Ku ktorému lekárovi ísť s lymfatickými uzlinami?

ljarabek
24. júl 2019

Vie mi niekto napisat aky lekar riesi lymfaticke uzliny?
Som po sone lymfatickych uzlin na krku pocet asi 5... Velkostne vsetky do 1 cm lekarka mi spravila klasicky odber krv plus moc krv negativna moc zapal... Povedala ze s tym nic netreba robit
Dnes som bola na masazi a vsade po tele mam zvacsene lymfaticke uzliny je normalne aby ma s tym obvodna nikam neposlala o tych dalsich zvacsenych som ani nevedela...

dom

lula313
24. júl 2019

@ljarabek 15mesacna dcéra má tiež zväčšené okolo 0,5cm a jej pediatrička nechcela spravit ani tu posratu krv. Niekedy mám pocit, že ich platia poistovne za to, keď majú úsporu, že neposielajú pacientov na vysetrenia. Ak máš v moci zapal, tak by sa to malo sledovat, pripadne nasadiť ATB

ljarabek
autor
24. júl 2019

@lula313 boze to je krava a duplom este pri dietati...

nikpa
24. júl 2019

@lula313 syn 19mesacny ma na krku niekoľko, sú malé a pohyblivé, na pohmat dr hneď povedala že je to ok ale pre istotu zoberieme krv. Asi záleží od dr ale ja by som trvala na tom aby spravila rozbor krvi, nejde to z jej peňazí predsa. A keď nie, tak beriem kartu...

lula313
24. júl 2019

@nikpa dnes jej krv na moje veľké naliehanie vzala. Ale preto, že som sa sťažovala, že je dcéra do 2-3 hodín od zobudenia úplne unavena a aj napriek používania repelentu už mala 3x kliešťa, čo ja som za cely zivot toľko nemala a repelent som na seba tiež nikdy nedavala a máva sem-tam zvýšenú teplotu do 37,5. Ale za to, že nehnackuje a normálne je, je podľa doktorky Ok. Problem je, že u nás doktorky berú podľa rajónov, lebo rozmyslam nad odchodom, od kedy doktorka u nej zanedbala vysetrenie slabinoveho pruhu a skoro mi dcéra prišla o vaječník, za čo sa ani neospravedlnila. všetko bagatelizuje a to naozaj nie som uzkocitna matka, čo by preháňala.

nikpa
24. júl 2019

@lula313 aj u nás berú podľa rajonu ale ak by som mala skúsenosti ako máš ty, urcite by som hľadala inú. Niekde ťa zoberú, treba sa popýtať, možno nenájdeš hneď ale skúsila by som.

ildiko36
25. júl 2019

@ljarabek endokrinolog sa s tym zaobera..dobra je aj lynfomassaz..robia to na rehabilitacii ale ta musi lekar poslat alebo sama zaplatis u sukromnika

zeine
26. júl 2019

@ljarabek Ahoj ja tiež mam lymfatické uzliny dve jedna ma 17mm druha až 23mm.Mna poslal obvodak na hematologiu.Uzliny do 20mm su vraj v poriadku.Ak Sú pohyblivé su tiež v poriadku. ja idem ešte na ct bojím sa tiež keď ta druhá je dosť veľká.Trvajte nech vás pošle na hematologiu tam spravia komplet krv a pošlú na ďalšie vyšetrenia

emolie1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
29. okt 2019

@emolie1 Ahoj, mozem sa ťa spýtať, či dcére pri uzlinach brala dr len krv alebo ste boli aj na sone? Syn ich má niekoľko na krku, na hlave aj v slabinách. Všade samá hrčka, už mám z toho strach. Krv má v poriadku, no zvažujem že sa vypytam aj na sono.

emolie1
30. okt 2019

@nikpa len krv, ked tu mala ok, nikam nas neposlali. U nas maju obe dievcata, na záhlaví, pod čeľusť ou, pod pazuchami aj v slabinach. Ale nie su nejako zvacsene len su hmatne.

anjelikstrazny
5. máj 2020

@zeine Dobry den, ako ste dopadli? Mozem sa opytat ze ako zistili velkost uzlin? Dakujem.

zeine
20. máj 2020

@anjelikstrazny Dopadla som tak že iba sledovat sa budu každé 3mesiace.

anjelikstrazny
22. máj 2020

@zeine drzim Vam palce

zeine
22. máj 2020

@anjelikstrazny Ďakujem veľmi pekne

ive56
11. aug 2020

Mal niekto pododny problem moja 6 ročna dcera ma na krku 7 malich uzlin a jednu na sanke

nikpa
11. aug 2020

@ive56 áno, mame. Pisala som vyššie, syn ma na krku veľmi veľa malych mäkkých uzlín, ďalšie v hlave pri krku a v slabinach medzi nohami.

ive56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ive56
11. aug 2020

A ešte stale ich ma na sone ste boli

nikpa
11. aug 2020

@ive56 vsimla som si ich ked mal cca 2 mesiace, teraz ma 2.5 roka, ma ich stále. Nemenia sa, dr ich priebežne kontroluje a berie mu každých 6 mesiacov krv, vraj s tym netreba ist na sono, má ich mäkká a pohyblivé. To isté mi povedali aj ked sme boli s niečím inym v nemocnici na detskom, pytala som sa tam aj na toto, tak snad keď 2 lekarky nezávisle od seba povedia to isté, môžem im veriť. Inak nema sym žiadne zdravotné problémy.

ive56
12. aug 2020

@lula313 ako ste dopadli z uzlinami

lula313
12. aug 2020

@ive56 brala jej na moju žiadosť krv a vtedy mala všetko v poriadku.

blableblu
24. jan 2022

@ljarabek dobrý deň a to kadiaľ vás masírovaná keď zistila že máte všade pozvacsovane uzliny ?uzliny sa nachádzajú len na určitých častiach tela som nevedela že aj na chrbáte ?

cherry_cherry
24. jan 2022

@blableblu a to odkedy sa robi iba masaz chrbta? Uzliny su v podpazusi, okolo klucnej kosti, na zahlavi, v podkoleni... uplne standardne miesta kde sa vykonava aj masaz.

blableblu
24. jan 2022

@cherry_cherry prepáčte ak to vyznelo zle nemyslela som to nejak blbo keď počujem slovo masáž hneď má napadne chrbát 😂 nemyslela som to nijak ironicky ani zle ,chcela som sa spýtať ako ste teraz na tom s uzlinami máte aj pri kľúčnej nejaké ?