Malígny melanóm

28. máj 2023

Dobrý večer,

máte niekto z vás skúsenosť s malígnym melanomom ? Čítala som tu už veľa v diskusiách, no všade som sa dočítala, len ak bola niektorá z vás na začiatku tohto ochorenia. Ako to pokračovalo ďalej u vás, ak sa vás môžem spýtať ?

Problém u nás je taký, že sa už vyskytla aj metastáza v lymfatickej uzline. Ostatné uzliny sú ok.

Máte s tým niekto nejakú skúsenosť, prosím ? Čo nasleduje ďalej, atď…. viem, lekári povedia. Ale, som zvedavá skôr na osobnú skúsenosť niekoho. Ďakujem

lilithinhell667
28. máj 2023

Moj otec mal maligny melanom, zial uz v stadiu ||| a. Znamienko slo von, aj zopar uzlin. Podstupil chemo, imunoterapiu, neskor aj oziare. Rakovina vsak mala progres, napadla mozog a potom to slo pomerne rychlo.

dilino
28. máj 2023

Už ked sú metastazy je to podľa mňa už zlé.Nie som lekárka len laička ale malý sme v rodine v širšej a tiež to dopadlo ako piše autorka predomnou.

dzulli1980
28. máj 2023

Pokiaľ sú už metastázy, nie je to dobré ... už sa to množí geometrickým radom ... u nás nasledovala chemo, imunoterapia, no bolo to skôr trápenie.

autor
28. máj 2023

píše sa len metastáza. Ona už je vybratá… len či…

dzulli1980
28. máj 2023

Pri rakovine nikdy nie je isté, že bolo vybraté všetko ... aj u nás tak bolo, vybrali, tvrdili, že všetko, pár mesiacov sa zdalo, že fajn, tešili sme sa ... a potom to prepuklo v takom rozsahu, že konečná ... ani lekári nezistia, kde to drieme, bujnie ...

martinmmartin
28. máj 2023

je to lokalna uzlina? ( pri povodnom znamienku) ?
Tam je sanca ovela vyssia na vyliecenie
Napis co presne bolo
Kde bol melanom? Aka hlbka? Viac ako 1'mm?
Mas Clark Score?

verapopelka
10. apr 2024

Ahojte.Píšem tu do skupiny,či sa tu náhodou nelieči alebo neliečil niekto na malígny melanóm s braf mutáciou V600 alebo čiste náhodou niekoho takého nepoznáte.Ide o to,že v tomto prípade sa užíva liek Braftovi s kombináciou mektovi.V tomto prípade poisťovňa liečbu preplatí.Môj muž sa síce lieči na hrubé črevo ale tiež má mutáciu Braf a v jeho prípade mu poisťovňa liečbu nepreplatí.2500€ nás to stojí mesačne- hrôza😱😱😱Preto hľadám dobré duše ,ktoré liek užívali a z nejakého dôvodu už liek neužívajú a ostali im nejaké nepoužité balenia.Rada odkúpim,lebo každá ušetrená koruna nám umožní nákup ďalšieho balenia…Ďakujem za akúkoľvek info❤️