Mali ste aj vy hrču pod kľúčnou kosťou?

december1111
11. jún 2015

Zdravím, som 3 mesiace po spontánnom pôrode, pôrod bol bez komplikácií dcérka krásna zdravá. Mne sa ešte v tehotenstve urobila (hrča, uzlina, neviem čo to je) pod kľúčnou kosťou. Nevenovala som tomu pozornosť, myslela som si že je to kvôli tomu že spím stále na jednom boku (kvôli brušku).... no je to tam stále. Je to bez bolesti, ani ten pocit nemám že by sa to hýbalo, skôr mi to príde cca do 2-3cm tvrdšie. Na budúci týždeň idem k mojej obvodnej dr. Mám strach, nemám žiadne iné ťažkosti, prsia si tiež pravidelne kontrolujem a nemám žiadne hrčky, liečim sa na zvýšenú funkciu štítnej žľazy, inak na nič iné. V rodine nemáme rakovinu (neviem o nikom že by niekto mal) dočítala som sa že to môže byť lipom, alebo niečo také ale samozrejme bez dr si nebudem stanovovať sama diagnózu. MS mám pravidelnú, lieky užívam len na šž Thyrozol, nekojím. Čo to môže byť? (je mi jasné že do mojho tela nevidí nik len dr, len potrebujem vedieť aspoň či nemáte niektorá s týmto skúsenosť a trošku ma upokojiť, neodsudzujte ma prosím) Ďakujem.

lalinko2010
11. jún 2015

ahoj nie som lekár, ale keď sa ti urobila hrčka tak prečo si nešla hneď k lekárovi, na čo čakáš?
to že nikto nemal rakovinu v rodine, neznamená že ty ju nemôžeš mať, u nás tak isto nikto rakovinu nemal a ja som pol roka bez prsníka, na chemo a podobne.
čiže neodkladaj a choď k lekárovi, stratiť môžeš jedine zdravie, iné nie, takže nečakaj, verím že je to banalita, ale ja by som okamžite šla k lekárovi.....

lilimoni
11. jún 2015

Moze to byt ten tukovy nador. Sesterkina dcerka to mala. 3cm rez a vybrali ho a svaty pokoj maju odvtedy. Moze to byt cokolvek 🙂 treba s tym hlavne ist k dr. 🙂

marina3
11. jún 2015

no a je to pohyblive pod rukami alebo ako keby prilepene ku kosti? a zvacsilo sa to v akom intervale? len sa to zvacsuje alebo sa meni velkost? raz mensie raz vacsie?

piacere
11. jún 2015

ja mám hrču na kľúčnej kosti... po vyšetrení u chirurga a urobení sono zistili, že mám na kľúčnej kosti pruh. Ale mne sa robí hrča len keď napr. kričím (vtedy sa to proste vytláča ako klasický pruh) alebo ak sa predkloním (napr. keď si umývam vlasy nad vaňou), ale potom to zase zájde dnu.... Zo začiatku som mala občas stavy, že sa vytlačil von, svaly, či čo to tam je cvakli a nešlo to dnu. Bolo to tvrdé ako skala a bolelo ako šľak, vždy mi na to pomohol až termofor, ktorý ten "kŕč" povolil a pruh zašiel späť dnu....
Ešte som zabudla dodať, že sa mi tiež objavil po spontánnom pôrode, tak neviem, či mi to tam pri pôrode "puklo" alebo čo.... odkazovali ma na hrudnú chirurgiu, ale môj chirurg sa nevedel cez prázdniny dovolať hrudnému kolegovi a potom som sa (priznám) na to vykašľala... žijem s tým už 4 roky, bez zhoršenia.

simsalabim
11. jún 2015

Mojej kamaratke sa utvorila taka hrca...bol to lymfom. Ale ona mala aj ine priznaky, napr.nocne potenie.

latvia
12. jún 2015

nedavno som zazila zenu, ktora 30 rokov mala hrcu podobne velku aj lokalizaciu ako ty. 30 rokov jej to nerastlo, nebolelo ju to, len to sledovali ako lipom. posledny mesiac jej to zacalo rast, vyoperovali, rakovina.....vsetci sme cumeli, ako je to mozne po 30 rokoch toto, ale vidis, mozne je vsetko. k lekarovi hned! odbery, mamolog pripadne chirurg, ultrazvuk pripadne CT ak bude treba.

katka253111
6. aug 2017

@december1111 ahoj a ake si to mala? Makke? Mam nieco podobne pod pazuchou uz via rokov, je to makke ako tukove tkanivo, ked si lahnem, tak to skoro nevidiet... ale je pravda, ze ako som viac pribrala, tak sa to trosku zvacsilo

denamir
6. apr 2018

@december1111 ahoj ako si dopadla s tou hrcou?

jankaplackova
3. aug 2020

Ahoj ako si dopadla? Ďakujem za info

december1111
autor
19. okt 2020

@jankaplackova
@denamir
@katka253111 Ahojte nebola som tu pekne dlhy cas. Bol to lymfom cize tukovy nezh.nador pod kozou. Uz to mam odstranene. Drzte sa.

december1111
autor
19. okt 2020

Pardon Lipóm nie lymfom.

jarka2304
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka2304
20. júl 2021

@december1111 mozem poprosit info ako dlho trvala operacia moja mamina ide teraz v piatok na hrudnu kliniku do KE a sa bojim ona ma nieco podobnne na hrudi smerom pod pazu a ma to 18-20cm velke cize to ide vonku ma to v ulite

jankaplackova
20. júl 2021

@december1111 ahoj super ,ze to mas vonku ja to mam stale a som z toho niekedy nervozna-bojim sa ci sa z nezhubneho nestane zhubny..preto sa vas chcem opyatt ako postupovala operacia ?uspali vas? Alebo nejak inak? Nikdy som ziadnu operaciu nemala som v tom laic tak preto sa pytam a ci to boli..lebo niekde som niekoho citala,ze po operacii to strasne bolelo..zvazujem aj ja to ist vybrat dakujem

beruska2015
21. jan 2023

@jankaplackova prosím,akým spôsobom Vám robili operáciu?

jankaplackova
21. jan 2023

@beruska2015 nebola som na operacii