Mali ste streptokoka aj protilátky v krvi?

sudabe
16. aug 2018

Ahojte prosim napiste vase skusenosti mala som streptokoka liecila som ho 2tyzdne penicinilom aj tie protilatky boli v krvi neviem ake hodnoty, po dobrati tam bol este stale a dr povedal ze uz by odporucal vybrat mandle alebo pobrat mesiac penicilin. Tak som brala mesiac dnesne vysledky streptokok uz nie je ale protiladky su stale 500. Zase mam ist na odbery v septembri mali ste to niekto takto

babikadaska
16. aug 2018

@sudabe ja som mala streptokoka. Mandle mi vybrali pred 8 rokmi. Protilatky mam v krvi doteraz,pokial ja viem,ostanu ti tam navzdy.

sudabe
autor
16. aug 2018

@babikadaska to fakt? Fuha to si ma nepotesila a aku hodnotu mas?

nikuska744
16. aug 2018

ja som tehotná, mám protilátky a už ma doktor preplašil, že tam robia šarapatu...

babikadaska
16. aug 2018

@sudabe hodnoty sa dostavaju do normalu za 6-12 mesiacov,bude ti robit odbery s odstupom casu. To,na zaklade coho vam zistil streptokoka,su asi hodnoty ASLO. Ale ked chodim na krv,tak niektora hodnota Ig (fakt som si nie ista) je uz stale zvysena a ta hovori o tom,ze som prekonala strept. infekciu. Lekar povedal,ze si z toho nemam nic robit,dalej som sa o to teda nezaujimala. Je pravda,ze odkedy nemam mandle,som zdrava. Predtym som mavala anginy aj 3x do roka. Hodnotu aslo som mala niekolko tisic,kym sme pristupili k operacnemu odstraneniu mandli. Nerozhodli sme sa tak s lekarom zo dna na den.
No moc som ti asi nepomohla :/ asi len tym,ze treba chvilu cas,kym sa hodboty upravia. Ak sa neupravia,budes riesit dalej.

hivanik
16. aug 2018

Dcera mala Aslo cez 700.... uzivala 3 mes.antibiotika a nekleslo vobec......nasadila som Kapucinku .....brala dlhodobo a trvalo vyse roka kym jej kleslo pod hranicu myslim pod 200.... alergolog v jej pripade neodporucal vyberat mandle, vraj to niekedy nepomoze znizit hladinu Aslo

janulka2811
16. aug 2018

Mala som streptokoka,dostala som ho od dcerky,kt.podstupila operaciu mandli,ja nie uz mam vybrane od detstva.
Liecila som ho na ATB 2mesiace,po dvoch mesiacoch som este mesiac bola taky roznasac streptaka,takze dokopy 3 mes.liecby a ziadna slava.Moc zle vysledky krvy horsie a horsie nic nezaberalo dlhu dobu ...
To je liecba na dlhu cestu ... ale da sa vyliecit 😊

janulka2811
16. aug 2018

@hivanik mandle sa uz nevyberaju aspon tie krcne nie,kedze tie miesto nosnych uz nedorastu.
Dcerke nosne vybrali tie dorastu a krcne iba popalenim zmensili a je bez problemov a to chuda male nemohla ani jest ani dychat pomaly.
A bolo to ihned po streptokokovi kedze ten zapricinil tu operaciu ...

sudabe
autor
16. aug 2018

@nikuska744 och ved toto ze by som chcela babo a sa bojim co presne?

sudabe
autor
16. aug 2018

@hivanik co je to kapucinka

hivanik
16. aug 2018

@sudabe ...prirodne antibiotikum....kupujem v tabletach

sudabe
autor
16. aug 2018

@hivanik kde to kupim? Aj doktor o tom vedel ze to uziva alebo odporucil?

hivanik
16. aug 2018

@janulka2811 ....ved prave....nasa detska lekarka trvala na tom, ze vybrat a vybrat....a potom sa vytesovala ako zabrala liecba ant.ktore jej nasadila.....kebyze to necham na lekarku tak uz ich ma von ako my s mm

hivanik
16. aug 2018

@sudabe ....v lekarni....Kapucinka lekarska.....uziva sa v pravidelnych intervaloch.....lekarske som nehovorila....

sudabe
autor
16. aug 2018

@hivanik dakujem

hivanik
16. aug 2018

*Kapucinka väcsia

janulka2811
16. aug 2018

@hivanik ved to iba by vyberali a alternativu nevidi nikto este ze my sme mali super primara na ORL.
Ak operovat tak krcne iba zmensit a nie vybrat.
Dcerka uz dva roky nebola chora vobec nic a mandle ma 😉

hivanik
16. aug 2018

Inak u nas Kapucinka nesmie chybat~ mocove cesty,skriabanie v krku, nadcha.....