Magnetická rezonancia mozgu

simisi
8. máj 2013

Chcela by som sa spytat na skusenost s magnetickou rezonanciou mozgu...som objednana koncom juna,chcela by som vediet ako vysetrenie prebieha,ako dlho asi trva...mam celkom obavu ci to zvladem 😒

erickatt
11. mar 2020

@martinoka jasné môže. Tým dupľom keď bude hlava

bluehorsefanny
15. nov 2020

Ahojte, už si neviem rady, mala som mať vysetrenie MR mozgu uz pred rokom a pol, už som to štyri krát zrušila, zdupkala som doslova z toho lehátka. Mám strašnú klaustrofobiu, nepomohol ani lexaurin :( Veľmi potrebujem mať to vyšetrenie ale skrátka to nejde. Máte niektorá skúsenosť s MR vo Viedni alebo v Košiciach? Tam vraj majú niečo ako otvorený magnet.

kika37
2. feb 2021

Dobrý deň dievčatá viete mi poradiť niečo na ukludnenie idem na mr mozgu a mávam tetaniu a klaustrofobiu:( neviem ako to vydržím.dakujem

bluehorsefanny
2. feb 2021

@kika37 jednoznačne Lexaurin 3mg a treba si ho dať pod jazyk 30-40 min predtym. A potom uz len lezat so zavretymi ocami a pocitat do 1000 kym to peklo skonci ;)

kika37
3. feb 2021

@bluehorsefanny ďakujem🙂

gabuska7
3. feb 2021

@kika37 vyhladajte si pracovisko, kde maju pristroj s otvorenym magnetom.ak mate silnu klaustrofobiu ako ja,lexaurin nepomoze

bluehorsefanny
3. feb 2021

Jedine pracovisko na MR mozgu s otvorenym magnetom je v Kosiciach, ale caka sa mesiace na termin.

bluehorsefanny
3. feb 2021

Ale inak priznam sa mne naposledy ani ten nestastny lexaurin nepomohol 🥺

kika37
3. feb 2021

@bluehorsefanny ja som si ho teraz dala na vyskúšanie🙂 a nič čula som ako rybička obávam sa toho najhoršieho😄😄😄😄😄

karush
3. feb 2021

@kika37 nemám síce klaustrofóbiu, ale zas sa necítim úplne komfortne vo veľmi uzavretom priestore,
prvýkrát, keď som šla na mri hlavy, tak mi rád. technik, hneď ako som si ľahla povedal, že nech si zatvorím oči a nech si ich už v žiadnom prípade neotváram, potom mi nasadil slúchadlá, vystužil mi ešte hlavu a dal tú cievku nad hlavu, tým pádom som si vôbec ten stiesnený priestor neuvedomovala

gabuska7
4. feb 2021

@bluehorsefanny myslim,ze aj v Ruzomberku je

bluehorsefanny
31. mar 2021

Tak ako som sa úspešne vyhýbala MR mozgu, tak som si musela predvčerom absolvovať skoro 30 minútové vyšetrenie, ešte aj s kontrastnou látkou a celá zasunutá v tom valci, keďže sa jednalo o vnútorné orgány... a podarilo sa!!!!! Dokonca stačilo len pol lexaurinu (keďže kvôli kontraindikacii s ďalšími liekmi som nemohla užiť väčšie množstvo než polku - a ani tú som v podstate nemala dať).

lusyyy36
31. mar 2021

@bluehorsefanny ahoj, ja som bola tiež predvčerom na mr mozgu,u mňa to trvalo vyše pol hodiny. Uuf. Už po 5 minútach mi bolo zle ale skôr z toho,že nemôžem otvoriť oči a pohnúť sa. Ale našťastie výsledky mam v poriadku. A inak som si všimla,že si sa minule pytala na Viedeň. Ja som bola tu vo Viedni,čo si myslela tým otvoreným mr? Ja som bola cca do pol pása vo vnútri,mozno aj menej

yoxinka
31. mar 2021

@simisi
Mne manžel vravel, len nech neotváram oči ... no mne so zavretými očami bolo divne, tak som ich mala otvorené a kukala nad seba na vrchnú časť tunela, mne to nevadilo. Sused bol na MR, jemu robili mozog aj chrbticu a bol tam vyše pol hodku. On mal nad sebou zrkadlo, ktoré bolo tak nastavené ešte s ďalším zrkadlom, že v ňom videl toho vyšetrujúceho, že to bolo úplne príjemné a v pohode. Všetci sme mali to, čo tu už písali, slúchadlá s hudbou a balónik v ruke, keby niečo.

bluehorsefanny
15. apr 2021

@lusyyy36 no mňa presviedčali že vo Viedni majú tzv. otvorený magnet, čo by malo byť že z jednej strane je ten tunel otvorený. ale neviem v ktorej nemocnici...

lusyyy36
15. apr 2021

@bluehorsefanny neviem kde, tu to robia v centrách, tam mali nejaký najnovší a najlepší "magnet" a bol tak ako som pisala

marina3
12. máj 2021

V prípade mr mozgu - je tam v tom tuneli úplná tma ? Ďakujem za odpoveď.

bluehorsefanny
12. máj 2021

@marina3 nie, vobec nie, normálne svetlo

marina3
12. máj 2021

@bluehorsefanny ďakujem potesili ste ma 🙂

loulou02811
4. júl 2021

@kika37 ahoj, ako si prosím ťa zvládla to mr? Mám rovnaký problém ako ty. Bojím sa, že odtiaľ utečiem 😢

marca12
4. júl 2021

@loulou02811 musis sa sústrediť na dychanie,ja som dookola pocitala,aby som zamestnala mysel. Akonahle pomyslis,kde si,je to zle. Tym ta nechcem strasit,ale ked som ja zvladla,tak to uz zvladne asi kazdy. Mne pomohlo len vedomie,ked spanikarim,znova to budem musiet prezivat,ked ma vytiahnu a znova zasunu do tunela. Ked som tam isla,vedela som len zbezne,co sa bude diat. Ja som dostala taku paniku,ked ma zasuvali,potom ma napadlo,co ak vypnu elektriku a ja tam ostanem,to bola konecna nedalo sa mi ani nadychnut. To mi aj do sluchatka povedali,aby som pomaly dychala,lebo mali rozmazany obraz. Potom som zacala pocitat dookola a nejako som to zvladla. Pre mna to bol priserny zazitok.

kika37
5. júl 2021

@loulou02811 ahoj no bola som minulý týždeň v Žiline a pred mr som ešte bežala na pohotovosť s tlakom..vzali má aj tak ale nechajú ti rúško 🙆🥴ťažko mi bolo veľmi ,na kaslanie nohy mi začalo krútiť trplo celé telo...no akosi som vydržala...som sa chvíľu modlila chvíľu som počítala...ale trvalo to 15 min ..

loulou02811
11. júl 2021

Dievčatá ďakujem za rady, bola som vo štvrtok, čakala som horšie, ale asi mi pomohol aj neurol ktrorý som si dala hodinu pred tým. Keď som si ľahla na lehátko, dali mi do ruky balónik, do druhej mi niečo pichli do žili a na uši sluchátka, zavrela som oči a viac neotvorila. A začala počítať do rytmu tých strašidelných zvukov. Pri "sedemsto" sa to skončilo. Ja som bola z toho neurolu taká oťapená, že keď som prišla odtiaľ domov, som ľahla a do 5 minút som zaspala za bieleho dňa ako keby som mala "štvorku v žile" 😂

tapka146
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janula2511
31. jan 2023

Aj vy ste museli pred Vyšetrením MR u svojej obvodnej lekárky si dať odber krvi na obličky?

janula2511
6. feb 2023

Niekomu bolo zle z kontrastnej látky?