Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Má niekto podobný problém? Bolestivá meškajúca menštruácia

domi2425
15. jan 2019

Ahojte, mám 17 rokov a často mi mešká menštruácia. O to silnejšia a bolestivejšia potom príde, niekedy musim preležat aj 2-3 dni doma. Chcela by som sa spýtať či ste mali niektorá podobný problém a ako to riešil gynekológ? Pretože zatiaľ som počula že iba predpísal hak a to ja nechcem. Ďakujem 🙂

veronice
15. jan 2019

@domi2425 ja mam menzes od 11 rokov, teraz mam 30 a meskala mi v jednom kuse. Cyklus som mala od 26 - 40, niekedy aj 50 dni. Doki mi tiez chcela dat hak ale tiez som nechcela tak povedala ze teda pokial nebudem chciet riesit babatko a nebude mi to meskat viac ako 6 tyzdnov tak to nebudeme riesit. A tak aj bolo. Ked to meskalo viac ako 6 tyzdnov tak som sla na vyvolavacku no a cyklus sa mi upravil na 28 dni az ked som vyrazne schudla z obezity a 4 mesiace na to som otehotnela. Si este mladucka, telo sa vyvija, daj mu este cas 🙂 je to sice neprijemne ked nevies kedy to pride (velmi dobre to poznam) ale urcite by som to teraz neriesila s hak, naco si zatazovat telo chemiou kym netreba...

monikafeliz
15. jan 2019

@domi2425 môžeš si kúpiť Gynex od energy, pekne ti upraví menštruáciu, nebudeš mávať také silné a hlavne to už nebude bolieť

domi2425
autor
15. jan 2019

no ved jasne hak riešiť ani nechcem 🙂 mne ide hlavne o to aby ma to tak nebolelo pretože ma to dosť obmedzuje a nemožem každý mesiac byt doma 2-3 dni kvôli tomu :/ idek pozriet čo to je ten Gynex, dakujem pekne 🙂

monikafeliz
15. jan 2019

@domi2425 https://www.energy.sk/sk/menu_x7492x/ mne to dosť pomohlo, za vyskúšanie nič nedáš =)

veronice
15. jan 2019

@domi2425 este mi napadlo ze mne na bolesti pomahal Algifen kvapky - predpisala mi gynekologicka. A vraj aj caj z alchemilky pomaha 🙂

domi2425
autor
15. jan 2019

zajtra si to pôjdem kupit a napišem ako to dopadlo 🙂 aj ten čaj vyskúšam 🙂 dakujem za rady 🙂

eryka03111978
15. jan 2019

@domi2425 ahoj v tvojom veku som mala rovnaký problém prelezane dní bolesti.... Kŕče... Stále to isté dookola..... Umná to prestalo prvým pôrodom..... Nikdy mi nič nato gynekológ nedal....

maxx6
15. jan 2019

@domi2425 ahoj gynekológ ti môže predpísať progestrerone alebo duphaston ktorý budeš užívať napríklad od 16Đc do 25ĐC a keď doberieš tak by sa ti mal spustiť menzes ale lekár ti poradí viac 🙂 lebo sú to lieky len na predpis

domi2425
autor
15. jan 2019

@eryka03111978 ved prave to je na tom to najhoršie že nemôžem každý mesiac chodit do školy domov a v škole to neviem vydržať 8 hodin sediet v jednej polohe... neviem či existuje niečo take že by mi to gynekolog potvrdil že naozaj mam take problemy aby ma mohli pustit domov, ale to asi nie :D @maxx6 nechcem velmi brat lieky lebo som ich mala dost aj z inych zdravotnych dôvodov a bola sok potom ako nadrogovana...

eryka03111978
16. jan 2019

@domi2425 naozaj y si mala ísť ku lekarovy

mariaabrahamova
18. jan 2019

Ahoj, nemusis to riesit hned hak, take svinstvo do seba pchat, skusila si vitaminy ale vitaminy na kvalitnej prirodnej baze nie z lekarne ktore casto obsahuju ropu a skodlive oleje......... Nie vsetke ale vacsinou ano

Tu začni písať odpoveď...

Odošli