Mám 17 rokov a asi mám genitálny herpes

nikcanikulienka
29. júl 2012

Ahojte žienky,ja sa však ešte slečna.Mám taký problém,momentálne sa o ňom neviem poradiť ani s mamou tak píšem tu.Už týždeň ma mierne páli pri močení a objavili sa mi dole také ako keby výrastky pri malých pyskoch a pri vchode,nesvrbí to však,mám aj výtok.Neviem či je to genitálny herpes alebo bradavice či čo,mám priateľa ale on nič také nemá.Neviem čo teraz robiť,stratila som ešte aj kartičku poistenca.Mám 17 na gynde som ešte nebola,teraz neviem čo robiť či ísť ku kožnej alebo čakať kým si vybavím akrtičku a tak na gyndu,fakt neviem.

liz_lemon
29. júl 2012

@nikcanikulienka bez karticky ta neosetria, iba ak by si bola v ohrozeni zivota, takze rychlo karticku a potom ku koznemu

sissy27
29. júl 2012

@nikcanikulienka kartičku poistenca vybavíš na počkanie, len treba zdvihnúť prdel a ísť na pobočku tvojej poisťovne s občianskym preukazom (prípadne sa vopred informuj na info linke poisťovne) a nie "čakať až si vybavím" - lebo čakaním sa takéto veci nevybavujú, a potom sa objednaj ku gynekologičke / kožnej / venerologičke... písať ti o existencii kondómov už asi nemá zmysel, pohlavnú chorobu akosi nie je vždy vidieť voľným okom, chlap môže byť len prenášačom... ale tak držím palce, aby to bola len nejaká "somarinka" a nie práve genitálny herpes...

renata5
29. júl 2012

precitaj si o HPV a na tvojom mieste by som utekala na gyndu pretoze nieje to sranda aj bez narticky povedala by som ze jaj zabudla som 🙂

nikcanikulienka
autor
29. júl 2012

ja nie som nezodpovedna,viem čo je kondom...no dakujem zatiaľ

sisaha
29. júl 2012

@renata5 ak este na gynde nikdy nebola, tak ju lekar bez karticky nevybavi ako noveho pacienta. Ako prve, zajst do zdravotnej poistovne, vybavit kartu - za 5 minut ju ma v rukach a potom šup na gyndu

nikcanikulienka
autor
29. júl 2012

Joj nie dosť že toto ma vyľakalo,teraz ešte trema z prveho navštivenia gyndy

anjelicek26
29. júl 2012

@nikcanikulienka - mozu to byt aj genitalne bradavice, pokial priatel nema viditelne pluzgieriky, je genitalny herpes nepravdepodobny- aj ked nevravim, ze nemozne.. V prvej rade si zajdi zajtra rano po karticku poistenca, na kazdej pobocke a na pockanie, staci predlozit obciansky preukaz. A zvysok ti uz pomoze gynekolog. U takychto veci - cim skor, tym lepsie.

nikcanikulienka
autor
29. júl 2012

som zaočkovana proti hpv inak,ale myslim že to ma viac typov

aduskatt
29. júl 2012

@nikcanikulienka lenze ockovanie proti HPV je proti 16 typom a HPV je okolo 100 druhov a ockovanie samozrejme nie je 100% ucinne, takze na to by som sa vobec nespoliehala

nikcanikulienka
autor
29. júl 2012

žienky neuverite!!!!! ja ju hľadam jak taká krava a spýtam sa otca a mi povie že je v šuflíku,ale neviem či na gyndu alebo kožné,joj bojím sa...tak hneď zajtra pôjdem,Ďakujem a držte mi palce

xlucia
29. júl 2012

@nikcanikulienka chod dermatovenerologovi, to mas kozna a gyndu v jednom

aduskatt
29. júl 2012

@nikcanikulienka prepac, orpavujem, nie proti 16, ale proti 4om...........typ 6, 11 ,16 a 18...to je vsetko....
na tvojom mieste by som zajtra zasla asi za dermatovenerologom, ako ti uz radili baby

sissy27
29. júl 2012

@nikcanikulienka uhm,tak z návštevy na gynde máš stres a z nechráneného sexu nie??? vieš čo je kondóm, len asi nevieš, ako ho použiť, nestačí ho mať v peňaženke / v šuflíku... ale nie, ty nie si nezodpovedná... hlavne že si zaočkovaná, to je už pomaly na úrovni nesmrteľnosti 😝

nikcanikulienka
autor
29. júl 2012

Dobre,ale to nie je priateľ s ktorým som mesiac,alebo dva,som s ním pol roka...a ak by mal ejaké takéto problémy určite by mi to povedal,keď už sme pri tom kondom poznam a ano aj ho použivam,takže vaše poučovanie nie je celkom a mieste.snád som nebola drzá,len. píšem svoj názor

kvetinka211
29. júl 2012

@nikcanikulienka ahoj, podla mna chod radsej normalne na gynekologiu, moze to byt uplne banalny problem, mozno je to len obycajna takmer neskodna kandidoza ktoru mas so spravnymi liekami od lekara za tyzden uplne vyliecenu, podrazdena sucha sliznica sa moze javit ako keby s vyrastkami (tiez som riesila nieco podobne pred par rokmi 🙂
Ked mas jedneho priatela uz pol roka a on tiez iba teba, tak je velmi nepravdepodobne ze by to bolo nieco ine. Mohli ste pripadne este niekto z vas dvoch doniest nieco z kupaliska, ale vidim to skor na tu kandidozu.
Kozny ta s tym aj tak posle na gyndu, tak si usetris aspon jednu cestu. Ak sa bojis gynekologov, skus lekarku-zenu, ale najdi si vopred referencie aby bola mila. Ja som sa tiez velmi bala gynekologov, az v tehotenstve som to prestala riesit a dokonca som sa tam tesila, lebo som na ultrazvuku vzdy za odmenu uvidela babo 😉

trish31
29. júl 2012

@liz_lemon karticka poistenca je len doklad o tom,kde je poistena.Ze ju neosetria tak na to by som sa pozrela.Povedz,ze si poistena tam a tam a ked bude sestricka mudra(co asi bude),tak nech si zavola do poistovne a overi si ta

bettypo
29. júl 2012

@nikcanikulienka a už si sa pozrela cez google na obrázky ako ten genitálny herpes vlastne vyzerá?

boska79
29. júl 2012

Sexujes a na gynde si nebola?

anjelicek26
29. júl 2012

@boska79 - zasa no robit 17 rocnej kocke nejake vycitky, tak na MK uz nikdy nepachne.. potrebovala poradit, nie potopit, aka bola blba... chranit sa chrania, to je hlavne, neprisla sem vyplakavat, ze je tehotna aj ked sexovala za uplnku (aj taku mudrost som pocula 😅 ) ...takze nejake velke chyby neurobila... gynekolog je odporucanie, nie povinnost pred prvym stykom.

sissy27
29. júl 2012

@anjelicek26 prepáč, ale v 17 rokoch by už ozaj každá baba mala mať za sebou aspoň preventívku u gynekológa... a ak aktívne sexuálne žije, tak o to viac...

boska79
29. júl 2012

@anjelicek26 ja nechcem robit prednasku len to nechapem...a nehovorim, ze po prvom sexe hned ten tyzden utekat doktorovi, ale uz ked aktivne sex. zije tak uz to mala mat davno za sebou... a ked mam problemy,tak idem doktorovi. na gynekologiu. ak to bude nieco ine, posle Ta inam. sexovat sa nehanbim, ale doktora ano.. fakt nechapem.

sisaha
29. júl 2012

@sissy27 preventivne gynekologicke prehliadky hradi zdravotna poistovna az od 18 roku veku zeny, alebo od prveho tehotenstva...

petkave
29. júl 2012

@sisaha mimo tému trocha, ale nedá mi to - k tej kartičke poistenca - vybavovala som si vo VŠZP a do rúk som ju veru nedostala. Prišla mi poštou až o 3 týždne. Ale dali mi nejaký papier, ktorý mi mal slúžiť ako náhrada.

sisaha
29. júl 2012

@petkave asi zalezi od tej ktorej poistovne, v kazdom pripade si v ruke aspon nieco mala co lekar musel uznat a osetrit ta 😉

kvetinka211
29. júl 2012

1. tu karticku uz nasla v sufliku (je to napisane vyssie)
2. ked si uz nepamätate ako ste sa citili a ako ste uvazovali v 17, tak to uz asi bolo veeeelmi davno 🙂

sisaha
29. júl 2012

@kvetinka211 mas pravdu....niektore moje spoluziacky isli na gyndu iba vtedy, ked si chceli dat predpisat antikoncepciu, alebo ako tehotne... Ruku na srdce, kazda jedna, ktora zacala sexualne zit, nech napise ci hned sla na gyndu z ineho dôvodu ako antikoncepcia...

lienka1601
29. júl 2012

@boska79 prepac ale to co si napisala? preco by sa mala hambit za sex?! ty sa hambis?
ja sa za sex nehambim a aj po porode sa hambim svojho gynekologa no a co.. je to normalne nerozumiem co nechapes... chcela by som vidiet ako si sa ty tvarila ked si isla prvy krat!!

zlato a ty chod k lekarovi a on ti poradi a povie tuto to niekedy nema zmysel..

stardust
29. júl 2012

@kvetinka211 nie, vsetky prisli o panenstvo az po cirkevnom sobasi 😉

stardust
29. júl 2012

@kvetinka211 a sexuju vyhradne za ucelom reprodukcie.

emkab
29. júl 2012

Uuuuuuplne suhlasim s kvetinka211 , teda troska mimo temy, ale predsa: ak by zakladatelka bola nejake nezodpovedne decko, tak tu teraz vyplakava, ze je tehu a o otcovi svojho dietata vie akurat tak jeho krstne meno 😒 Ak by chcela poucovanie a kazne, tak si rovno povie svojej mame, nie? Tak ju prosim neznechutte, zvlast ked ma asi stres pred prvou navstevou gynekologa...
@nikcanikulienka podla mna urcite na gyne, keby si s tym nevedeli rady, tak ta sami poslu na kozne, avsak na gyne sa zrejme chystas tak ci tak 😉, tak to aspon budes mat za sebou. Tak sa drz, nemusi to byt nic vazne, ale budes mat istotu 😉
@boska79 a este tam pripis: to za nasich mladych cias....! 😉 sexovat sa nehanbim, ale doktora ano- tak to si zabila, to si mam vysvetlit tak, ze akonahle zena zacne sexualne zit, tak pada z nej vsetka ostychavost pred hociakym chlapom???? Sorry, bud sa zle vyjadrujes alebo mas divne rozmyslanie....