Mal som zápal prínosových dutín a aj po dobratí antibiotík kašlem

ludo21
8. aug 2021

Dobry vsetkym.
Uz cca 3 tyzdne bude ze som chory. Nie je to COVID a som uz plne zaockovany. V 23.07.2021 som bol na pohotovost tam zistili ze mám zapal Zápal prinosových dutín+kasel
Vypisali antibiotika CEFZIL. Dobral som po tom obvodna este vypisala CIPRINOL. No nos uz mi neboli. Teraz kaslem nadalej + nadcha.
Mám ist znova k lekarovi?

miankass
8. aug 2021

@ludo21 a robil si si aj test na covid že vylučujes že to covid nieje? Pretože to ze si zaockovany neznamená ze sa nakaziť nemôžeš 🙂
Ale podľa mňa, uz to odoznieva ta choroba preto ten kašeľ a soplenie, priedušky vylučujú nadbytočné hlieny.

ludo21
autor
8. aug 2021

@miankass Ano bol som na test a som negativny

dzulli1980
8. aug 2021

Treba urobiť výtery z nosa, z hrdla ... nie každý streptokok, pneumokok atď. reaguje na zvolené antibiotiká ... a podľa výsledku výterov treba nasadiť antibiotiká, ktoré sú účinné na bacila, ktorého máš v nose/hrdle.

siska53
8. aug 2021

@ludo21 mozes mat zlateho stafylokoka? Ja som sa ako 18rocna s nim pasovala mesiac...
Keby si nemal aj sopel, poviem, ze kasel je normalny aj 2 m.po vylieceni, raz tak povedala dr.mojmu, ked este mesiac kaslal, hoci inak bol zdravy, ze kludne moze aj ,2m.kaslat..a inak byt zdravy...