Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Magnetická rezonancia a striebro

kate1616
11. mar 2015

Ahojte mamičky. Dnes som bola ma MR a dala som si pred vyšetrením dole všetky kovy. Až po vyšetrení som zistila a to už mimo nemocnice že som celý čas mala na prste jeden maličký strieborny prsteň.Prstene nenosievam len ten jeden a zabudla som na neho.Myslite si že to teraz bude problém? Máte s týmsku? Stalo sa to aj niektorej z vás? Ďakujem

yukiki
11. mar 2015

a robili to MR coho? Ja som bola na MR ruky (zapastie), ruku som mala pri vysetreni za hlavou, cize celu hlavu aj s ramenami v pristroji a na usiach som mala par nausnic, co mi nesli dat dole (chirurgicka ocel) a nicomu to nevadilo....

kate1616
autor
11. mar 2015

@yukiki vyšetrovali mi krížovú chrbticu a ruky som mala blízko pri tele v tej oblasti. Tak to mi potom odlahlo. Bola som z toho cela na nerv že sa mi to stalo. A ako vyšiel snimok? Bol čistý? Lebo vraj to rozmazava vysledok.

yukiki
11. mar 2015

@kate1616 ja som snímok sice nevidela, ale nevraveli, ze by bol nejaky vadny alebo nieco....a hlavne tam vidia, co sa snima v priebehu rezonancie, takze by ti hned boli povedali, ze im to tam nieco rusi.....

petrouchka
11. mar 2015

Pri magnetickej rezonancii, ako vyplyva z nazvu, je clovek vystaveny silnemu magnetickemu posobeniu, preto by sa tam nemali nosit kovy, lebo vraj ani zlato a striebro nie su uplne ciste, cize v nich mozu byt ciastky, ktore silny magnet zachyti.Kovove predmety pod posobenim toho magnetu mozu az rozzeravit a cloveka popalit. Ak Ti teda prsten nesposobil ziadne popaleniny, ani Ta nepalil, tak ziaden iny problem sa stat nemohol.
Mne maju robit zubny implantat a teraz sa uz tieto implantaty robia zo specialnych zliatin, cize ludia s nimi mozu ist na rezonanciu, v minulosti sa vraj stalo, ze ludia so zubnymi implantatmi mali po rezonancii v ustach popaleniny.

kate1616
autor
11. mar 2015

@yukiki
@petrouchka Ďakujem 🙂 nepali ma nič na tom prste a som ani netušila že ho mám 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli