Mali ste psychický problém, že ste sa báli ísť von a mali strach?

erika20122
13. apr 2016

Boli sme štyri roky spolu s manželom ale odišiel robiť a chodí domov okolo siedmej večer som celí deň sama doma a začala som sa báť bojím sa ísť do roboti pre malého do škôlky a je mi veľmi zle búcha mi srdce trasiem sa je mi na vracanie točí sa mi hlava ale keď príde manžel domov tak je všetko poriadku tak nechápem je to veľmi nepríjemné keď príde ten strach a veľmi zle sa mi spí v noci lekár mi predpísal neurol 0,5 ale nezaberá . prosím o pomoc

pribinak
13. apr 2016

Tak chod k doktorovi znovu!

vevesh
13. apr 2016

chod k lekarovi opat, alebo zmen lekara a najlepsie by bolo popritom zamestnat mysel niecim inym napr. zopakovanim si pravidiel slovenskeho jazyka...

babyangel
13. apr 2016

Urcite by som navstivila lekara lebo taketo priznaky nie su normalne. Aby sa to nezacalo este zhorsovat.

lauricka
13. apr 2016

Musite ist na vysetrenie psychiatrovi. Moja kolegynka, velmi zlata zienka, mala taku fobiu, proste sa bala ist z domu medzi ludi. Musela to riesit odborne s lekarom, ale zvladla to. Drzim palce!

lucka1987
13. apr 2016

ano mam/ mala som.. velmi podobne stavy ako opisujes .. strasny strach, uzskost, je mi do placu, skakavy tlak, busenie srdca, pripadne so mnou zacne triast .... mam nasadeny neurol 0,5 ( 3 krat 1 tbl. ) a a diazepam jednu vecer . snazim sa to prekonat a zabojovat s tym ... ale ked pozries do mojho blogu, pochopis. len nedavno som pochovala dcerku ani nie dva tyzdne dozadu ... pripisujem to tomu takze ja verim, ze mi to upravi.

byt na tovjom mieste, ak nemas ziadne momentalne vazne problemy ( finacne, v praci, vo vztahu s rodinou a pod ) tak by som sla k lekarovi opat, nech to riesi . to co popisujes, su stavy uzkosti a z niecoho pramenia...

gaaaa
13. apr 2016

Ja som mala také isté príznaky,musela som ísť k psychiatričke a diagnoza:panická porucha ☹ Ale s AD sa to upraví po čase.

jana_eyre
13. apr 2016

Ja mam taketo stavy strachu o blizkych, mam diagnostikovanu obsesantno kompulzivnu poruchu.. Da sa s tym zit aj bez liekov, ale treba si najst par trikov ako sa ukludnit..

labajka
13. apr 2016

sú to úzkosti, prekonala som ich, k neurolu mi boli nasadené aj AD, podla mňa aj tie ti to upravia , nech sa darí

simsalabim
13. apr 2016

Je to asi porucha, fobia, vola sa agorafobia - mala ju mama mojho byvaleho priatela. Bala sa von, medzi ludi, do otvoreneho priestoru... riesila to, ciastocne uspesne, psychoterapiou.

paris3
13. apr 2016

ak ti neurol nepomáha, treba to riešiť s psychiatrom. nasadí ti lieky. po nejakom čase, keď budeš dlhšie obdobie ok, tak ti lekár môže navrhnúť vysadenie.
popri tom by som chodila aj k psychológovi, ktorý ti pomôže a poradí ako zvládať také stavy, ak by znovu prišli. to môže pomôcť k tomu, že lieky časom nebudeš potrebovať. z niečoho tvoj strach pramení a sú to vačšinou nejaké podvedomé veci, ktoré si ani neuvedomuješ. ten strach ísť von atď, to je už len prejav, nie skutočná príčina.
dá sa to zvládnuť v pohode, ale určite by som to riešila s lekármi a psychológom. je zbytočné, aby si sa takto trápila.
držím palce 😉

seahorse27
14. apr 2016

Vyzera to na panicku poruchu. Lieky evidentne nezaberaju, treba ist k psychiatrovi a prestavit liecbu, necakat!

tina7729
14. apr 2016

Sociálna fóbia, dá sa to zvládnuť aj sama, no je to ťažšie .musis vydržať a ísť aj keď sa bojis časom ten strach bude menej a menej. Až sa dostaneš k tomu že sa už báť nebudeš🙂 ver mi. Ak to nepôjde tak psychológa ten vie tiež pomôcť.a ten neurol skus si dať keď sarozhodnes ze ides aj keď máš strach pomôže no nebavikni si len to že ti pomôže, to len pre začiatok. Drzim palce,určite to zvládnem 🙂

jasminka7
14. apr 2016

mne to pripada ako panika porucha. Hod do googla a precitaj. Odporucam konzultovat s psychiatrom (vidi do toho viac, ako obvodak) a ak by Ti aj dal nejake lieky, mozu Ti na zaciatok pomoct a naozaj nemusia byt navzdy. Trocha sa ukludnis, najdes par fint ako sa ukludnit a mozno ich budes moct coskoro vysadit a budes ok. Chod, bude Ti lepsie, takto sa velmi trapis ...

semancikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz