Lutenyl a menzes

precudziedeti
21. aug 2013

Ahojte dievčatá,
rada by som vedela, keď ste brali lutenyl, na ktorý deň ste dostali menzes? Mne ho lekárka predpísala a povedala mi že ho mám brať od 16 dňa do 25 dňa cyklu. potom, že ke´d mi skončí menzes, mám sa prísť ukázať. Vtip je v tom, že som krabičku využia, tak ako mi kázala a dnes je už 37 deň a menzes nikde. Zdá sa Vám to v poriadku?

lorry
26. sep 2013

Ahojte neviem co sa mohlo stat ale nedostala som menzes po lutenyle :/ som zufala mam pco uzivala som aj inofolic, a nic uz 8 mesiacou beze menzesu aj injekcie agolutin mi pichli dve naraz a prisiel len vytok, terza mi dal lieky lutenyl a neprisiel menzes, vzdy som po nich mala ked som ih uzivala pred rokom,tehotna nie som :(

crystal333
26. sep 2013

@lorry Fuha,a doktor ti robil nejake hormonalne vysetrenie,pripadne ci ta neposielal na vysetrenie so stitnou zlazou??? Ja inac teraz prvykrat beriem Lutenyl uz asi treti den, kvoli tomu ze sa mi predlzil cyklus,a navyse ked som mala naposledy menzes tak som mala 8dni co je tiez u mna neobvykle, ale aky vplyv budu mat na mna tieto lieky tak som sama zvedava,nejaky dobry ohlas tu na nemaju ☹

lorry
26. sep 2013

robil mi hormonalny profil a mam ist na stitnu az o mesiac ma objednali,neviem ci sa vyznas v hormonoch vysledky mam taketo :estradiol-136,2, progesteron-1,46, lutenizacny hormon-14,8 , FSH-7,46, testosteron-2,26, prolaktin-6,25. Neviem ci este pockam do dalsieho tyzdna ci sa to nespusti, v maternici ma boli :/

crystal333
27. sep 2013

@lorry tak mne este hormonalny profil nerobili , takze moc ohladom toho neviem poradit... Ale so stitnou zlazou chodim na pravidelne kontroly...

lorry
27. sep 2013

dnes som bola na sono u doktora povedal ze mam vysoku sliznicu a dal mi dalsie balenie lutenylu sa boji takych davok ci nebudem potom silno krvacat ak budem, sliznicu vysoku som mala aj po inofolice ale menzes sa nedostavil, prsia ma bolia, maternica taha, a menzes nikde :( uz ste niektora brala lutenyl a ked sa po nom nedostavil menzes dalsie balenie ? mozno aj preto mi neprisiel menzes lebo som ho zacala uzivat len tak nie presne ako sa ma lebo moj dokor mi nevedel urcit ktory den ho mam zacat uzivat ked nemam uz 8 mesiacou menzes

crystal333
8. okt 2013

@lorry ja som dobrala prve balenie pred 5 dnami, menzes nikde☹ Prsia naliate, pomaly kazdy den bolesti hlavy ,ja teda tiez neviem ako vlastne ucinkuju tie lieky...

lorry
10. okt 2013

mne sa to stalo prvy krat ze sa mi neskoro spustil menzes az na 8 den to bolo starsne ake bolesti som mala v maternici, kupala som sa vo vrelej vode a nohy namacala vo vode v soli, skus to zabera urcite sa ti spusti len neskor asi

crystal333
15. okt 2013

@lorry no tak aj mne sa to spustilo ale az nakoniec na ten 8 den...

lorry
15. okt 2013

tak hlavne ze sa spustilo, mna tiez az na 8 den nechapem, terza uzivam dalsie balenie dufam, ze sa to skor spusti

meliszollosyova
12. feb 2015

dobrý deň chcela by som sa pýtať používam posledný deň tabletky Lutenyl a nedošiel mi menzes :/ doktor mi to predpísal že by mi to malo dojsť do 10 dní a potom môžem brať antikoncepciu, nedostala som :( je možné že dojdu neskôr? mám aj boelsti pod bruškom :/ a neviem čo teraz :/ Mám 16 a mám problém zo štítnou žlazou :/

lorry
17. aug 2015

Ahojte pred 3 rokmy som uzivala lutenyl rok a nic mi nebolo, teraz som ho zacala uzivat po velmi dlhej dobe lebo menzes nemam uz 8 mesiac, kvoli pco nedostavm sama menzes. Tak mi doktor dal injekcie dve agolutin menzes neprisiel, potom mi dal lieky Norethisteron a prislo len spinenie 3dni, potom som si mala dat lutenyl kedze mi volakedy pomahal na mnzes zacala som uzivat lutenyl 4 den ho uzivam a mam silnu bolest maternice ako na menzes ako keby sa mi chcel pustit bolesti az si musim davat ibalgin, pocas lutenylu som zacala pit aj 3 dni alchemilku mozu byt tym sposobene tie bolesti silne maternice ako na menzes ? Neviem co robit mozem prestat uzivat lutenyl, ked som ho nedobrala cely ?