Ľudský papilomavírus hight risk

tina7729
3. nov 2014

Prosim vas komu vysli tieto vysledky na HPV hight risk? Citam ze je to velmi rizikove na rakovinu ☹ mam to v papieroch lebo mi vysla pozitivna ureoplazma a mykoplazma. Mne len sestricka zavolala a dala lieky na myko a ureu ale o tonto nespomenula nic len ze si mam prist po lieky a tersz citam co tam mam a mam z toho riadnu depku a strach ☹ prosim poradte nikdy som nemala cytologiu co viem horsiu ako 2

amarena
3. nov 2014

@tina7729, gynekologické choroby skresľuju výsledky hpv testov. Ked sa preliecis, mali by ti ich spravit opakovane. Neboj, bude to dobre.

tina7729
autor
3. nov 2014

@amarena dakujem za povzbudive slova ☹ som z toho uplne manic. Mam malu dcerku a toto nechcem ☹

amarena
3. nov 2014

@tina7729 , ja ta chápem. Tiež mám malú dcérku a o mesiac budem musieť ist na preventívku. Doteraz som vždy mala 1, alebo 2, ale clovek to ináč berie ked nemá zodpovednosť uz len sám za seba. Držme si palce, aby to bolo max 2. Iné číslo ani neberieme. (len 1 samozrejme) 😀

tina7729
autor
3. nov 2014

@amarena smiem sa opytat tebe predtym tiez vysli take vysledky? Ked pises ze to moze byt koli chorobam ktore to skresluju

tina7729
autor
3. nov 2014

@amarena a dakujem ti za oporu🙂

amarena
3. nov 2014

@tina7729 nemáš za co. Nie, nikdy som nemala výsledky horšie ako 1-2, ale kamarátka mala 3 a k tomu tiež nejakú pliagu, uz si nepamätám presne co. Preliecili ju a test spravili znovu.

momka
4. nov 2014

@tina7729 tak ako píše amarena, že tieto gynekologické choroby skresľujú výsledky cytológie, bola som na tom podobne, tiež mi vyšli pozitívne chlamýdie a už ani neviem ešte aké pliagy, ale viem zo 4 výsledkov som mala 3 pozitívne a tiež som mala zlú cytológiu, ale hneď ma doktorka upozornila, že to bude vplyvom toho, a keď som šla o pol roka na kontrolnú cytológiu už bolo všetko OK . Takže sa zbytočne nestresuj. 😉

tina7729
autor
4. nov 2014

@momka. a mala si tiez k tym pliagam HPV?

momka
4. nov 2014

@tina7729 to si už presne nepamätám, len viem, že som si priplatila za podrobnejšiu cytológiu 20 €, a neviem, aký som mala výsledok či 3 alebo 4, len toľko mi povedali, že mám zlé výsledky, ale že pravdepodobne výsledok z cytológie skresľujú práve tie prítomné pliagy...

tina7729
autor
4. nov 2014

@momka. tak len dufat ze to bude v poriadku....

muskamala
4. nov 2014

ahoj tiež mám HPV 18 (vysokorizikový), cyto 3. HPV sa nijako zvlášť nelieči. Cyto sa sleduje či sa nezhoršuje. Mne bola pred časom na ten HPV navrhnutá imunomodulárna liečba, ale dr. mi to neodporúčal, lebo že to aj tak nebýva účinné a dáš do seba kopu chémie. Vravel, že imunitný systém si s ním môže časom poradiť aj sám. Ak nemáš zlú cytológiu tak sa nemáš čoho báť. Len to treba sledovať.

tina7729
autor
4. nov 2014

@muskamala ja mam ale imunitny system dost biedny ☹ hlavne od spodu. ja som na papieri nemala ziadne cislo napisane len HPV hight risk. ked tam nieje cislo tak co to.znsmena

muskamala
5. nov 2014

@tina7729 no mne to sestrička povedala, že mám 18-ku, som nevedela čo to znamená, tak som hľadala na nete a tam som našla, že 16 a 18 patria medzi hight risk (zvyšujú riziko rakoviny krčka) a ostatné medzi low risk (môžu spôsobovať genitálne bradavice). Ja beriem probiotiká aj orálne aj vaginálne a pijem alchemilku. Pár dní dozadu som bola u dr. a povedal, že krčok vyzerá lepšie, kedže ja som na ňom mala aj ranu, a že snáď by sme sa mohli dostať na cyto 2, teraz čakám na výsledky.

tina7729
autor
5. nov 2014

@muskamala tak ti budem drzat palceky nech je to ta 2 a snad aj 1 🙂 a nic ine ti k tomu nepovedala? ci je to take vazne

tina7729
autor
5. nov 2014

@muskamala a prosim ta ake probiotika beries? a naco maju ppmoct?

marse
5. nov 2014

@tina7729 ahoj, najprv sa ukludni lebo stresom si nepomožes, baby maju pravdu, zapal moze vysledky skreslit, ked sa preliecis sup na opakovanie...viem co citis, mne vysli zle vysledky ked mala druha dcerka 2 mesiace, a u mna to ale bolo horsie, nic mi neskreslovalo...nasledne operacia, a pozorovanie na onkologii 5rokov, ale musim si zaklopat klop klop vsetko je v poriadku..

vtedy mi nebolo do smiechu ale neboj vsetko sa da zvladnut, hore hlavu a dobre vysledky prajem 🙂

muskamala
5. nov 2014

@tina7729 povedala len že tam mám odporúčanú tú imunomodulárnu liečbu, ale tú mi dr. nakoniec neodporučil akurát vravel že imunita si s tým môže časom sama poradiť. Inak nič viac mi k tomu nepovedali. Probiotiká mi predtým predpisoval dr. - Gynoflor, ale tie mi dlhodobo nevyhovovali tak teraz mám z lekárne - Gyntima, tie mi teraz vyhovujú. A na jedenie beriem Candistop. Probiotiká beriem preventívne, keďže dr. ma upozorňoval že sa musím vyhýbať akýmkoľvek zápalom, lebo tie to len zhoršujú a odporučil mi že na to sú dobré práve probiotiká - posilnia ti imunitu tam dole. Inak keď som pátrala po nete tak samotný nález HPV nie je nebezpečný, nebezpečné sú práve zmeny na bunkách ktoré nastávajú, čiže smerodajný je vždy výsledok cytológie. 1-2 je bez zmenených buniek, pri 3 sa už vyskytujú abnormálne bunky, 4 je už rakovina a 5 to je rakovina čo sa už aj šíri. Neboj sa keď máš 2 tak je to dobré. Ako prevenciu si posilňuj imunitu a chodievaj pravidelne na kontroly nech máš istotu že je všetko ok. A ďakujem za povzbudenie, ja verím že už sa to bude u mňa len zlepšovať 🙂

tina7729
autor
5. nov 2014

@muskamala posledne pred tymto co mi zistili som mala cytologiu 2 teraz sama neviem. :-\ bojim sa ozaj strasne. predtym ak som otehotnela som nenala ziadnu pliagu a teraz mam noveho partnera a mala som caste zapaly a urobili mi neskor toto a vyslo co vyslo ☹ som z toho na nervy. dakujem za povzbudive slova viem ze by som mala mysliet pozitivne ale da sa to? ☹

tina7729
autor
5. nov 2014

@marse
@marse to ma mrrzi ze ti to tak dopadlo.ale som rada ze uz mas po a pokoj. drzim palceky nech je tak stale. najlepsie je teda na tom co som citala ze HPV muzom neublizi ale mi zeny nato doplacame ☹

muskamala
5. nov 2014

@tina7729 naozaj sa nestresuj, nijako si tým nepomôžeš. Kedy si bola posledne na cyto? Ak sa bojíš tak sa objednaj a povedz že chceš cyto vyšetrenie. Ženám čo mali 1-2 sa robí raz ročne, ak je horšie tak raz za 3-6 mesiacov. A ešte ak máš časté zápaly, treba preliečiť aj partnera a ešte jedna vec, zisti, či nemá problém s plesňami napr. na nohách, ja som tomu tiež neverila, ale fakt aj z toho môžeš mať problém keď má tvoj partner pleseň, je jedno kde, treba potom ísť ku kožnej nech dá lieky.

tina7729
autor
5. nov 2014

@muskamala. no posledne mam cytologiu cca s pred dvoch mesiacoch. plesne on asi nema spomenul by mi to

nika3612
5. nov 2014

ahoj, ja som mala cyto najpr 2 a potom mi opakovali a bolo to 3. U mna bol problem aj ten,ze som este nerodila a tak museli brat aj tuto moznost do uvahy. Gynda mi dala vtedy na vyber ci sa chcem dat zaockovat (pritom to bolo uz zbytocne), budem sledovana alebo pojdem do nemocnice na kolonoskopiu. Na odber tkaniva z krcka maternice.Vybrala som si tretiu moznost aby som si bola ista,ze ako som v skutocnosti na tom.Tieto vysetrenia trvali 4 mesiace a nakoniec som dostala odporucenie od primara ist na operaciu a odstranenie napadnuteho tkaniva - Leep metoda. Nastastie vysledky z histologie boli negativne a bolo to nezhubne. Nikdy by som neverila,ze v mojich 26 rokoch mozem nieco taketo zazit. Zatial to je v poriadku a v decembri idem na opakovane testy. Ale vravia,ze ak ma zena HPV väčšinou sa s tym organizmus vysporiada sam. Niekedy aj formou porodu.

tina7729
autor
5. nov 2014

@nika3612 boze toto je strasne comu musime celit ☹ som rada ze mas vsetko v poriadku. prosim ta a to ako vsetko prebiehalo mam na mysli tie vysetrenia kym si isla na operaciu a celkova operacia ako dlho si bola v nemocnici

nika3612
5. nov 2014

Tak najprv mi prišli zlé výsledky z prvej cyto..tak mi ich dala gyna opakovať či to nebolo náhodou spôsobené le n prechladnutím.ale 2 cyto mi vyšla 3. Odporucala mi sice tu Liquid base cyto za 30 Eur, ale odmietla som. Kedže gynda ma manžela gynokologa v nemocnici tak mi do 2 tyzdnov vybavila vystiknutie tkaniva.po tomto zakroku som cakala asi 10dni na histilogiu kde tiez dopadli zle vysledky. Potom po 4 krat som isla na kolonoskopiu a tam sa potvrdilo, ze mam carciom. Na zaklade tohto mi pripar odporucil, ze najlepsie je sa toho zbavit.tak som si dohodla operaciu asi o 2 mesiace. V nemocnici som bola den pred zakrokom a den po nom.na operacke som bola cca 20min.

tina7729
autor
5. nov 2014

@nika3612 dakujem za info. dufam ze sa az tam nedostanem ☹ mam malu dcerku a to nepripada do yvahy. keby nemam dieta az tak ma to netrapi. ale v tomto pripade idem zosaliet s tej neistoty ☹

tina7729
autor
5. nov 2014

@nika3612 aj tak nechapem. ja mavam cyto 2 a ty si pisala ze to uz vlasne bolo zle. ☹ a mne nikdy nikto predtym nic nepovedal nato.ja som myslela ze 2 je este dobra

ena70
5. nov 2014

@amarena cytologiu 1 maju vraj zeny ktore este nerodili 🙂...tie co uz rodili a maju vsetko ok maju 2 🙂

nika3612
5. nov 2014

hlavne kvoli tomu nevesaj hlavu...ta cyto moze byt ovplyvnena bud chorobou alebo inymi javmi.a ked mas stale dva tak je to v poriadku 😉 ...pokial budes chodis pravidelne ku lekarovi na prehliadky a si sledovana neni sa coho bat.hlavne si davaj pozor na prechladnutia.tie su tiez spustacom.raduj sa z malej dcerky a uzivaj si zivota 😉 a vsetko bude ok.

a co sa tyka tej cyto 2 tak jej sa pritom nezdalo aj zafarbenie krcka.aj preto mi to dala znova opakovat..