Lieky počas dojčenia. Čo je najlepšie?

zuzka82
7. okt 2007

ahojte kocky...vie mi niekto poradit????
mam mesacne babenko, kojim, a prave namna nieco lezie...asi teplota, naplna sa mi nos, strasne boli hlava... ☹
viem uzit nejaky liek na teplotu?, alebo poradite co je najlepsie??
dakujem

andy.a
7. okt 2007

Paralen alebo panadol,Paracetamol sa môže užiť aj pri kojení...

zuzka82
autor
7. okt 2007

no super, dakujem ti andy...

musko
7. okt 2007

Ako píše Andy a ešte zvlhčuj si vzduch v miestnosti, nech sa Ti lepšie dýcha, do nosa možeš sperj - MAR, alebo detský Olynth...

zuzka82
autor
7. okt 2007

dik 😵

niega
9. okt 2007

Zdarec, jsem lékárník, tak neboj: na teplotu můžeš paralen - zkus vydržet s dávkou do 4x1 po 6 hodinách. Ale to jenom při teplotě nad 38 stupňů. Dávej si studený zábaly. Pij lipovej čaj - ten taky pomáhá při teplotě. Pomáhá i při zahleněných průduškách, rýmě - můžeš na ty chrchle třeba taky mateřídoušku, sléz, jitrocel. A hlavně si kup vitamín C - lépe v menších dávkách počas dne než jednu velkou dávku naráz (třeba 3x100 mg). Držím palce!

lenka11784
1. mar 2008

Ahojte.Vie mi niekto poradiť či môžu mať hormonálne tabletky vplyv na bábetko keď kojím.Lekár mi predpísal nejaké,ktoré môžem aj popri kojení.Beriem ich asi4 deň.Malý je nejaký divný.Nechce mi spinkať a stále plače.Nejem nič také,aby ho bolelo bruško.Je napapaný,prebalený,na rukách a aj tak plače.Vie mi niekto poradiť?

andy.a
1. mar 2008

lenka,aké hormonálne tbl sú to presne ?? 😕

lenka11784
1. mar 2008

Andy ja užívam Cerazette.V návode píšu že sa pri nich dá kojiť.Tak neviem.

andy.a
1. mar 2008

lenka,Cerazette by mal byť OK..všetci gyndoši ho doporučujú kojacim matkám ako HAK,ktorá sa môže užívať počas kojenia.. 😉

elise
1. mar 2008

zuzka paralen ti neublíži a ani malému cez mliečko ja si ho občas tiež dám 😉

hedunecka
2. mar 2008

baby neviem ci ste konzultovali uz toto so sestrickami ktore sa zaoberaju kojenim/myslim tu nadaciu/ja som moj stav rozoberala s nou a povedala ze kojace mozu vsetko ze to len pisu v tyx letakox ze sa to nesmie a dr.o tom nic nevedia tak preto to zakazuju..oni maju vyskusane ake mnozstvo prejde do mliecka a povedala ze to je 0,0000001 takze skoro nic..brala som silne lieky a malej to nijako neublizovalo ani brusko ju nebolelo nic..takze ona mi povedala ze sa nemam nicoho bat ze lekari si aj tak proti recia lebo na jednej strane predpisuju take lieky o ktoryx sa pise ze sa vyslovne nesmu a ohradia sa tym ze to maju vyskusane a lieky ktore nepoznaju zakazu..takze ked mate niektora otazku kludne napiste a ja s kontaktujem s tou babenkou ktora sa tomu venuje 😉

jaduska
2. mar 2008

hedunecka, tiež som počula o tom, že to do letákov píšu iba tak "pre istotu", že ten liek nie je vhodný pre dojčiace ženy, ale odborník na to nie som, tak sa radšej tými príbalovými letákmi riadim 😉

emfi
12. jún 2008

Ahojte, mne doktorka predpísala Azaliu, je to niečo nové a všetko je v pohode, beriem ju už 4 mesiac, ale aj cerazete by mala byť ok. Ale radšej by som sa poradila s odorníkom.
Mňa by tiež zaujímalo aké lieky si môžem dať pri teplote a bolesti hlavy. Po pôrode nám v nemocnici dávali Ibalgin 400, čo ma dosť predvapilo, lebo podľa mňa je to riadna sila a čakala som niečo lepšie. Dokonca to dali kámoške na izbe aj pri teplote. Ale myslím, že zrovna Ibalgin, aj keď mne vždy zabral, je riadne svinstvo. Tak neviem...

pemar
12. jún 2008

emfi, mne doktorka proti horucke tiez dala ibalgin 200, takisto mi hovorila ze si to mozem dat ked mam migrenu, lebo to vtedy uz uplne nemozem vydrzat. vraj je to ok, nemali by sa lieky ktore obsahuju kyselinu salicylovu - t.j. tusim acylpirin, aspirin atd. ale vsetko by som radsej zavolala svojej vseobecnej lekarke, ona ti ku kazdemu lieku povie ci ho mozu dojciace matky a je to spolahlivejsie ako v lekarni, lebo tam sa mi uz par krat stalo ze nejaka mlada zabka mi dala uplne nevhodny liek 😠

pemar
12. jún 2008

este ma napadlo ze ani to homeopatikum proti bolesti hlavy - teraz ma nenapadne ako sa vola - tiez nie je vhodne pre dojciace matky lebo prave tu kyselinu salicylovu obsahuje

marcim
12. jún 2008

Pemar- jmenuje se Neo-cephyl

mucilienka
12. jún 2008

źuzka, paralen - ale len obden - t.j kazdy druhy den, nie castejsie a nie viac ako jednu tabletky.. ten sa takto smie uzivat aj pri bolesti.. homeopatika radsej nie - kojene deti su vraj po nich "zle" - neviem, ci je to pravda, nechala som si poradit...

a cepthyl urcite nie - ten nemozu ani tehotne!

zuzkaamato
1. aug 2012

poradte, prosim, co si mozem dat, ked ma bolia zuby a kojim? dakujem

ichbinich
7. aug 2012

@zuzkaamato:
Sice neskoro, ale mozno predsa len pomoze:
Mozes si dat lieky s ucinnou latkou paracetamol alebo ibuprofen. Ktora znacka je jedno, ide o tu ucinnu latku. Tieto dve ucinne latky su aj v sirupoch od horucky pre babatka. Ibuprofen je na silne bolesti lepsi.

zuzkaamato
7. aug 2012

@ichbinich Dakujem aj tak 🙂 Nakoniec som si dala Paralen a preslo to. Uz ma ten zub neboli, ale urcite sa zas ozve. Ale aspon budem do buducna vediet, vdaka 🙂

zuzkaamato
7. aug 2012

@ichbinich Ale akurat pozeram, ze Paralen je tiez vlastne paracetamol, tak som asi dobre spravila...

ichbinich
7. aug 2012

@zuzkaamato:
No vidis, tak si podvedome siahla po tom spravnom 😉 Hlavne, ze to pomohlo.
Prave preto som pisala, ze znacka je jedno aka, ide o tu ucinnu latku. Tu v Rakusku sa predava Mexalen, a je to paracetamol...

zuzkaamato
7. aug 2012

@ichbinich Ja velmi ibuprofen nemusim, asi to je vacsie svinstvo ako paracetamol, tak aj preto som siahla po paralene. Aj ked liekom sa celkovo snazim vyhnut, ked sa da... Len z toho zubu uz som mala strane nervy...

nicky182
7. aug 2012

@zuzka82 ahoj, do nosa mozes sprej s morskou vodou, boze ako sa vola - je aj pre deti - asi Quix 🙂 mna stipal v nose ....neodporucam ziadne bylinkove caje - lipa, repik a podobne, aby babatko nemalo nejaku alergicku reakciu ....skus viac pit a pokial mozno oddychuj .....v ramci moznosti sa radsej skus vyhnut tabletkam, hmmm ...pokial by ti bolo velmi zle, chod radsej k Dr. alebo na pohotovst ...

anika151
8. nov 2014

awojte.Poradte mi mam 6mesacnu princeznu a mam hroznu bolest zuba.Co mozem z liekov uzit ta bolest sa neda vydrzat a neda sa spat v noci.Prosim Vas o radu surne od odbornika.

luba41
8. nov 2014

@anika151 hocičo, čo ti pomôže..ale asi ísť na pohotovosť by bolo lepšie, ak to neprejde..

anika151
8. nov 2014

No len problem je vtom ze ja este kojim malu a bojim sa uzit nieco ine ale paralen mi na moju bolest nezabera neviem co mam este uzit abi som neuskodila malej.Potrbebujem poradit ale na pohotovost nescem ist.

luba41
9. nov 2014

@anika151 ale ved Ti píšem, môžeš hocičo paracetamolové, ibuprofenové a pod.. http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

anika151
10. nov 2014

@luba41 Dakujjjeeem velmi pekne za radu ja som len opatrna co sa tyka liekov ked kojim.to ze ja nemam skusenosti co mozem a co nemozem uzit za liek.Zajtra uz idem k zubarke lebo takto bolestivo nemozem fungovat nic sa nedari ked bolest zuba trva dlho..este raz diki moc 😉