Magne B6 a Centrum materna. Môžu sa brať spolu?

lenka18
5. jún 2007

Ahojte Neviete mi niekto poradit ci je mozne brat magne B6 2x1 tableta (na odporucanie lekara a sucasne aj centrum materna?Zabudla som povedat ze beriem maj maternu a teraz neviem ci ju mozem brat aj dalej Dakujem

mimakro
5. jún 2007

Skús si niekde na nete vyhľadať odporúčané dávky magnézia pre tehotné a sčítaj si, koľko by si ho brala denne, keby si užívala oba preparáty. Alebo zatelefonuj gynekológovi.

safiah
5. jún 2007

no ja som brala magne B6 3x2 to mi dali na pohotovosti no moj lekar t ohned zatrhol ze je to zbytocne maximalne dve tabletky. no neslo tak o magnezium ako o ten vit B6 magnezium sa moze brat kludne aj vo vyssej davke no len ak mas problem s tuhnutim bruska len si treba davat pozor na to ze mliecne vyrobky zelezo znizuju vstrebavanie.cize ak beries aj ine lieky tak s odstupom min 3 hodiny.ja som vsak za to aby sme uzivali vitaminy prirodne ja beriem od firmy callivita ak som to dobre napisala tie nesposobuju neziaduce ucinky ani ak zoberies omylom viac.

glorita
5. jún 2007

ja ho kombinujem v davke 1 denne s 2 calibrom.mne doky povedal,ze magnezium tehulke neuskodi.skus brat iba 1 tbl.preco az 2?

kukulkaja
5. jún 2007

Ahoj Lenka, mne doktor hned na zaciatku predpisal viatmin E a kyselinu listovu. Ked som sa ho pytala, ze ci mozem brat aj Maternu (vsak som ju uz mala kupenu) povedal, ze nie, ze co mi napisal to mi staci. A celkovo zevraj doktori neodporucaju jest tiet preparaty, lebo zevraj sa z toho rodia zbytocne velke deti. Takze momentalne som na E-cku a ked mam problem s bruskom, tak do seba hodim magnezium.

andy.a
5. jún 2007

mne dr.hneď doporučil Maternu,pri prvom tehu som brala Femibion,čo je podobný multivitamínový preparát pre tehotné...na tvrdnutie brucha som brala raz denne Magne B6+ keď tvrdlo viacej ,tak občas aj 2x denne to Magne B6. teraz už magne B6 neberiem,nakoľko o pár dní by som mala rodiť...

syn mal pôr.hmotnosť 3O4O g,čo myslím nie je "obrovské " dieťa... 😀

teraz čakám dcérku,myslím,že tiež nebude "obrovská",rátam okolo tých 3 kg,čo mal aj synátor...vitamíny na toto určite nevyplývajú,skôr genetika a výživa matky v tehu... 😉

scifka
23. aug 2009

Ahojte zienky, potrebovala y som od vas poradit. Pred dvoma tyzdnami som zacala brat Centrum materna, koli planovaniu babatka. Je mozne, ze z tych tabletiek mi moze byt zle a mam zaludok ako na vode?
Dakujem za odpoved. 😉

jankapo
23. aug 2009

Scifka,mozne to je...Sestre bolo tazko od zaludka skoro cele tehu z toho...Teda,kym prisla na to ze je to z toho. Ja som brala pri prvom Calibrum babyplan, mne zle nejak nebolo. Skus zmenit znacku, alebo si len kup cistu kyselinu listovu, ostatne vitaminky mas urcite v strave, pokial sa nestravujes v McDonalde. 😉 🙂 Drzim palce v snazilkovani.

scifka
23. aug 2009

Jankapo, dakujem 🙂 S drahym sme skusali v tomto mesiaci osmeho o babo a mala som pocit ze som asi v tom, hned som zacala brat aj Centrum Materna , je mi zle, bolia ma prsia a akurat teraz som dostala taky svetlo ruzovy vytok, tak fakt neviem ci som, alebo nie som. Plodne dni som mala 11.8 a mrcha mala prist az 25.8, fakt som z toho zmetena.

junovka
23. aug 2009

scifka, moze byt, ze poniektore vitaminy ci mineraly, ktore obsahuju Centrum materna ti mozu sposobovat zle od zaludka, nakolko tvoje telo moze mat uz nadbytok niektorych vitaminov ci mineralov 😉

Jani, blahozelam k dalsiemu tehu 😵 😉

scifka
23. aug 2009

Takze moze byt, ze nie som tehula? A prichaza mrcha?

junovka
23. aug 2009

scifka, moze byt , ze si aj tehu, kedze ti je zle 😒 😕 ...uvidis 🙂

scifka
23. aug 2009

Ok, tak pockam a dam vam vediet ci som, alebo nie 😉

Dakujem za vase odpovede, ste zlate 🙂

afrika
23. aug 2009

ahojte, viem, že to tu nepatrí a vopred sa ospravedlňujem, ale potrebujem poradiť. som 7 deň po IUI a krčok mám vysoko a tvrdý. pri dvoch insemináciach dozadu bol vždy ľahko nahmatateľný a tvrdý. znamená to, že to opäť nevyšlo? aký má byť v tehu? ďakujem moc

lubka89
9. okt 2009

ahojte magne B6 2x1 tableta sa ma brat na lačno? vie mi niekto poradit?

mia81
9. okt 2009

ja som ho vzdy uzila rano nalacno ,ale skus si precitat pribalovy letacik alebo sa opytaj v lekarni uidis co ti povedia

pocahontas35
10. okt 2009

ahojte, na pribalovom letaku sa pise, že najlepsie medzi jedlom, ale ja ho uzivam po jedle, ale len ciste magnezium, nie magne B6 ... povodne som aj je uzivala magne B6, ale gynekologicka mi odporucila len ciste magnezium 🙂

garonka
10. okt 2009

ja beriem magne 3x1 po jedle 🙂

teuska
16. okt 2009

Babenky neviete mi niektora poradit? Mam uzivat 2 alebo 3krat denne magnezium. Ja by som vsak chcela brat 2 krat denne magnezium a raz calibrum mami. S pribalovych letakov som blazon, ale myslim, ze ked prisun magnezka scitam, tak by to malo byt rovnake. Ja totiz nie som velmi ovocno, zeleninovy typ a nechcem aby babu nieco chybalo, ale zasa sa nechcem ani previtaminovat 🙂

blondinka42
25. feb 2010

beriem magne B6 ale neviem v akej davke ho mam brat kedze jedna tableta obsahuje 100 mg magnezia a 10 mg B6,davkovanie na letaku je 3-4 tablety denne len ci to nie je vysoka davka pre tehotnu?myslite ze stacia len dve?prosim o radu,lebo este mam aj magne B6 kde tableta obsahuje len 48 mg tak neviem ktore su lepsie.

miskachrumka
1. máj 2012

ahojte
tak táto téma ma zaujala !
ja tiež užívam magne b6 najprv jednu denne no včera na poradni mi gyndoš zvyšil dávku na 2krát jednu!
a ktomu užívam aj centrum maternu a rano jednu tabl magne b6 a na obed centrum a večer magne ak nezabudnem !
vidím že je vas tu viac čo užívajú to isté 😉