LSiL a zápalové zmeny na krčku

katka3588
1. feb 2019

Dobrý deň, nájde sa tu niekto kto mal podobný problém ako ja a ako sa u Vás riešil? Počas tehotenstva som mala vysledky Hsil+HPV poz.16, po porode sa mi cyto zlepšila na LSiL hpv stále poz. Po roku som bola na biopsii krčka-vysledky negatívne. Už sú to dva roky čo aa stým pasujem,teraz idem na kontrolu kolposkopiu k onkogynekologovi. Ako často vám robil biopsiu? Je mozne ze sa cyto este upraví aj po 2 rokoch sama? Ďakujem za vaše odpovede.

janulka257
1. feb 2019

@katka3588 je možné, že sa to upraví aj samé, telo pri dobrej imunite sa vie s HPV popasovať. Očkovanie proti HPV ti neodporučili?

katka3588
autor
1. feb 2019

@janulka257 neodporučili lebo že mam HPV 16, zvazujem aj zmenu lekara 😏

janulka257
2. feb 2019

@katka3588 Hm. Mne môj gynekológ povedal, že má zmysel zaočkovať, aj keď nejaký typ HPV tam je. Že telo sa s tým môže aj lepšie popasovať + môže sa to aj vyhojit, a potom tiež to očkovanie má zmysel, aj vo vyššom veku, lebo nové vakcíny sú až proti 9 typom HPV. Prípadne ak je žena po konizacii napríklad, považuje sa tiež za vyliecenu a vtedy je očkovanie vyslovene vhodné,aby sa predišlo znovu infekcii.

lenka1721
22. feb 2019

@katka3588 ahoj ockovat sa nedavaj to je moj nazor. Uz ked ma v sebe zena hpv vyrus je aj tak zbytocne. A pozri si o tom par videii a clankov ake nasledky moze mat. Dokonca ho chceli zakazat. Ja som tiez nad tym rozmyslala. To je ale iba moj nazor. Podla mna tvoja gynekologicka je ok ked ti to neodporuca