Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mali ste streptokoka agalactiae?

ivana16
6. apr 2014

Prosím o radu,mam strep.agalactiae,čo sa zistuje v tehotenstve,bojím sa,aby som nenakazila babatko,máte to niektorá z vás?umyvate prsia mydlom pred dojcenim?nohavicky periem zvlášť,ale predsa sa bojím,aby to nedostalo babatko,dakujem

fanta
6. apr 2014

No myslim ze je to ten, co sa zistuje v 36 tt. Babatko ho moze dostat len ak bude prechadzat porodnymi cestami. Preto pocas porodu budes dostavat antibiotika do zil, aby sa babo nenakazilo. Ja som ho pri prvej dcere tiez mala a nic sa jej nestalo.

sammy
6. apr 2014

Ano, mam toho streptokoka a mala som ho aj pocas 3 prirodzenych porodov. Zakazdym mi dali pocas porodu atb do zily a pri poslednej dcere to slo tak rychlo, ze ju radsej potom vysetrili, ci atb stihli zabrat, ale nastastie vsetko ok. Nemusis sa toho bat a robit ziadne opatrenia - na prsiach ho nemas, s dojcenim to nesuvisi. A nohavicky tiez nemusis specialne prat, ide len o to, aby ho babatko nechytilo pocas porodu a na to su tie atb, ktore ti daju 🙂

cerez
6. apr 2014

Ja ho mala pri druhom tehotenstve. Syn sa mi pýtal na svet o 2 týždne skôr. Pri príjme mi zobrali krv a hneď na to zistili, že ho mám. Hneď mi nasadili atb do žili a naťahovali čas ako sa dalo. Nesnažili sa mi urýchliť pôrod. Poslednú dávku už nestihli. Malého vyšetrili či je všetko ok, zvlášť skríning sluchu. Ten opakovali pre istotu dva krát. Všetko je v poriadku. Aj keď mám pocit, že dnes bol syn fakt hluchý, lebo nepočúval na slovo. 😀 Dal mi svojou hluchotou fakt zabrať. 😠

maaaria3
6. apr 2014

Mala som ho a tiež som mala tieto obavy... on sa vlastne vždy vráti, je súčasťou každej 3tej ženy.. škodný je len pri porode, no to mi dali antibiotiká priamo do žily... jasné, počas dojčenia som si dávala pozor, ale s mydlom som to teda isto neprehánala... vraj ten streptokok može byť kdekoľvek na tele, to sa nedá ovplyvniť... ide o to, že len pri porode by bola tá dávka baktérii vysoká... po porode už nikto streptokoka neriešil... okrem mňa... a fakt je ten, že je vlastne všade a ide už len o imunitu... možeš sa na neho preliečiť, o tri týždne ho máš spať - a to možeš žiť skoro sterilne - aj tak, bude tam...

petrikam
6. apr 2014

Mne ho zistili počas druhého tehotenstva, tiež som z neho bola vystresovaná, gynekologička ma upokojovala, že mi pred pôrodom dajú atb a všetko bude v pohode. Treba len prísť do pôrodnice dostatočne zavčasu, aby atb stihli zabrať. Tým, že ja som mala doma kontrakcie slabé a nepravidelné, viac-menej som išla do pôrodnice na blink, že nech ma pozrú, lebo to naozaj ešte nevyzeralo na "ostrú", ale cestou do pôrodnice to nabralo na obrátkach, takže nakoniec to dopadlo tak, že mi 45 min. pred pôrodom stihli dať 1. dávku atb a dokopy mali byť tuším 3 alebo 4. Bola som z toho poriadne na prášky, konzultovala som to aj s lekárkou na novorodeneckom, potom som o tom hodila reč aj so sestričkou, ale videla som na nich, že sa čudujú, že som z toho taká vystresovaná. Sestrička ma potom trochu ukľudnila - a mala pravdu - kedysi sa tieto testy vôbec nerobili a sme tu. Túto baktériu má cca 30% žien. Niekedy tieto moderné výdobytky dokážu mamičkám viac ublížiť (po psychickej stránke) ako pomôcť. Sestrička mi povedala, že ak by aj náhodou sa stalo, že by to malá odo mňa pri pôrode schytala, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa to prejavila do 72 hodín. Ja som ale samozrejme mala na internete naštudované, že sa to potom môže prejaviť aj neskôr, takže prvé mesiace som stresovala ešte aj doma, presne ako ty píšeš, stále som rozmýšľala, aby som to nejakým spôsobom nepreniesla na malú, po sprchovaní som osušku použila vždy len raz a potom som ju vyhodila do prania, aby som pri budúcom raze pri utieraní tú blbú baktériu nepreniesla na prsia a malá ju nedostala pri kojení. No skrátka psycho. Potom s odstupom času si človek uvedomí, ako sa niekedy už naozaj stáva paranoikom. Preto ti radím, nerieš to, jasné, že človek má obavy, ale vychutnávaj si svoje bábo, teš sa z neho a toto nerieš, lebo je mizivá pravdepodobnosť, že by sa naozaj nakazilo. Ako píše maaaria3, po pôrode to už naozaj nikto nerieši......teda okrem nás zopár prehnane ustráchaných

Tu začni písať odpoveď...

Odošli