Magnetická rezonancia v Bratislave - informácie

bella1988
5. feb 2018

Prosim vas,kto mate skusenosti s magnetickou rezonanciou v Bratislave,kde sa kolko caka?je moznost prednostneho terminu za poplatok?dakujem!

sissy27
5. feb 2018

@bella1988 záleží ktorú časť, nie všade robia všetko. Ako samoplatca určite môžeš dostať skorší termín, inak záleží aj od tvojej poisťovne. Ja som bola 2x na MRI, raz v BA v procare na Betliarskej, raz v TT, obidva razy som dostala termín do týždňa normálne cez poisťovňu.

ticko
5. feb 2018

@sissy27 myslim ze na Kramaroch je to najlepšie necaka sa dlho

sissy27
5. feb 2018

@ticko to asi nepatrilo mne 🙂

bella1988
autor
5. feb 2018

@sissy27 mozog by som potrebovala tusim...a prosim ta aku mas poistovnu?a v tom Procari nevadi,ze nie som ich pacientkou?

ticko
5. feb 2018

@bella1988 Kramare daju dobry termin ja som bola 23teho a teraz idem 15teho

bella1988
autor
5. feb 2018

@ticko dakujem pekne☺

ticko
5. feb 2018

@bella1988 nie je začo ...tiež som bola na mozog a teraz chrbtica zavolaj tam a ked nezdvihnu nechaj im odkaz s tvojim čislom a oni ti hned zavolaju ..su tam fajn ja som už asi 5krat tam bola

bella1988
autor
5. feb 2018

@ticko zavolam urcite a prosim ta,mala si vymenny listok od obvodnej alebo akeho lekara?

ticko
5. feb 2018

@bella1988 ano bez toho ta nezoberu moze byt aj od obvodnej alebo mozog dava neurolog na mag.rezonanciu

bella1988
autor
5. feb 2018

@ticko ja len zajtra idem k neurologicke a uvidim,co mi povie,mavam zavraty posledny tyzden,na ORL vsetko ok,tak teraz neurologia,uplne vystrasena som,same katastroficke scenare mam v predstavach😞

ticko
5. feb 2018

@bella1988 neboj to bude dobre len žiadne scenare lebo to ti len zhorši zatial nescenarizuj ja chodim s okom už od oktobra a stale nevedia čo to je očna tvdi že to nieje oko mozog v poriadku atd ale ja to uz neriešim prešla som už horšim scenarom takže držim palce neboj nebude to nič hrozne možno dajaky zacviknuty nerv len to neodďaluj a daj potom vediet

ticko
5. feb 2018

@ticko no moment nečakaš nahodou babo? Inak to može byt aj tym

iwesska
5. feb 2018

Ja som bola na mozog na Antolskej, opakovane som pre chorobu menila termin a vzdy som mala dalsi do tyzdna. V Procare su sukromny, akoze promptny a termin mi dali 2 mesiace 😲

ticko
5. feb 2018

@iwesska to si čakala dva mesiace? A ešte si určite aj platila

bella1988
autor
5. feb 2018

@ticko necakam.babo,teraz som pozerala,ze nejako zle som mala nastavene udaje,ci co☺ja sa aj snazim byt v pohode,ale psychika je svina,som strasne vystresovana,davam si aj magnezko,nech sa uvolnim,ale pomoze mi len na chvilku...keby mi tak neurologicka hned zajtra vedela povedat,co mi je...ja viem,to je asi nemozne...mam dvojrocneho syna,najma kvoli nemu sa takto bojim...ak sa mozem spytat,co mas s okom,aky problem?

lorela
5. feb 2018

@bella1988 Pri troche stastia sa moze najst aj ovela skorsi termin ako je spravidla ten mesiac alebo dva, mne sa tak zadarilo a termin som mala o niekolko dni.
A ak lekar, ktory o vysetrenie MR ziada usudi, ze sa jedna o vazny stav, da sa vybavit urgentny termin, prip. hospitalizacia, pri ktorej je realizacia MR vysetrenie tiez do par dni.

iwesska
6. feb 2018

@ticko No ved necakala,pisem,ze som bola na Antolskej. Davno som aj vysledky msla kym by som tam na rad prisla. Ale iba 1e sa doplaca v Procare.

ticko
6. feb 2018

@bella1988 veru psychika vela robi ale myslim že to nebuda take zle ja mam ovisnute viečko a celkovo sa mi neotvara oko tak som podstupila vysetrenia ale zatial nič vraj dajaky Hornerov syndrom tiež som z toho na nervy a to len kvoli tomu ze lekarka ma nechce vypisat do prace a ja svoju pracu mylujem ....tak daj vediet ako to dopadlo

bella1988
autor
6. feb 2018

takze dnes som.bola u neurologicky,dala mi ziadanku na MR mozgu a MRA,zajtra mam ist tusim na EEG(daco s usami ak som dobre rozumela)Pri tej magnetickej rezonancii mozgu to ako prebieha?do toho tunela ide len hlava alebo cele telo?

mimolimit
6. feb 2018

Vyskusaj pripadne nemocnicu v Malackach, dali mi termin do tyzdna (ale je to uz par rokov, v BA mi vtedy nukali vsade cez 2 mesiace).

bella1988
autor
6. feb 2018

zienky a boli ste aj na vysetreni BAEP(evokovane potencialy)?tam ma tiez poslala neurologicka,tam co sa zistuje,resp.kvoli comu?

ticko
6. feb 2018

@bella1988 lahneš si tam a nehybeš sa trva to asi 15 min

lorela
6. feb 2018

@bella1988 Takmer cele telo, resp. do polovice. Dostanes sluchadla na usi, no silny zvuk "zbijacky" budes aj tak pocut. A na hlavu este akoby mriezkovu schranku, aby si nou nehybala. Nie je to nic hrozne, akurat pre lepsi pocit hadam zavriet oci a mysliet na nieco pekne... 🙂

ajka251
4. nov 2019

@iwesska Dobry den
Pisali ste ze ste boli na Antolskej.prosim vas kde presne sa to nachadza?na akom posch.atd
Dakujem.za odpoved

iwesska
4. nov 2019

@ajka251 Dole ako je urgent. Ide sa do suterenu tam,kde chodia sanitky na prijem a hned za hlavnymi dverami vlavo je take oddelene oddelenie,tam robia ct a mri.

tomasko1990
21. nov 2019

Čaute všetci a kde je najlacnejšia magnetická v Bratislave? Potrebujem iba predlaktie. Zqatiaľ som našiel min. cenu 100€. Dá sa aj niekde lacnejšie? Nepotrebujem ten výsledok, alebo termín hneď. Vďaka

ajka251
22. nov 2019

@tomasko1990 ja som bola v Procare v Petrzalke..a platila som 1e lebo mam poistovnu union.treba sa tam informovat.

tomasko1990
23. nov 2019

No to som skor myslel ako samoplatca 😉

gemerka17
23. nov 2019

@tomasko1990 čím máš lacnejšie vyšetrenie magnetickou rezonanciou, tým je aj nižšia kvalita obrazu. Buď budeš mať spravenu kvalitnú MR najlepšie na 3T prístroji alebo môžeš mať potom doma jednu rozmazanu machulu a lekár ti z toho bude sotva vedieť niečo vyčítať resp. ak hľadáš príčinu svojich problémov nemusí to zachytiť kôli nekvalitnemu obrazu.