znášajú a či sú aj takí, ktorým sa to upravilo až na toľko, že lieky nemusia brať. môj synček má zvýšenú hodnotu TSH na 6, berie štvrťku 25mg Euthyroxu a má tri roky. veľmi sa obávam, aby to neovplyvnilo jeho ďalší vývoj, keďže dosť vecí na svoj vek ešte nezvláda. ďakujem za každý príspevok!

barla5
19. aug 2015

@julinka322 ahoj, moj syn berie uz 7 rokov. Pokial viem tak sa to berie zvycajne cely zivot a davka sa skor s vekom zvysuje ako znizuje. Syn zacinal na 25 mg a teraz ma 50 mg.(ma 13 rokov). Uz asi 5 rokov ma rovnake vysledky, tak sa mu to ani nehorsi ani nelepsi. Je to zivotne dolezity hormon a skor jeho nedostatok moze uskodit

julinka322
autor
19. aug 2015

@barla5 ďakujem ti! a mal za tých 7 rokov nejaké ťažkosti, alebo len jednoducho chodí pravidelne na odber a berie lieky?

barla5
19. aug 2015

@julinka322 co sa tyka stitnej zlazy tak len chodi 2x rocne na odber a na sono, ci nema nejake zmeny. Zatial nie, teraz zacina puberta tak uvidime ci to bude mat nejaky vplyv

janickacrazy
20. aug 2015

@julinka322
@barla5 Baby, ako ste zistili, že je nejaký probém so štítnou žľazou u vašich detí? Sestrin malý mal teraz akurát 4 roky a má len 94 cm, čo sa mi zdá veľmi málo a počula som, že ked je problém so štítnou, tak može dieťa zaostávať v raste. Jej detská lekárka to vobec nerieši. Ako to bolo u vás? Dakujem.

loginexistuje
20. aug 2015

Moja ma tiez autoimunitnu tyreotidu so strumou a hypofunkciu lieci sa od desat rokov kazdy polrok odbery sono a robili jej aj biopsiu berie eutryrox pistupne zvysujeme davky jej ta struma dost rastie

loginexistuje
20. aug 2015

@janickacrazy moja ma 12,5 a ma 172 cm teraz ideme z endo a s malym chodim zasa pre pomaly. Rast ten. Ma. 7 a ma 114 urob sestre rastovu krivku aj podla vysky rodicov

janickacrazy
20. aug 2015

@loginexistuje Ako sa robí rastová krivka podľa výšky rodičov?

julinka322
autor
20. aug 2015

@janickacrazy môj malý má 3 roky a 91 cm, tak keďže som chodila na endo s dcérkami, tak som to spomenula lekárke, či nie je malý. ona vravela, že ho môžem doviesť a premeriame a prípadne urobí odbery....a dopadlo to takto. ja len neviem, čo by bolo, keby som nebola prišla z vlastnej iniciatívy....naša pediatrička to tiež neriešila, ani na gastre, nikde....

barla5
20. aug 2015

@janickacrazy boli sme na genetickom vysetreni a tam mu to zistili, takze len nahodou ako u vacsiny deti.

namornicka
20. aug 2015

@janickacrazy detská lekárka by ich mala poslať na endokrinológiu, tam zoberú krv a urobia podrobnú analýzu, môže to byt rastový hormón, celiakioa, štítna žľaza, alebo aj nič.

bibistec
20. aug 2015

@janickacrazy my sme to tak mali, dcérka nerástla. a zistili nedostatočnú funkciu stále jej ešte zvyšujú dávku teraz berie z 25 ky euthyroxu 1,5 tab denne. A zatial len slabo sa ten rast zlepsuje. Ale zas mám kamosku ktorá naozaj v detstve brala lieky a teraz v dospelosti uz nemusí chodí na kontroly a vraj sa to dalo do poriadku tak neviem.

bibistec
20. aug 2015

@janickacrazy no to neviem ale nám lekárka podla vysky dietata pri narodeni a vyska rodicov teraz v dospelosti a maju na to tabulku cize fakt neviem

bibistec
20. aug 2015

@barla5 no inac nechapem lebo nas koli nizkemu rastu poslala gastrologicka a tiez obvodna riesila ze dcerka nerastie tak neviem co to za lekarky dnes su?

janickacrazy
20. aug 2015

@julinka322
@barla5
@namornicka
@bibistec Ďakujem dievčatá, musím sestre dohovoriť, nech sa tam objedná, respektíve nech si pýta od pediatričky odporúčanie.

cicuskam3
21. sep 2015

Ahojte aj ja sa pridávam môj synček má 2,7 roka a berie euthyrox akurát dnes nám prišli výsledky a už musí papať 1,5 tabletky a to sme začínali na štvrtke ☹ je mi to tak veľmi ľúto ja viem ze je veľa detičiek s omnoho väčšími problémami ale je to môj synček a veľmi ma mrzí že už v tak skorom roku musí papať každé ráno tabletky

julinka322
autor
21. sep 2015

@cicuskam3 to mi je ľúto...bojím sa, že aj my tak dopadneme, tiež máme len štvrťku, v októbri nás čakajú odbery, veľmi sa bojím, že to bude horšie!ako dlho bral tú štvrťku?mne je presne tak isto, ako tebe!ja sa veľmi obávam toho, že to ovplyvní jeho vývoj, stále len sledujem, čo už vie, čo nevie, už mi z toho preskakuje!a k tomu je taký drobný...stále tie komentáre z okolia...ako sa vyjadrila vaša lekárka?povedala ti nejakú prognózu, ako sa to môže vyvíjať?

cicuskam3
22. sep 2015

@julinka322 každú návštevu mu to zvyšovala akurát na celej sme boli tak dlhšie. Povedala ze pekne rastie a priberá aj keď je taký drobný ale je vyšší ale to po tátovi.

lucyk29
24. sep 2015

Rada by som Vam ponukla ciste bylinne vyrobky ceskej firmy OKG bez chemie , su s nimi velmi dobre skusenosti . Svoje rozhodnutie vyskusat ich neolutujete Rada Vam odpoviem na Vase otazky ,pytajte sa napiste mi na e-mail kedzuchova.lucia@gmail.com