Malígny melanóm u matky a kojenie bábätka

lubkaurm
1. feb 2015

Hladam mamicku, ktorej diagnostikovali maligny melanom v obdobi, ked kojila. Bolo nutne ukoncit kojenie natrvalo, alebo iba kratkodobo po operacii? Poprosim o rady a skusenosti....

kiki68
1. feb 2015

to zalezi od odporucania lekarov, od typu liecby,ci bola nutna ba operacia,alebo aj nasledna terapia. U kazdeho je to inak,takze univerzalu radu Ti nikto neda. Pytaj sa lekarov, ktori vedia,co priamo mamicke davaju za lieky. Maligny melanom je velmi siroky pojem, nezda sa to,ale na vsetko je trosku iny typ liecby,co najlepsie zaberie.

lubkaurm
autor
1. feb 2015

Zatial ma caka iba operacia, vybratie okolia znamienka a vybratie prvej zbernej uzliny... Budem hospitalizovana 3 dni, operacia v narkoze....to samozrejme kojit nebudem.
Zaujima ma skor, co potom... V pripade ze uz dalsia liecba nebude nutna....
Moze dalsie kojenie ublizit nejako mne alebo babatku? Je to bezpecne?

zita19
1. feb 2015

myslim si, ze najlepsie sa pytat lekarov. Kozneho, chirurga, onkológa a pediatra. Oni budu vediet najlepsie.

mirka2003
1. feb 2015

Napis na mamila.sk, tam ti odpovedia najlepsie. A precitaj si tam k tomu starsie otazky/clanky, mozno tam bude aj ohladom tvojho problemu

saska.t
1. feb 2015

@lubkaurm znamej po operacii odporucili v klude kojit po narkoze,takze v Tom by som Problem nevidela,ak chces fundovanu odpoved,pytaj sa aj na mamila.sk spolupracuju s odbornymi lekarmi,ktori ti urcite na tvoje otazky nielen ohladne dojcenia odpovedia aj so zarukou odbornosti...